Post by jkolegar
Za mě opraveno dle popisu.
F676, F454, F491
Diky za kontrolu.
jkolegar
Posts: 12
Has thanked: 7 times
Send a message

Post by jumbo78
V Krnově je s landmarky problém - respektive s adresou.
Musíš zadat stát Polsko, doplnit všechny údaje a pak z aplikace v mobilu se dá editovat a upravit adresa na ČR - jde to prakticky ihned po uložení editace na PC - nemusí se čekat na aktualizaci mapy. (na tohle přišel kolega Kebb01 ;) )

@krizecek
Nejsem si jistý, jestli "Průmysl" je tam správné označení... Je tam sídlo ČSAD logistik a čerpací stanice NIKEY - která IMHO navíc není určena pro veřejnost...
jumbo78
Posts: 367
Has thanked: 288 times
Been thanked: 59 times
Send a message

Post by jumbo78
@krizecek
Já jen, že jsi mu vyloženě napsal, že tam má dát průmysl, proto jsem zareagoval...
Nic ve zlém ;)
Spíš bych to viděl na "Ostatní"...

@phablet ;)
jumbo78
Posts: 367
Has thanked: 288 times
Been thanked: 59 times
Send a message

Post by Kebb01
milousek wrote:Ahoj, jsem tu nový a nejsem si jistej, jestli píši na správném místě. Narazil jsem na problém v mapě. Konkrétně Strakonice, Velké náměstí, je tam označená silnice jako soukromá cesta a to je blbost, šlo by to změnit na klasickou ulici??? Je to zamčené L4 a já mám jen 2. Díky
Ahoj, napsals to sice do špatného vlákna, ale nic se neděje ;) Tvůj dotaz patří spíše sem, kde si vytvoř nový post.
K náměstí se vyjadřovat nebudu, to bude muset ten, kdo ho vyčaroval...
Ale! Prosím, nedělej nám tam ty otočky (zelené šipky ve tvaru U) :)
Na naší wiki najdeš krátké školení, které tě zasvětí do základů editací... mrkni na to, prosím...
Odkaz na školení zde
Kebb01
Area Manager
Area Manager
Posts: 707
Has thanked: 224 times
Been thanked: 247 times
Send a message
Oficiální web CZ Waze komunity

------------------------------------------------------------------------------------------------
Sleeping editor for Silesia & West of the Northen Moravia ║ Xiaomi Redmi Note 10 on the board of Renault Mégane

Post by knuhol
Ahoj, ráda pomůžu s editací map, pomůže mi někdo, jak začít? :) Jaké návody atd. si přečíst, co nainstalovat, jaké oblasti mi mohou být přiděleny. Jsem z Uříněvsi, dlouhou dobu jsem žila v Opavě, často jezdím trasu Uhříněves <-> Nové Butovice a Praha <-> Opava (většinou po D11, 35 a 46). Poté samozřejmě okolí Uhříněvsi.
knuhol
Posts: 3
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by knuhol
Ahoj oběma, moc děkuji za přivítání, Waze klienta používám necelý rok a nedám na něj dopustit, jezdtím s Waze denně :) Občas narazím na nějakou chybku v mapě, tak jsem si říkala, že by bylo fajn se do komunity zapojit nějak více aktivněji, nejen reportováním událostí. Tak jsem se sháněla, jak lze chyby opravit no a to mě dovedlo až sem.

Wiki jsem si pročetla, scripty mám nainstalovány (btw i s nima bych mohla pomoct bude-li potřeba, pracuji jako JavaScript programátor) no a teď Vás půjdu pozdravit na chat, ať se mrkneme, kde bych mohla začít :)
knuhol
Posts: 3
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by kocourJiran
ArgiCZ wrote:Freedit 883 kocourJiran
chyby
červená šipka
k landmarku pls dopiš adresu a kontaktní informace
stezku pro chodce kreslíme pouze ve vyjímečných případech, tady je zbytečná
Děkuji za kontrolu. Opraveno.
kocourJiran
Posts: 19
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times
Send a message

Post by kocourJiran
Landmark upraven.
Pojmenovani ulice jsem vzal najivne z nespolehliveho zdroje. Uz jsem se pouzil a je to podle katastru.
Janek250 wrote:F169 kocourJiran
U landmarku v nazvu bez s.r.o. a.s. atd a ne VELKYM
Tady doplň nazev ulice
kocourJiran
Posts: 19
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times
Send a message

Post by krizecek
Re: Janek250 vezmu to postupně :-)

ad 349: máš částečně pravdu, ale je to složitější. Nevím proč WAZE, některé nové namalované cesty do plochy města Ivančic přidalo a tebou zmíněné ne. Přitom, když se podíváš na mapu v editoru, takových míst najdeš tisíce, jen v Ivančicích např. zde Permalink1 nebo Permalink2 a mohl bych pokračovat dál. Problém je ten, že plocha s WAZE je vypočítaná podle ulic s označením města, a okrajů města určených podle cedulí začátek/konec obce/města. Přitom tato plocha nemá s reálnou s katastrální plochou města vůbec nic společného. Všechny ty objekty v bývalém zemědělském družstvu mají svojí adresu Novoveská, Ivančice. I když uličky takové pojmenování nemají. Jediné čeho jsem si ještě všiml, tak je tento Permalink kousek ulice, by podle katastrální mapy měl být označe Novoveská . Takže je to na diskuzi podle čeho se budeme řídit já na tu plochu nehledím, a přidávám označen podle katastrální mapy, ale s rozumem.
Jinak se chci zeptat, jak si přišel, že je to mimo plochu, mě nic nehlásí, většinou mě zahlásí VME Validator, ze je to mimo obec, ale v tomhle případě mi nic nehlásí. Nebo si to zjistil podle vizuálního pohledu na vrstvu Města?

ad F52: se vším souhlasím a opravenou, kromě toho to Permalink nechal bych tam soukromá cesta, je to za plotem v areálu firmy.

ad F60: opraveno

jinak moc díky za připomínky, hned se člověk toho hodně dozví, byť na mě tak celou mapu zavřu na L6 a povolím jen freedity a tak by bylo lépe vidět co kdo dělá :) a hlavně se mu hned řekne co dělá špatně.
krizecek
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 107
Has thanked: 92 times
Been thanked: 43 times
Send a message

Post by krizecek
re: grepa a d2-mac díky za vysvětlení, už je to zase jasnější, takže se s tím budu řídit, koukám že wiki, se hodně za poslední dobu vylepšila, takže už je tam hodně nových informací než když jsem to četl dřív já.
krizecek
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 107
Has thanked: 92 times
Been thanked: 43 times
Send a message