Post by Grepa
bures wrote:Můžete někdo mrknout na toto UR. Díky.
To teď je to jasné :)
1/ uzdeno(1) stihl nahodit kamery / radary na poslední chvíli. Uf jsem rád, že už to nejde každému BFU. Chyby postupně promažeme a pokud je sami nebudeme přidávat, bude lépe :).
2/ také nastavil z nepochopitelně kamery na červenou tak podivně => šikmo, že hlásí přímo z od jihu => takže jen klienty přijíždějící od JV
3/ A to je nejdůležitější => nejsou to kamery na červenou, ale standardní zpomalovací semafory a tudíž v mapě nemají co dělat => chybně instalované, smazat :). Napíšeš do URka sám, nebo mám já?

EDIT: pro demo jsem jeden ofotil, oba dva rovnou smazal a v URku odpověděl :)
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message
Attachments
Last edited by Grepa on Mon Mar 28, 2016 5:56 pm, edited 3 times in total.

Post by Grepa
pvo11 wrote:.... Já to nejsem schopen posoudit i když to tam znám, stejně tam více než na StretView vidět není...
Někdy je to jednoduché a někdy ne :). Bohužel je to obecný průběh. Někdo si něco popletl a protože se fámy šíři úspěšně. S pokutami to je jak s nevěrou nedá se doložit že nebyla. Klidně tu i mohla být, ale jen v případě, že řidiče chytla hlídka osobně.

Prakticky musí být splněné čtyři základní podmínky:
1/ musí existovat referenční čára, kterou by hříšník přejel.
2/ musí být technicky vhodná (čti drahá) čelní kamera pro záznam řidiče a překročení referenční čáry
3/ musí být stejná (čti drahá) zadní kamera pro záznam, že v předmětné chvíli skutečně svítila červená
4/ protože celá sestava je dost drahá (cca 5x až 10x více než inteligentní semafor) je vždy kamerový systém doplněný infra reflektory. Pro zajištění funkčnosti i za snížené viditelnosti. Pro funkčnost po většinu roku je potřeba, aby drahé kamery byli v temperovaném boxu s dobrým slunečním štítem protože kamera musí snímat z poměrně malého / ostrého úhlu => nemůže být extra vysoko, ani daleko => boxy jsou relativně velké a prakticky nepřehlédnutelné.

No a pak je tu ještě hromada legislativních podmínek. Výsledkem je, že u běžných inteligentních semaforu není represivní režim ekonomický z několika důvodů.

IMHO jsou represivní kamery na červenou jen u velkých, významných a hlavně zatížených křižovatek, kde chytají většinou řidiče, kteří se smaží projet na poslední chvíli, takzvaně ještě na oranžovou, ale ta už většinou nesvítí => proto je nutná zadní kamera. Situace, že by řidič přejížděl křižovatku ještě, než se rozsvítí zelená je málo reálná . A právě inteligentní semafory pracuji v režimu, že rychleji jedoucímu řidiči se rozsvítí červená a i hloupá řidič (myslím :?) ví že rychlejší jízdou zelené světlo nestihne => tudíž je takový přestupek v našem vesmíru vlastně nereálný. No na druhou stranu je fakt, že každý inteligentní semafor využívá nějakou kameru (z cenových důvodu) instalovanou na stejném místě jako samotný semafor, otočenou směrem k přijíždějícímu vozidlu. Levná kamera je vlastně nejednoduší (nejlevnější) způsob jak vyhodnotit orientaci, pozici a rychlost přibližujícího se předmětu. A BFU věří jakékoliv fámě, hlavně, že pak doma může hrdinně strašit manželku.

EDIT : nevšiml jsem si, že pvo11 přiložil jiný permalink, na jiné místo. Ale ani v tomto případě, samotný inteligentní semafor, nemá vše potřebné => pokutovat může jen přihlížející policejní hlídka, ale i ta to asi nebude mit úplně jednoduché. Kolegovi/klientovi co se dušoval se omlouvám, ale musím smazat. K URku jsem připojil prosbu o doplnění fotografii obou záznamových kamer (pokud tam teda teď nějaké jsou).
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
Omlouvám se, že jsem v otázce Radarů a Kamer takový radikální, ale pokud skutečně chceme mít v mapě jen ty represivní, nezbývá než ty druhé mazat a odůvodněnost zadaní zkoumat.

Bylo by troufalé všechny L4+ požádat, aby od této chvíle, skutečně všechny nové Radary a Kamery v ČR zanesly do tohoto vlákny a mohli jsme do instalace jako komunita reagovat? Ať jak, nebo jinak :). IMHO nebude jich tak moc. A je možné, že některé skončí, jako neověřené, ale instalované a některé, jako Fake.

PS: Líbí se mi přístup bures i pvo11, nevím, zeptám se ;). A grepa smaže :D
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message
Last edited by Grepa on Mon Mar 28, 2016 9:21 pm, edited 1 time in total.

Post by Grepa
Myslím, že bude vůbec nejrozumnější všechny nové požadavky, tu v linku, zveřejnit. I když třeba budou okolnosti téměř jednoznačné.
Sám pokud dojdu k nějakému podmětu, ho tu zveřejním a to i když si budu jistý řešením. Pořád je možnost, že reálná situace se liší od Street View, nebo že nová technika známe problémy řeší jiným, inovativním způsobem.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
Nově zadané úsekové měření v obci Velká (Milevsko) ověřeno na stránkách GEMOS a stránkách města Milevsko.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
LVlvLVlv wrote:novy radar v OStravě třebovicích

https://www.waze.com/cs/livemap?lon=18. ... 19&zoom=17
Požádal jsem Smejci o podrobnosti. Instaloval a požádal v UR o potvrzení radarů. Existuji zmínky o obousměrném měření. Zdá se, že snímky na FB nejsou z jednoho místa. Vypadá to, že na každém je jiný výložník, protože na každém je jiná sestava kamer. Na snímku se zástavbou a montážníky jsou dvě kamery bez přísvitu a otočené oběma směry. Na detailu výložníku jsou dvě kamery s a jedna bez přísvitu otočené jedním směrem.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
pvo11 wrote:Budeme dávat tyto dočasné radary do mapy?
http://auto.idnes.cz/uzavirka-d1-o-vike ... tomoto_fdv
Ano, radary jsou instalované na tak dlouhou dobu, že bych byl pro umístění do mapy. Loni mne jeden vyděsil, když mi hlásil nějakých 150 společně s SPZ(nechápu kde ty nesmyslné čísla vlastně vzal ;) ).

Otázka je jestli letos radar bude, nebo nebude represivní. IMHO loni v tisku s pokutami, také vyhrožovali. Ale protože vystavování pokut není jen otázka technické způsobilosti radaru, nakonec loni žádné pokuty nebyli (aspoň nejsou o tom nikde žádné informace).
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
LVlvLVlv wrote:novy radar v OStravě třebovicích
Prosím nevíš, jestli kalibrační čáry (silnější bílá příčná čára), jsou v obou jízdních pruzích, nebo jen v jednom? A je to stejné na obou koncích úseku? Myslím tím u adresy Třebovická 6 a Třebovická 108 ?
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
bures wrote:Kolegové radaristi, mrkněte prosím na toto UR ve Valticích. Díky.
Radary byly první počinem nového kolegy "fotilek(1)" z konce loňského roku. Prošel jsem net a nenašel jedinou informaci o platné instalaci. TIpnu si na městské kamery. Smazáno :).
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message
Last edited by Grepa on Wed May 18, 2016 6:53 pm, edited 2 times in total.

Post by Grepa
kirisek95 wrote:no kolikrát jsou kamery s tou "srovnávací" čárou nebo jak se tomu říká, ale prej musej mít infra přísvit, aby mohly měřit, takže když ho nemají nezadávat? =)
No přisvícení IR bleskem není nutné pro funkčnost, ale pro zvýšení spolehlivosti identifikace => poskytuje dostatečného osvětlení sledovaného prostoru a umožňuje tak pořízení videozáznamu v odpovídající kvalitě i při zhoršených či špatných světelných podmínkách (tma, mlha, déšť, sněžení atp.).
Příčné bílé čáry se nazývají různě, ale nejčastěji jako "kalibrační". De facto přesně vymezují měřený (kalibruji) úsek a identifikuji čas na snímku s polohou vozidla na vozovce (úseku). Jinak by byl sice jasný synchronizovaný čas obou snímků, ale nebyla by jasná přesná pozice vozidla tudíž, ani přesná ujetá vzdálenost mezi dvěma časy. Pak by byl výsledek měření nepřesný čti orientační => IMHO i já bych se dokázal s prohřešku vyvinit. Proto jsou kalibrační čáry, vedle přesné identifikace vozidla, důkazní nutností ;).

Samozřejmě pro "Rychlostní Radary" měřící okamžitou rychlost kalibrační čáry nutnosti nejsou. IR přísvit nebo IR blesk je však dnes standardním vybavením.

U kamer na červenou, příčné čáry nazýváme "Stop čáry" a jsou taky důkazní nutností. Specifikum je instalace dvou kamer. Přední s přísvitem identifikuje vozidlo a přestupek. Druhá (zadní) se shodným časovým razítkem zaznamenává, že v daním čase svítila skutečně červená. Zadní kamera neslouží primárně i identifikaci pro riziko překrytí jiným vozidlem.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message