Post by Grepa
komichal wrote:Dovolil jsem si tedy ve jménu konzistence stejný termín zrecyklovat i pro editor.
IMHO je to pro editor přijatelné. Určitě méně matoucí než původní formulace. I když pravděpodobně si je méně zkušení (náhodní) editoři a uživatelé aplikace budou plést pořád. Je to podobné jako Radar VS Infotabule. Radarový semafor a Infotabule působí psychologicky, tím že jsou co nejvíce vidět a jejich instalace je maximálně zdůrazňovaná, kdežto restriktivní Radar a Kamera na červenou se většinou maskuje, nebo aspoň se jejich instalace nezdůrazňuje.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
jardacz wrote:Jak si na takový názor přišel?
Možná bude nedorozumění v tom, že
grepa wrote:Radarový semafor a Infotabule
nechápu jako
jardacz wrote:Makety nebo strategické dopravní detektory
IMHO popisuji úplně něco jiného. U Radarový zpomalovacího semaforů, ať na přechodu, nebo mimo. Či Infotabulí s ukazatelem rychlosti, nebo jiných doplňkových textů (celkem novinkou je právě SPZ), jde právě o to, aby byly co nejvíce vidět, aspoň si to laický myslím ;). Ani jedno nemá represivní funkci, ergo neslouží k pokutování řidičů. Asi tak.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message
Attachments

Post by Grepa
Mirda55 wrote: .... Máte L4+ teda co dělat. Nahlášené radary "rostou" .....
Zadat (hnědý) radar z aplikace je pořád možné. Autorizovat, následně upravovat v současnosti může v ČR jen L4+. Neautorizované (hnědé) radary po cca 14 dnech zmizí z mapy automaticky samy. Tento stav je lepší než byl dosavadní.

I když zatím není možné zpětně kontaktovat autora (hnědého) radaru pro ověření (diskuzi) o návrhu radaru. Klient buď musí buď zadat současně i URko pro vedení diskuze, nebo nejít cestu do WME. Je předpokladem, že L4+ nebudou autorizovat radary bez bližších informací a kontroly. Radary se obvykle následně již needitují => poslední editor je většinou i ten co radar prvně nastavil / odsouhlasil. Prakticky tímto končí živelné zaplavování mapy autorizovanými radary od náhodných (neinformovaných) editorů.

Zatím není jasné, jestli je možné odmazávat potvrzené radary přímo z aplikace, opakovaným potvrzováním volby "NENÍ TU".

EDIT 2016/01/25: opravená barva nepotvrzených Radarů z chybné šedé na správnou hnědou. Děkuji vargosz za upozornění na nepřesnost / chybu. :)
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message
Last edited by Grepa on Mon Jan 25, 2016 4:58 pm, edited 1 time in total.

Post by Grepa
rolfovo wrote:.... s tou nemožností mazat nesmyslné radary se Waze moc nevytáhlo .....
Už jsme to zmínili. Hnědé ikonky Radarů není třeba z WME mazat => mizí automaticky. Pokud jsem L3- a nechci aktuálně nějaký konkrétní radar řešit, možná bude i šťastnější si vrstvu Pevné Radary deaktivovat.

Samozřejmě kolegové L4+ budou za každý relevantní návrh, pomoc, ať už k povolení platného Radaru nebo smazání neplatného Radaru rádi.

Jediné co se mění, že už nemůže někdo bez zkušeností instalovat (nastavit) nový radar jak ho napadne. A pro jistotu ještě jednou: Hnědé nepotvrzené radary nejsou problém ;).

EDIT 2016/01/25: opravená barva nepotvrzených Radarů z chybné šedé na správnou hnědou. Děkuji vargosz za upozornění na nepřesnost / chybu. :)
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message
Last edited by Grepa on Mon Jan 25, 2016 4:55 pm, edited 1 time in total.

Post by Grepa
Nedávno (před zamknutím) byla situace nepřehledná, ale musím podotknou, že před cca dvěma lety byla daleko děsivější. Služebně starší kolegové byly už unavení mazáním a možná i otrávení diskuzemi o radarech. Hlavně se také situace v mapě (realitě) postupně a nenápadně měnila.

Když se začaly objevovat první Infotabule, přišli někteří editoři z pochopitelným názorem, že lidé na Infotabule reaguji různě, často nepředvídaně a zbrkle brzdí. Tudíž mít v aplikaci informaci o Infotabuly, by bylo dobré, aby se Wazeři na takovou reakci mohli připravit. Postupně pak Infotabulí přibývalo a dneska jsou i malé dědinky, kde mají takových infotabulí několik. Řidiči už na ně reaguji daleko ležérněji. Výjimkou jsou asi nové Infotabule s SPZ, kde překvapí tím, že vidí řidič text "RADAR" a povědomou SPZ (vlastní). V hlavě jim pak šrotí, že když je SPZ na tabuli, jistě bude i nějaký záznam. Výsledek je mírný šok a častější dobrždění. Sám jsem si to na D1, když na mne o půlnoci vybafla moje SPZ s výši mé rychlosti vyskoušel :D. Tenkrát zastánci Infotabulí, přesvědčily ostatní, že FAKE RADAR, je dobrá volba pro Infotabule. Ale jak FAKE Infotabulí v mapě přibývalo ukázalo se, že je to kontraproduktivní a tak se dohodo změnila. O té doby se Infotabule neinstalují a postupně se je podařilo, za velkého nasazení d2-mac v mapě redukovat na zlomek dřívějšího počtu.

Bohužel, protože nebyl přiměřený zámek na aktivaci Radarů. Nedařilo se trvale upravovat pročištěný stav. Fakt je situace a to i díky osvětě viz WIKI a kolektivní práci s mazáním neplatných radarů se situace, už nikdy nevrátila do počátku roku 2014.

Osobně si myslím, že na nějakém nejbližším setkání LC dojde k diskuzi a dohodě nějakých jednoduchých pravidel jak postupovat s povolením a jak nakládat se získanými informacemi ke konkrétnímu Radaru. Jednoznačné budou Radary, které jsou v nějaké zapsané seznamu. Určitě existuji i Radary mimo, takový seznam. Buď proto, že se tam ještě nedostaly a nebo proto, že se tam nikdy nedostanou. IMHO u takových se teď můžeme s místně znalým probrat o jaký Radar se jedná. Metod je několik. Popis jak to vypadá a má-li zařízení všechny technické parametry, fotografie radaru, žádost L4+ ve Fóru o spolupráci nějakého jiného místně znalého editora a pod.

Určitě je diskutující většině jasné, že smysl je mít v mapě (aplikaci) jen skutečné Radary a Kamery na červenou. Nemá smyl mít tam Infotabule, kamery sledující provoz, zpomalovací semafory, či dokonce bezpečnostní kamery, které mají monitor v blízké vrátnici, jak se nejednou při nedávné radarové anarchii stávalo.

Vím, že všichni kolegové editoři, včetně LC chtějí, aby funkcionalita Radary, už konečně fungovala dobře a spolehlivě. Věřím, že se situace postupně vyjasní :).
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
Mělo-li jít o přesnější umístění radarů, pak mne napadá otázka. Kde máme v editoru umístit ikonu radaru pro úsekové měření, no v podstatě i ostatní radary a kamery:

1/ před kalibrační čáru (měření místo)
2/ na kalibrační čáru (na měřené místo)
3/ na místo fyzické instalace zařízení (radaru / kamera)

Zatím jsem si myslel, že platí pozice 3/, mipwa udělal značky na pozici 2/ a vijt nastavil podle 1/. Jak je to správně?

IMHO klient očekává a případně zadával v klientu právě pozici 3/. Podle této pozice si i může zkontrolovat správnost. Nebo je nutné (vhodné) hlásit radar o 50 metrů dřív?
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
Ještě se vrátím zpět k fyzickému umístění Radaru / Kamery. Ano ve Wiki to není, ale vždy jsem předpokládal že správné místo je ad 3/ a (obráceně dokáži od mipwa) dokáži si zdůvodnit ad 2/.
Ale Vijt výše zmíněné Radary na silnici K Barrandovu posunul ad 3/. Domnívám se, že neúmyslně, protože dříve jsem si takového předsunutí nevšiml. Proto se ptám jak je to správně.

Domnívám se že ad 3/ má výhodu jednoznačnosti a věřím, že zvědavý BFU může ověřit realitu s obrázkem na displeji. Ad 1/ je nekonkrétní a ad/2 neplatí pro všechny používané typy Radarů a Kamer.
Navíc při měření z jednoho místa v obou směrech je podle mne ad 1/ nejlepší variant.

A/ Kocbeře, okres Trutnov: Obousměrné měření, Radary na společném sloupu => IMHO správná umístění

B/ K Barrandovu, Praha: Radar je předsunutý před kalibrační čáru => IMHO špatně umístění
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message
Attachments
Last edited by Grepa on Thu Feb 04, 2016 1:49 pm, edited 1 time in total.

Post by Grepa
JimmyUl wrote:Zdravím, prosím o odstranění dvou radarů, projíždím každý druhý den a radary tam nejsou.
První
Druhý
IMHO by Mirda55 mohl před smazáním komentovat aktivaci těchto poměrně čerstvých radaru => existuje nějaká dokumentace, nebo bylo potvrzení jen na čestné prohlášení autorů?
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
Kebb01 wrote: EDIT: osvštleno by majkiitelini, jedná se o úsekové radary, severní jsem posunul na reálnou pozici a nastavil i konec úseku. Prosím o ověření správnosti zadání...
Ano, podle Street View je to typické instalace obousměrného úsekového měření. Klasická konstrukce, infra přisvětlení a kalibrační čáry na oba směry. Jen tu severní dvojici jsem si dovolil posunout (o pár metrů) na místo instalace (výložníky) tak, aby byly skutečně uprostřed mezi kalibračními čarami. Také na netu existuje poměrně dost informací o instalaci, provozu i pokutách ;).
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
bures wrote:Můžete někdo mrknout na toto UR. Díky.
Zkoušel jsem dvakrát a pořád mne to haže na to řešené "T" a žádné URko nevidím, ani radar :).
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message