Post by Grepa
Pořád mi nedochází co je špatné na označení začátku, případně konce vhodnou ikonou. Nadbytečnou hlášku z titulu neměření MOR umíme řešit a pokud MOR občas měří je tam Radar správně. Grafické znázornění zůstane s ohledem na nedávný stav stejné, nic nepřibude. Pak nerozumím co ještě v kombinaci MOR na segmentu a ikony na začátku, případně na konce, brání.

Možná bude tento stav úsekového měření na segmentu následně doplněn i o správnou českou hláškou, ale graficky se asi nic nezmění.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
Já jsem zatím přesvědčený, že ikony "ANO", ale snažím se pochopit pro je pro část editorů problém zanechání vůbec nějakých ikon. A zdá se, že jediný důvod byl souběh hlášek (někde i oprávněný), který se dal řešit, imho elegantněji. Přijde mi, že teď vyléváme s vaničkou i dítě :(.

Bohužel rozhodne názor technicky zdatných editorů, kteří většinou jezdí denně přes několik MÚR a informace o nich je vlastně nezajímá, možná i obtěžuje. Možná by pro jejich každodenní trasy po známých MÚR bylo řešením, vypnot upozornění v aplikaci.

A bohužel BFU a my co nemáme ve svých trasách MÚR si pak budeme muset prostě dávat větší pozor. Ale nic není ztracené, až někoho ze zastánců "NE" překvapí pro něj neznámy MÚR, možná bude názor přehodnocovat.

Každopádně, samotná tato diskuze a těsný rozdíl úzkého, specifického vzorku dotazovaných vyvrací GB názor, že toto téma je mimo zájem a současné řešení, bez ikon je jednoznačně správné.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
rolfovo wrote:Ahoj, nejste prosím někdo z Benešova u Prahy? Ve Waze chybí úsekáč na ulici Čechova x Pod Klášterkou a bohužel jsem se tam minulý týden chytil :-/
Ahoj, avšak obousměrné úsekové měření 40km/h v délce cca 280m na Čechové ulici v Benešově je funkční už od léta 2017. Je to ta anglická hláška v APP a teploměr průjezdu na displeji navigace (nefunkční na windows phone a android auto). V současnosti přidáváme na oba konce úseku ještě navíc ikony radaru bez hlášky (pro vizuální kontrolu před vjetím do úseku). Tyto ikony v Benešově ještě chyběly => doplnil jsem je ;).
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message
Last edited by Grepa on Sat Mar 03, 2018 12:22 pm, edited 1 time in total.

Post by Grepa
rolfovo wrote:Aha, tak to je ono, jestli to bylo jen vizuální a chyběl zvuk, tak to vysvětluje, díky.
Nejsem si jistý zda jsem se vyjádřil přesně a jednoduše :). Problém s zobrazením měřeným úsekem rychlosti (MÚR) má "zatím" pevný displej v autě, pokud dokáže pomocí android auto zobrazovat WAZE a také už nepodporovaný systém windows phone. V aplikaci se standardně před MÚR ozve VAROVNÁ HLÁŠKA, ale jen v angličtině a objeví se varovné POP OKNO v navoleném jazyce. V úseku se zobrazuje na levé straně GRAFICKÝ TEPLOMĚR indikující průjezd MÚR. Takto to v Čechové ul. funguje už od loňska. Teď se ještě navíc, až po aktualizaci mapy, zobrazí na začátku a konci úseku ikonky radaru bez hlášky. Ale v podstatě jsou ty ikonky navíc a dublují již funkční grafiku a hlášku. A však po nějaké diskuzi se editoři v CZ dohodli, že ikony navíc přidají. POZOR tato kombinace MÚR a ikon RADARŮ platí jen na území Česka. V případě, že někde ještě chybí, doplníme. V cizině může být MÚR bez přidaných ikon, jen s anglickou hláškou a grafikou podle screenů.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message
Attachments

Post by Grepa
Nějaká zmínka je tu ve Zpravodaji. Jestli jezdíš kolem bude fotka pro kontrolu umístění fajn :). Taky by potvrdila tu obousměrnost, pokud nemají na mysli, že můžou budkou otáčet.
blurcak wrote:Ctel bych nahlasit fotici kadiboudu
Obec Moravské Bránice, poblíž souřadnic 49.0819447N, 16.4321964E.
Bohužel foto nemám, až pojedu kolem upřesním. Popripadě až dojde složenka s fotkou.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
Umístění jsem poupravil podle fotek :). Díky
blurcak wrote:
Grepa wrote:Nějaká zmínka je tu ve Zpravodaji. Jestli jezdíš kolem bude fotka pro kontrolu umístění fajn :). Taky by potvrdila tu obousměrnost, pokud nemají na mysli, že můžou budkou otáčet.
blurcak wrote:Ctel bych nahlasit fotici kadiboudu
Obec Moravské Bránice, poblíž souřadnic 49.0819447N, 16.4321964E.
Bohužel foto nemám, až pojedu kolem upřesním. Popripadě až dojde složenka s fotkou.
Takze oprava radaru 49.0826053N, 16.4329261E
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
OK, koukni zda je to správně. Zrušil jsem tam tu 40 (km/h) před křižovatkou = https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... ,297428548

Netron_ wrote:Zdravím, ve Vimperku nám nově nainstalovali úsekové měření v ulici Sušická. https://mapy.cz/s/hafutelate
Měří se rychlost 50km/h v obou směrech.

Bylo by, prosím, možné přidat do map?

Díky Netron
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by guri211
MagicOfLA wrote:podľa mňa tam je len tá kamera na červenú. Vie to niekto potvrdiť/vyvrátiť? :)
Treba otestovat :D
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
porubcan wrote:na D1 za krizovatkou pri SC smerom na TT pribudol (zatial nepotvrdeny) radar od vlada_s. jazdim tade denne, no nevsimol som si ze by tam bol stacionar, ci?

EDIT: rovnako z 5.7. je od vlada_s radar na D1 pri voderadoch.
Nebolo tam nejake podozrenie na usekovy radar? Vlado nam to urcite objasni.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
edv99 wrote:Vsimol si niekto , Pri novom meste su vytiahnute kamery z radarov, asi ich premiestnili k dubnici :D
Málo penazí, tak nakupili len plechove skrine a teraz ich budu prehadzovat .Abo udrzba.. :lol:
K typom radarov by tym padom mal pribudnut "obcasny" :D
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia