Post by hrbot
Podle wiki snímá radar zezadu:
"The camera direction (the direction from the center of the image to the red circle) defines the driving direction for the camera. The current camera image implies that the camera captures the traffic from behind. Don't be fooled."
hrbot
Area Manager
Area Manager
Posts: 78
Been thanked: 1 time

Post by hrbot
Vypadá to, že je to tak i v UK: http://www.waze.com/forum/viewtopic.php?f=186&t=12145
hrbot
Area Manager
Area Manager
Posts: 78
Been thanked: 1 time

Post by hrbot
Vypadá to jako infračervený reflektor/blesk, používaný pro osvětlení scény za šera nebo v noci - kamery jsou citlivé i v IR oblasti a řidiče to neoslňuje. V noci je ale obvykle vidět lehký záblesk ve viditelném spektru (charakteristika reflektoru většinou mírně zasahuje i do viditelného spektra) - např. na křižovatce Sportovní-Pionýrská v Brně je to občas vidět, když člověk stojí na Drobného od arboreta na červené a ze Sportovní projede auto na červenou nebo moc rychle.
Takže to tipuju na úsekové měření rychlosti :-) Není náhodou někde v prostoru před kamerou bílá čára napříč přes pruh?
hrbot
Area Manager
Area Manager
Posts: 78
Been thanked: 1 time

Post by jardacz
RADARY 2015
Na základě diskuse u mnou nahlášené chyby v mapě, bych vše kolem radarů rád shrnul a probral zde na foru.
Díky mým zdrojům, zkušenostem s antiradary a celkově dobré orientaci v této problematice mohu poskytnout kvalitní info o radarech po ČR. Žádné poi.cz, kde je každá kamera sledujicí provoz, jako radar. Navrhuji, aby radary ve Waze mohli spravovat opravdu ti nejvyšší z nejvyšších, aby databáze zůstala přehledná, kompletní a hlavně o mnoho méně rušivá v podobě hlášení neexistujících radarů. A přidání pevného radaru by bylo možné po kontrole, příp. ověření.
tmx643 on 07.01.2015 21:54:
Ahoj, ano, souhlasím, i na stránkách kamery.praha.eu většina zde uvedených radarů není. Můžeš možná založit téma ve fóru? Je to totiž myslím na delší diskuzi. Problém spatřuju v tom, že tyto neměřící radary/kamery jsou také označeny dopravní značkou, takže čistě teoreticky asi můžou kdykoliv auta měřit, pokud se někdo rozhodne udělat "Kryštofa" nebo nějaký náměstek od stolu rozhodne.
- Kde je největší počet neaktivních radarů je Praha. Téměř všechny byly nakoupeny z dotací EU, kde je závazek, že několik let bude sloužit jen k monitorování dopravy. Ani po uplynutí této doby však není jasné, co bude následovat. Pak už je na rozhodnutí orgánu, zda "radar" zprovozní nebo ne.
1) Zprovoznění znamená další investice.
2) Již v tuto chvíli řada aktivních radarů je aktivní pouze v omezeném čase = málo personálu k vyřizování
3) I v případě rozhodnutí o zprovoznění, to není akt ze dne na den - musí proběhnout úřední a technické kolečko atp. A o tom všem jsou mezitím informováni ti správní lidé, nehledě na to, že např. pro zprovoznění se musí vypsat veřejné výběrové řízení, takže informace vlastně věřejně dostupná.

Nebráním se skupinové konverzaci s administrátory oblastí nebo něco v tom smyslu, jen bych rád zachoval databázi v určitém soukromí. Přeci jen je to opravdu udržovaný seznam, což stojí trochu úsilí.

Opravdu jsem si Waze oblíbil, až na to, že mi nepočítá na mobilu body (na netu v "dashboard" je mám :shock: ) a snažím se ji co nejlépe vylepšovat :)
jardacz
Posts: 98
Has thanked: 3 times
Been thanked: 11 times

Post by jardacz
Březiněves a Ďáblice potvrzuji instalaci zařízení, v mapě zadáno. Ale nepočítejte, že by to v brzké době hned měřilo ostře ;)

MÚR + MOR na vjezdech

https://www.tsk-praha.cz/aplikace/eproc ... ollapseOne

https://www.tsk-praha.cz/aplikace/eproc ... ollapseOne
jardacz
Posts: 98
Has thanked: 3 times
Been thanked: 11 times

Post by jardacz
Stejně tam obden hází lidi nové radary.. I když jsou jako falešné, lidi vidí jakési kamery s čárou a automaticky je to radar..
jardacz
Posts: 98
Has thanked: 3 times
Been thanked: 11 times

Post by jardacz
Tak kdo z vás už si všimnul změny značek na 5. května? Aktuálně platí ve směru do centra osmdesátka až ke sjezdu do ulice Na Strži. Z centra pak osmdesátka začíná zhruba u sjezdu na Vyskočilovu :-)
Takže přenastavit úsekovku do centra :-)
jardacz
Posts: 98
Has thanked: 3 times
Been thanked: 11 times

Post by interfernet
Z mnoha důvodů používám stále verzi 3.9.9 a musím říct, že odstranění označení některých, zřejmě úsekových radarů, je dost "naprd", protože ve verzi 3.9 žádný úsekový teploměr není, který by cokoliv signalizoval, a přesto mnoho radarů prostě zmizelo. Chápu, že mohu aktualizovat na verzi 4.x, ale díky pravidelnému informování zde na fóru, co se opět v dalším releasu nepodařilo a že to zase přestalo fungovat někde jinde, mne moc přechod na verzi 4.x neláká. Před časem jsem to zkusil a rád jsem se vrátil zpátky. Neuvažujete tedy o návratu původních znázornění u radarů tak, aby i verze 3.9 nebo verze pro WP opět hlásila radary? Díky.
interfernet
Posts: 12
Has thanked: 18 times
Been thanked: 1 time

Post by interfernet
Díky za reakci, i když ve smyslu "máš smůlu", ale jak píšeš, má volba. Ačkoliv jste hlasovali o stávající verzi, tak evidentně to rozhodnutí ovlivnilo i další verze, a to nikoliv zrovna pozitivně. Doufám tedy, že budete tlačit na vývojáře, aby nebyl důvod zůstávat raději u verze 3.9, protože verze 4.x bohužel není, podle mého názoru, stále ve stavu, kdy by se dalo hovořit o povedené náhradě za verzi 3.9. Ale ano, má volba.
interfernet
Posts: 12
Has thanked: 18 times
Been thanked: 1 time

Post by JakubSimaja
Nevim, zda jiz probehlo, ale nekdo si asi hral se souradnicemi radaru ve Dvore Kralove, Kocberi a okoli.
V polovine prosince bylo umisteni radaru jeste ok.
Cim to muze byt?
JakubSimaja
Posts: 1