Post by foxitrot
Guri, neviem ako najviac sa da roztiahnut casova os na tom grafe (na vsetkych snimkach som zatial videl len asi 2.5 hodiny, mozno je to fixne), ale mozno by zavazilo, keby si niektory den spravil seriu screenshotov, pokryvajucich 24 hodin pre oba spominane smery jazdy (do mesta a von z mesta).

Mozno by take mnozstvo snimok malo byt s trochu zmensenym rozlisenim.

Asi by bol kamenak zobrazit 2 x 48 hodin:
  • nedela 01:00 - utorok 01:00 (co by pokrylo realny traffic nedela 09:00 - utorok 09:00) v smere do mesta a dali by sa tam identifikovat 3 spicky a 1 flat v nedelu rano,
  • stvrtok 08:00 - sobota 08:00 (co by pokrylo realny traffic stvrtok 16:00 - sobota 16:00) v smere von z mesta a tiez by tam bolo jasne vidiet, kedy je ktory den.
Ale asi by si sa 4 noci nevyspal :lol:
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
duky5 wrote:waze s kľudom angličana oznámilo, že predo mnou je zápcha :)
No super, aspon mame konecne dokaz, ze funguje :mrgreen:

Guri, drzim palce. Aj aby sa ta tebou predostreta "fikcia z inej krajiny" raz stala realitou aj u nas.
guri211 wrote:BTW dnes vo vecernej spicke (17:30) sme mali v BA uz 40 sucasne jazdiacich Wazerov :twisted:
To je dobre. Ale ked sa pozeram na mapu trochu sirsieho okolia, zial ich vidim len v Blave, Pesti a trochu v Brne. Okolo je pustatina :cry: Asi pretoze tam nie su zapchy a keby aj, nie je ich kade obist.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
guri211 wrote:Tak som zatial urobil stvrtok 15:00 - piatok 23:50:
No SPICA!! To je dokaz ako visity.
Smer VON Z MESTA
...v najvacsej spicke poobede (piatkove stahovanie naroda mimo BA) absolutne nic.
Nemal som ani sajnu, ze u nas je v sobotu 02:30-06:00 tolko naroda na ceste von z BA tak husto :o
Koncia diskoteky a ine spolocenske zalezitosti? Alebo oneskorenci, ktori sa chceli vyhnut hlavnemu peaku?
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Dnes sa kuryrujem... :cry: tak debugujem routing.

Zvolil som si trasu D1 (krizovanie s Triblavinskou cestou) - BA Botanicka zahrada (http://world.waze.com/livemap/?zoom=6&l ... =144749968), nech zachytim vseliake pripadne zapchy v priebehu rannej spicky.
  • Rano okolo siedmej to v klientovi vychadzalo na 20 km / 18 min. Bezna priem. tychlost na trase buducej zapchy je asi 65 km/h.
  • V priebehu hodiny pribudla upchata D1 na obchvate - od Seneckej az po Prist. most (9.5 km) s cervenou priem. rychlostou 23 km/h (+16 min?). Odhady klienta aj LiveMap vzrastli na 21 min.
  • Po osmej sa zaciatok zapchy posunul k Zlatym Pieskom (pripojka od NAY), priem. rychlost vzrastla na oranzovu 35 km/h (+6 min?), cas na 20 min.
  • Neskor pribudla kratka cervena zapcha popri Vajnorskom jazere, +1min, potom sa natiahla a scernala (14 km/h), este +1 min. (na 22).
  • Cierna zapcha (5 km/h) sa o 8:30 natiahla od spominaneho mosta az po zaciatok Vajnorskeho jazera (2.5 km, normal. priemer 100 km/h -> +28.5 min), zvysok trasy od Vajn. jazera po Prist. most (9 km) bol cerveny (18 km/h -> +22 min.), odhad casu trasy siel hore len na 36 min.
  • Nasledne som trasu skratil po zaciatok Prist. mosta (12 km), komplet upchate. Pri dlzkach zapch priemernych rychlostiach 3km oranzova 38 km/h + 9 km cervena 28 km/h bol odhad 17 min, mne ale vychadza aspon 4.7+19.3=24 min.
  • Zaverecny stav o 9:00 - prve 3 km rychlo (100 km/h), zvysnych 9 km cervena zapcha (29 km/h), odhad 14 minut. Aj ked roztrham motor, ak auto nevysunie kridla (ako mal Fantomas), nemoze to spravit pod 1.8+18.6=20.4 minuty.
Nech pocita Waze ako chce, ale odhady trvania trasy sa niekedy diametralne odlisuju od zobrazenych udajov o priemernych rychlostiach. A teraz co z nich je spravne a co nespravne? Zobrazene zapchy su prilis nahrubo, alebo to nevedia vynasobit?
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Vedel, ale myslis, ze sa mi.... :roll: Spravim a poslem. :) Len budem musiet nahradit mnozstvo slangovych popisov miest na trase nejakymi permalinkami do mapy. A mam smolu, ze moj stary klient nevie zobrazit alternativne trasy z A do B, vratane zapch a hlasenych udalosti. Tym by sa ta sprava zjednodusila.

Nepaci sa ti Fantomas? :P
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Tak toho by si urcite zsasluzil! :)
(Mozno by som mal striast ostych a ponuknut mu prvu "necukrikovu" waze odmenu :D ved ho tu mam "co by kamenom dohodil".)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
shalafi wrote:ked uz sme pri tom pristavnom moste - zatial ma waze len jeden jediny raz routoval po apolle :evil: chodim tade kazdy den z prace...
A potom ze "waze sa rychlo uci" ;)

Nic si z toho nerob. Ja mam momentalne do prace (podla waze mapy a mojej jazdenej trasy bez akejkolvek premavky) 1047 + 667 = 1,714 km za 3-4 minuty, ale Waze mi ju este nikdy neponuklo, hoci som mu ju ukazal minimalne 100 krat (takze na nedostatok dat sa stazovat nemoze). Vzdy ma posiela po (1047 + 770 = 1817 m) o 103 metrov dlhsej trase s obcas hustou premavkou, ktora obsahuje aj dva semafory a je asi o 1-3 min. pomalsia. ALE 380 metrov ide aj po Minor Highway a nie len po Streets pomedzi domceky, co je mozno pre Waze dostatocny argument?

Cestou naspat je to analogicke...
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
guri211 wrote:foxo: Testoval si tu trasu uz aj teraz po poslednej oprave posunutych dat?
Denne. Ziadna zmena. Ale je mozne, ze po casti tej trasy chodim len ja :lol: takze traffic tam ako negativne kriterium urcite nebude 8-)
(Akurat pozeram, ze je tam len jedna neuplna GPS stopa :?, kdezto na tych okolitych uprednostnovanych trasach je ich ako maku, ale kedze vieme, ze GPS stopy vraj uz nejaku dobu nepribudaju, tak to zatial necham tak. Aspon kym Waze nenabehne na nejaky pravidelny datovy rytmus.)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
foxitrot wrote:... je mozne, ze po casti tej trasy chodim len ja :lol: takze traffic tam ako negativne kriterium urcite nebude 8-)
(Akurat pozeram, ze je tam len jedna neuplna GPS stopa :?, kdezto na tych okolitych uprednostnovanych trasach je ich ako maku, ale kedze vieme, ze GPS stopy vraj uz nejaku dobu nepribudaju, tak to zatial necham tak. Aspon kym Waze nenabehne na nejaky pravidelny datovy rytmus.)
Oprava. Dnes som sa na moju trasu pozrel v Cartouche a tam je kopa GPS stop (asi 9), vsetky moje. Na okolitych uliciach su tiez takmer vsetky moje. Takze nie je pravda, ze by Waze nemalo udaje na rozhodovanie. Proste, asi ma ine kriteria.

Ako to, ze Papyrus a Cartouche neukazuju tu istu sadu GPS stop? ze by sa ta spominana chyba tykala len Papyrusu?

(A vidim, ze stopy poctivo pribudaju aj na zeleznici :D)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).