Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by ma5jkl
ma5jkl wrote: waze/skins/default/preferences

EDIT: malo by to byt Alerts.Alert Distance: 400, ja som to teraz na skusku zmenil na 1500, otestujem a dam vediet.
vitj ma pravdu, toto je len nejaky nepotrebny file.. zmenil som ale nepomohlo. spravny je ten v data/data/com.waze/.

na 3.7.8.0 to ale je vo /waze na sd karte a tam sa to da menit no pri kazdom spusteni waze sa to prepise na povodne hodnoty.. :-(
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
ma5jkl wrote:
foxitrot wrote:
denialo wrote: da sa niekde nastavit, nech ta hlasova notifikacia ide skor?
Nedá, tá vzdialenosť je fixná.
V minulosti sa to urcite dalo zmenit v preferences z 800 napr na 1500 a uz hlasilo 1,5km pred. Ja som tak fungoval 2 verzie dozadu. Ziadny root ani nic podobne nebolo potrebne. na 3.8 som zatial neskusal.
Vyskusal som postupne starsie verzie. Na 3.8.0.0 len s rootom, podobne na 3.7.8.0 (preferences su na starom mieste ale zmeny sa prepisuju pri kazdom spusteni waze, takze tiez nic).

Verzia 3.7.7.0. Preferences na starom znamom mieste sd_karta/waze. cca 13 riadkov od konca suboru je nasledujuce:
Alerts.Police Alert Distace: 1500 - policajti
Alerts.Hazard Alert Distace: 2500 - nebezpecie
Alerts.Accident Alert Distace: 2000 - nehoda

Toto staci zmenit na zelanu vzdialenost. Myslim ze cislo je v yardoch (neoverena info ale metre to urcite nie su), takze cislo 1500 znamena asi 1,3 km.

Staci ulozit a fungujeme ;-) Nie je potrebny root. Subor sa neprepise ani po opatovnom spusteni waze ako v 3.7.8.0.
a.jpg
b.jpg
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
sk_mike007 wrote: treba to poziadat ako feature request, aby sa to dalo volitelne nastavit?
mozes skusit :-) viewforum.php?f=657
sk_mike007 wrote: alebo aspon nech to na dialnici informuje tak 1,5km vopred?
v preferences je niekolko velmi zaujimavych parametrov. napr:
Alerts.Enforcement Alerts Distance Freeways: 2000
Alerts.Enforcement Alerts Distance Highways: 1000
Alerts.Enforcement Alerts Distance Streets: 500

v skratke to znamena asi tolko ze keby sme mali freeways (nase dialnice su nahodene ako highway a nie freeway) tak ti bude fizlov ukazovat cca 1700 metrov pred... teraz na highway ti ich ukaze cca 800 metrov pred...

ak to skutocne potrebujes sprav downgrade na 3.7.7.0 a nastav ako som pisal par prispevkov dozadu.
sk_mike007 wrote: zapchy/nehody hlasia aj v radiu.... mozem waze odinstalovat... alebo?
kazdy si vo waze najde nieco ine, ja z osobnych skusenosti viem, ze radio nie je ani zdaleka tak presne ako waze (radio slovensko je na tom najlepsie ale aj to len preto ze vyuzivaju informacie z waze). ja si momentalne bez waze nedokazem predstavit jazdu, zvykol som si pozerat sa pred seba par km a byt pripraveny na to co ma caka a kde vlastne ta zapcha skutocne zacina.
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
sk_mike007 wrote:
v preferences je niekolko velmi zaujimavych parametrov. napr:
Alerts.Enforcement Alerts Distance Freeways: 2000
Alerts.Enforcement Alerts Distance Highways: 1000
Alerts.Enforcement Alerts Distance Streets: 500
kde toto mozem najst?
- v 3.8.0.0 je to root/data/data/com.waze/preferences - potrebujes rootnuty telefon
- v 3.7.8.0 je to v sd_card/waze/preferences - ale tam sa ten subor prepisuje pri kazdom spusteni waze (aspon podla mojich pozorovani), takze aj ked spravis zmenu, nezostane ulozena po spusteni waze
- v 3.7.7.0 je to tiez sd_card/waze/preferences - nepotrebujes root a po ulozeni to aj zostane ulozene, no potom by som zmenil radsej atribut "Alerts.Police Alert Distace:"
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
sk_mike007 wrote:
mozes skusit :-)
diky, stalo sa ;) viewtopic.php?f=3&t=100567
mohol si to dat do feature requests :-), odporucil by som to presunut (zmazat a vytvorit novy post) na spravne miesto
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
mipwa wrote:Ahoj,

otravuje mě popup okno, které upozorňuje na stac. radar. Jde to nějak zrušit? Ostatní popup mě zajímají, uživatelské hlášení také, ale stac. radary mi stačí zobrazené na mapě + hlášení. V Praze je kamer plno, nikdo neví, které měří rychlost, které jen sledují dopravu a to okno zabírá velkou část mapy. Asi to nepůjde, ale radši se ptám.
Asi ta sklamem. Standardnou cestou z menu sa to samozrejme urcite neda ale preliezol som preferences no vies vypnut iba vsetky pop up okna, nie je to tam rozdelene podla typov.
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
GinBook wrote:Otázka z FB a já vlastně neznám přesnou odpověď.

"Jaká je podmínka pro dotaz waze o zpomalení?"
V preferences som videl na tuto detekciu par atributov, mozem to zajtra pozriet detailnejsie. Dnes nestiham.

EDIT: Tak predsa som si nasiel kusok casu. Myslim ze to mozu tieto atributy:
Traffic Detection.Feature enabled: yes
Traffic Detection.Max times per session: 2
Traffic Detection.Number of seconds to ask: 30
Traffic Detection.Min segment length: 150
Traffic Detection.Speed: 15
Traffic Detection.Max Road type: 3
Traffic Detection.Min time between: 180

Podla nejakeho kluca je potrebne si to pospajat, sam netusim presne co co znamena ale myslim ze kombinacia tohto sposobuje otazku "Stojite v zapche?"
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
JosaSK wrote:Neviem ci som slepy, ale kde sa z aplikacie stratili "Skupiny"? Je tam len polozka "Tim" a tam nic neviem pridat ani tam nic nemam :)
Pocas Majstrovstiev sveta vo futbale (a vydani verzie 3.8.0.0) to prekopali a zmenili zo Skupin na Timy (neviem ako to je vo verziach pod 3.8.0.0), za ktore si zbieral futbalove lopty. Teraz je uz po MS, lopty sa nezbieraju, no v menu timy zostali. Mozno to na nieco vyuziju v blizkej buducnosti.
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
mpca86 wrote:pravdepodobne chodnik :)
Kludne moze mat na mysli aj mierne spomalenu premavku. Zlta - mierne, oranzova - stredne, cervena - velmi spomalena, bordova - takmer stojata premavka.
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
tex232 wrote:
williamcz wrote:Mam dotaz. Když mi aplikace při startu hlásí že je v okolí x wazerů a x hlášení, co znamená v okolí? Jaká je to oblast?
Okruh hlášení událostí je v menu
Ale myslis ze to ma vplyv aj na pocet wazerov ktory zobrazuje pri starte waze? Ja si myslim ze ee. Skor by som bral alternativu taku, ze oblasti su rovnake ako su na wazestats. Proste si v nejakej tej vybranej oblasti a ukaze ti vsetkych ktori su v tej istej oblasti s tebou.
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»