Post Reply

Fotoradary na Trasie Częstochowa-Siewierz

Post by guciuPL
Witam wszystkich Wazerów.
Jechałem parę dni temu od Częstochowy i kolesiowi przede mną chyba w miejsowości Kolonia Poczesna błysnął radar, którego nie miałem w nawigacji. Wstawiłem go. Po wejściu w edytor nie znalazłem go w tłumie radarów niezatwierdzonych. Może ktoś z okolic zrobi z tym porządek?
Tak jest na całym odcinku do Siewierza.

Pozdrawiam
Grzegorz
guciuPL
Area Manager
Area Manager
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Post by Jacek2000
Mogę się tym zająć, ale dopiero po 02.08 - po urlopie bo tu mam lichy internet. Jeżeli ktoś da radę wcześniej to zapraszam. Radar w Poczesnej w kierunku Cz-wy wystawia Straż Gminna, a w przeciwnym kierunku ITD. Z tym zw stronę K-c były już problemy - robił zdjęcia przy 50km/h
Jacek2000
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Has thanked: 85 times
Been thanked: 103 times

Post by mousepl
Jacek2000 wrote: Radar w Poczesnej w kierunku Cz-wy wystawia Straż Gminna
Nie oznaczamy w aplikacji fotoradarów ruchomych.
Z tego co kojarzę to na tej trasie są chyba 4 fotoradary do Częstochowy ale jakie miejscowości to nie pamiętam.
Jeden na wlocie do Cz-wy - przy skręcie na Jędrzejów.
Drugi przy Poloczku.
Trzeci na takim specyficznym łuku w prawo.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Has thanked: 1 time
Been thanked: 675 times

Post by Jacek2000
W kierunku Cz-wy pierwszy jest na początku Wanat (szary), drugi w połowie drogi do świateł(wystawia straż gminna), następny stoi zaraz za światłami (przy Polaczku), dalej przed następnymi światłami ok 30-40m(ostatni wlot do Poczesnej),następny ok 50m przed światłami we Wrzosowej, ostatni ok.80m przed skrętem na Jedrzejów, Olsztyn. Też podzielam zdanie Tobjasa
"A ja proponuję żeby takie miejsca częstych kontroli oznaczać radarami. Lepiej zwolnić niż zapłacić mandat." - lepiej zaznaczyć jak niepotrzebnie wydać kase, ale tak prawdę mówiąc nie do końca jest to dobre rozwiązanie, bo nawi będzie szczekać jak Automapa. Jak ciągle będziemy słuchać o radarach to z nadmiaru wiadomości przestaniemy reagować na te komunikaty.
Jacek2000
Waze Local Champs
Waze Local Champs

Post by mousepl
Jak ktoś przejedzie, to może zaznaczyć kontrolę drogową. Na tym polega społeczność.
Co do szarych fotoradarów to usuwamy je, bo szare nie mogą robić zdjęć.
Jeszcze co do ustawiania fotoradarów przenośnych w aplikacji jest parę rzeczy do przemyślenia, mianowicie, jeśli fotoradar jest dzisiaj w punkcie X a jutro 500m dalej to co? Mamy 2 ustawić?
Idąc tropem wstawiania fotoradarów i dokładności miejsc patroli to wiesz skąd inne nawigacje wiedza o możliwej kontroli i dlaczego zawsze ostrzegają? Bo te miejsca są publiczne i najzwyczajniej sobie taka listę zrobili. Przykładowo o kontrolach Policji możesz dowiedzieć się ze strony Policji. Jest tam lista miejsc kontrolnych "na oko" - czyli trasa X, ulica X w danym mieście.
Po co to mamy wszystko wprowadzać, skoro zasada jest taka, że jedziesz i zaznaczasz, bo na tym polega to "live".
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Post by Jacek2000
Wniosek z tego jest jeden - trzeba propagować Waze. Ci, którym poleciłem są zadowoleni, nie znam ani jednej negatywnej opini, a to jest bardzo dużo.
Jacek2000
Waze Local Champs
Waze Local Champs

Post by mousepl
Jest możliwość wprowadzenia atrapy fotoradaru, testowaliśmy to chyba niedawno i pojawia się tylko komunikat w aplikacji. Co do ruchomych fotoradarów to niestety nie możemy ich nanieść, bo jak pisałem wcześniej - występują w różnych miejscach.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Post by petropl
Znalazłem w końcu odpowiedni temat. Wiem już, że aplikacja nie pozwala zgłaszać przenośnych fotoradarów. Jeżdżę często DK 94 na odcinku Wieszowa - Pyskowice. Tam w miejscowościach Bonowice i Karchowice bardzo często stoją śmietniki rozstawiane przez Straż Miejską. Ja wiem gdzie one mogą być ustawione, to raczej się na nie nadzieję. Szkoda, że nie mogę powiadomić skutecznie innych. Myślałem nawet, żeby zgłaszać tam zastępczo "ukrytą policję", ale to mogłoby wprowadzać w bąd, choć pewnie niejeden ściągnałby nogę z gazu.:) Fotoradary przenośne są jeszcze gorsze od policji, bo trudo je zauważyć, nawet jak nie są zakonspirowane.
petropl
Has thanked: 12 times
Been thanked: 51 times

Post by mousepl
Ja zgłaszam jako Policja, ponieważ nie jest to stały element krajobrazu.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs