Post Reply

Waze - duży apetyt na energię

Post by An_ka
Nawigacja Waze pobiera zbyt dużo energii podczas pracy. Przy niezbyt długich odcinkach jest to mało odczuwalne natomiast przy długiej trasie ponad 300 km i tak wysokich temperaturach powoduje przegrzanie urządzenia. Można by zwrócić uwagę programistą aby coś z tym zrobili. System Android 5.0.1
Pozdrawim
An_ka
Area Manager
Area Manager
Posts: 237
Has thanked: 13 times
Been thanked: 20 times

POSTER_ID:16978683

1

Send a message

Post by An_ka
Klimatyzację posiadam uchwyt jednak zamocowany miałem na szybie która mimo Klimy nagrzewa się dość znacznie.
An_ka
Area Manager
Area Manager
Posts: 237
Has thanked: 13 times
Been thanked: 20 times
Send a message

Post by An_ka
W wersji 4.0 " Istotnie zmniejszono zużycie baterii ". Zobaczymy jak będzie się spisywać w długich letnich trasach? Myślę że będzie OK
An_ka
Area Manager
Area Manager
Posts: 237
Has thanked: 13 times
Been thanked: 20 times
Send a message

Post by hackereq
Z samym waze nie zauważyłem takich problemów.
Zazwyczaj po za waze w tle działa mi rejestrator i wtedy gdy nie mam klimy skierowanej na szybę to potrafi mi się telefon wyłączyć. Ale problemem jest działający w tle dość zasobożerny rejestrator.
LG nexus 5, android 5.1.1
hackereq
Area Manager
Area Manager
Posts: 35
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times
Send a message

Post by Jacek2000
Wystarczy na prostych odcinkach, za miastem wyłączyć podświetlenie i problem z głowy. Komunikaty słyszymy, a widok mapy nie zawsze jest potrzebny.
Jacek2000
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 543
Has thanked: 85 times
Been thanked: 103 times
Send a message

Post by Krzysztof1964
Trzymam telefon w samochodzie blisko nawiewu. Przy działającej klimatyzacji telefon jest lodowaty.
Krzysztof1964
Country Manager
Country Manager
Posts: 209
Has thanked: 39 times
Been thanked: 38 times
Send a message

Post by kuba_katowice
Krzysztof1964 wrote:Trzymam telefon w samochodzie blisko nawiewu. Przy działającej klimatyzacji telefon jest lodowaty.
ale to nie rozwiazanie
kuba_katowice
Posts: 6
Send a message

Post by loituma
Tak na marginesie, to nie Waze jest tutaj głównym winowajcą, tylko włączony w tym momencie GPS i ekran ;)
Tak więc programiści Waze tutaj wiele nie pomogą
loituma
Area Manager
Area Manager
Posts: 342
Has thanked: 9 times
Been thanked: 59 times
Send a message
Cierpię na chroniczny brak czasu...
https://s.waze.tools/c3.png

Post by Marcin_S
Kwestia przegrzewania się: można kupić uchwyty na telefon przyczepiane do kratek nawiewu (klimatyzacja też by się przydała :) ) - ja jeżdżę na jabłku i działa to rewelacyjnie, wcześniej zdarzało się, że telefon wyłączał się z przegrzania.
https://www.google.pl/search?q=uchwyt+s ... lTTOTwg%3D
Marcin_S
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1696
Has thanked: 754 times
Been thanked: 729 times
Send a message

Post by Marcin_S
Też miałem przyssawkę do szyby - telefon był gorący bo nie dość, że sam się grzeje to jeszcze słoneczko :D
Te małe ustrojstwo - rewelacja. I co najważniejsze - pasuje (chyba) do każdego samochodu.

Mnie niestety kosztował 100 :(

Pozdrawiam,
Marcin
Marcin_S
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1696
Has thanked: 754 times
Been thanked: 729 times
Send a message