Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by Janek250
F200, flibor
Ahoj představa o vyplněné průmyslové zóně je o něco obsáhlejší => udělal jsem ti z RED hrubý náčrt => RED smaž a nakresli podle sebe segmenty s pak se tu sejdeme znovu :) Grepa

F160, TomKebl
pár kosmetických drobností, tady v zatáčce moc geobodů. Tohle už je sice mimo F ale když si zapneš GPS stopy (shift+G) tak uvidíš že tam někdo jezdí, tak mu domaluj cestičku domů a i k těm garážím ;) Tady ještě areál ;)

F579, SemTeXi
to je hodně velký Freedit, k celkové kontrole jsem se ještě nedostal, dokresli areal tady a tady. Já se mezitím kouknu po zbytku želechovic ;)

F621, jaden_cz
Ahoj, zakreslené landmarky potřebují i cesty ;) Jsou tam ještě hodně velké rezervy co se dá zakreslit. Například tady u toho segmentu... u uzlu A na zapad areál, parkoviště před ním, nebo i u uzlu B na východ celý areál...

F539, lukaskab i F621, jaden_cz
U landmarků je dobré doplnit i otevírací dobu a i zbytek pokud víte, na záložce "Více informací" (web, tel, parkovaní, atd...) a budu se opakovat... zakreslené landmarky potřebují i cesty ;)
Neměli jsme tu čest se potkav v editoru, tak pro jistotu posílám odkaz na školení

Dáváme F na přepracování, tak až si kluci pomocí formuláře prosím přepněte svoje F znova na stav 1 a až budete mít přepracováno tak na stav 2 ;) Jinak v případě dotazů doporučuji online chat v pravém dolním rohu.
Janek250
Map Raider
Map Raider
Posts: 166
Has thanked: 78 times
Been thanked: 64 times
Send a message

Post by Janek250
Ahoj všem a předem díky 8-)

To Krizecek
V otázce propagace s tebou souhlasíme, doděláváme tutoriál a návod jak na Freedity pak už nebude plnému nasazení do ostrého provozu nic bránit ;)
I já mám taky takový malý postřeh, na kreslení areálů už jsi velký... level, vybírej si prosím z F která jsou v horkých tipech v mínusu, Freedity kde je "holá" mapa prosím nechej úplným nováčkům. Neber to prosím jako kritiku, tvojí spolupráce si vážíme ;) Bylo by fajn, kdyby Ti někdy vyšlo Café Brno, máme pro L3+ hromadu práce kolem F a rádi Ti ukážeme co a jak ;)

F379, ArgiCZ
Tvoje práce se mi moc líbí, promiň že jsem tvůj F rozsvítil červenou. Chtěl bych Tě poprosit jestli bys dodělal i zbytek oblasti. Zvětšil jsem původní F a odemknul na L1 segmenty které by jsi mohl potřebovat. Některé staré části vypadají už jako zakreslené, ale je tam třeba se podívat víc zblízka na zkontrolovat/změnit typy segmentů, jejich geometrii, názvy atd, atd...

F72, hory1989
Dej si prosimtě SHIFT+Z a udělej kontrolu červených šipek nějaké tam svítí. nevím jestli jde o chybu.

F355, F488, F407, F481, F711, F352, F351 krizecek
příliž mnoho geometrických bodů na jednoduché segmenty. to samé na těchto dvou segmentech. i tady na těchto segmentech. tady taky, pak tady, tady je zbytečný uzel, tady zase zbytečný geobod, tady taky. Tady je domovní číslo, buď děláme celou ulici nebo žádné.
Janek250
Map Raider
Map Raider
Posts: 166
Has thanked: 78 times
Been thanked: 64 times
Send a message

Post by Janek250
Ahoj všem a předem díky ;)

F579, SemTeXi
Chyby žádné zásadní nevídím, ale pořád je co dodělávat ;) Parkoviště a firmy tady Nebo tady nebo tady a areály na ulici u tescomy a ul. cecilka můžeš dokreslit taky ;)

F62, MarieGar
Marie dej si kontrolu červených šipek (SHIFT+Z) tady na mě nějaká svítí.

F414, krizecek
tři zbytečné junctiony a udělej i kontrolu čísel domu, děláme buď všechny nebo žádné. A už bys měl mít AM tak si v TB zapni možnost "Simplifiable segments" a projdi všechyn svoje Fka, ať je nemusím dávat znova na stav 4 ;)
Janek250
Map Raider
Map Raider
Posts: 166
Has thanked: 78 times
Been thanked: 64 times
Send a message

Post by Janek250
krizecek wrote: Navíc, co pozoruji dost často, že mi tu Janek hlásí každý přebytečný bod(což mu nezazlívám a jsem za to rád), přitom když brouzdám po mapě ČR a kdekoliv, tak tak najdu silnice (I, II, III.třídy) které jsou úplně obkreslené ze satelitních snímků (spousty bodů) a kde jsou poslední změny od L4+ a výš. A tak si říkám jestli to není zbytečný humbuk, Podobné je to u železnice, tak mi to taky pořád hlásí, že je tam spousta bodů, má cenu to redukovat? Já vidím smysl, že když je nějaká přímka, a ta má víc jak dva body, tak to mažu tam body navíc ztrácí smysl. Ale aby zátáčka vypadala reálnější tak body navíc jsou myslím přínosem, i když kdo na to kouká během jízdy, že? :-)
Tome jak dlouho myslíš že trvá mě zkontrolovat jeden F? Taky se pod 15min nedostanu. L4+ a poslední změny jsou hodně zavádějící, mohl dělat jen uzavírku nebo spoustu jiných úkonů kterých za den udělá stovky a nemá čas kontrolovat geometrii. Geobody v zatáčce nevadí, jde spíš o úhel mezi body, na přímce nebo 1cm od uzlu jsou naprostá zbytečnost a po editorovi L3 by zůstávat nemuseli. Nemusíš být ani autorem, jako L3 už můžeš opravovat i chyby jiných ;) Ale to je jen můj názor ;)

F488, jaden_cz
máš odemknuto
Janek250
Map Raider
Map Raider
Posts: 166
Has thanked: 78 times
Been thanked: 64 times
Send a message

Post by Janek250
Ahoj, nahromadilo se toho víc, tak to vezmu trochu rychleji ;)

F711, krizecek
Nevím jak moc Ti to mám kontrolovat aby se Ti to líbilo :D Myslím že jsi dost schopný editor, zkus kvalitu místo kvantity ;) Tady svítí "House numbers" (v TB někde v polovině)

F352, krizecek
Další House number

F407, krizecek
souběžné cesty 6m od sebe když GPS má přesnost cca 10m? Permalink
Janek250
Map Raider
Map Raider
Posts: 166
Has thanked: 78 times
Been thanked: 64 times
Send a message

Post by Janek250
Zdravím všechny,

F395, F652 the_error
Určitě napiš na chat nebo do fóra CZ/SK žádosti, tam chodíme všichni ;)
Gratulu k L2, máš už na autě nálepku?

F579 SemTeXi
kontrola červených šipek SHIFT+Z a projít celý F, např. tady nějaké svítí. Nebo tady musí být navi uplně v pasti...

F388 krizecek
Hlásím dva zbytečné junctiony ;)

F618 ArgiCZ
Nenašel jsem nikde žádost o připojení. (možná jsem jen špatně hledal) Pokud není, napsat na fórum nebo do chatu a pohlídat že někdo napojil.
Janek250
Map Raider
Map Raider
Posts: 166
Has thanked: 78 times
Been thanked: 64 times
Send a message

Post by Janek250
F435 silebis
Zapni si kontrolu červených šipek SHIFT+Z a dokresli i zbytek uliček v areálu ;) Trochu zjednoduš i koleje ;)
Janek250
Map Raider
Map Raider
Posts: 166
Has thanked: 78 times
Been thanked: 64 times
Send a message

Post by Janek250
F331 MilanDka
sice mimo F a validátor to nerozsvítí ale tady je chyba.
Když děláš smyčku, tak nepřipojuj konec, je třeba nechat kousek nepřipojený, na smyčce udělat nový uzel, pak připojit a udělat ještě jeden uzel aby nebyly stejné sjízdné body.

F33 ArgiCZ
udělej si kontrolu červených šipek SHIFT+Z tady

F77 MilanDka
Nelekej se až uvidíš F, trochu jsem ho překreslil podle aktuálnějších mapových pokladů.
Janek250
Map Raider
Map Raider
Posts: 166
Has thanked: 78 times
Been thanked: 64 times
Send a message

Post by Janek250
F140 MilanDka
Ahoj, tady chodí jen správci Freeditů, tady ta žádost na připojení bude vyset dlouho než si jí někdo všimne (já jsem dneska vyjímka). Žádosti o připojení jsou nadřazené ve fóru (odkaz) Klikneš na červený NEWTOPIC* do Subject napíšeš [L4] Rychnov nad kněžnou a do zprávy text ve stylu "Prosím o napojení PERMALINK"
Tuhle část fóra chodí kontrolovat všichni L3+ ;)
Janek250
Map Raider
Map Raider
Posts: 166
Has thanked: 78 times
Been thanked: 64 times
Send a message

Post by Janek250
F75, F140, F141 MilanDka
řeknu jediné... SHIFT+Z a uber na těch geometrických bodech ať už na segmentech tak i na landmarcích. GPS má přesnost 10m, tudíž geometrické body co metr jsou kontraproduktivní. V zatáčkách co 15m nevadí, ale na rovince jsou zbytečné...

F506 krizecek
Tome mrzí mě to, ale zase mám připomínky. Dej si kontroulu červených šipek SHIFT+Z :D tady máš nějaké červené :D
Janek250
Map Raider
Map Raider
Posts: 166
Has thanked: 78 times
Been thanked: 64 times
Send a message