Post by Vadi58
jumbo78 wrote:Já teď párkrát narazil na kolonu 48km/h ve vesnici

@phablet ;)
A nie si sám .. môžem to potvrdiť - aj ja som v poslednej dobe na ne asi dvakrát natrafil.
Vadi58
Area Manager
Area Manager
Posts: 645
Has thanked: 131 times
Been thanked: 86 times
Send a message

Post by Vadi58
Pridám tiež z našej oblasti - Iža, veľmi často sa objavuje v tejto oblasti zápcha s rýchlosťou okolo 50 km
Vadi58
Area Manager
Area Manager
Posts: 645
Has thanked: 131 times
Been thanked: 86 times
Send a message
Attachments

Post by vargosz
Vítku, nemělo tam spíš být WTF než ETF? (f by se pak ale nerovnalo - fix) :D
vargosz
Area Manager
Area Manager
Posts: 744
Has thanked: 258 times
Been thanked: 200 times
Send a message
[L4] Android 12 - One Plus Nord

Post by VetchyKmet
Hodonín, ulice Brněnská,
ve směru Mutěnice i ve směru opačném, směrem do centra, prakticky každé dopoledne i odpoledne WAZE hlásí kolonu, zpravidla s rychlostí 23 km/h nebo 36 km/h. Přitom je provoz plynulý, cca 45-50 km/h, ale pravda je, že jsou tam na krátkém úseku 2 semnafory s relativně dlouhým intervalem.

K tomu dodám, že jsem zaznamenal změnu v tom smyslu, že stačí někde na chvíli /cca 3 min/ zastavit a Waze to chápe jako kolonu.
Typický příklad: Jedu z práce /Hodonín, Velkomoravská/ na sídliště Brandlova k lázním, během cesty zastavím na cca 3 min u Mateřské školky, kde přispoupí manželka a kolona je na půl hodiny vyrobena.
Dříve se Waze ptalo, jestli jsem zpomalil nebo zastavil z důvodu provozu, už relativně dlouho /nevím/ jsem tento dotaz neregistroval.
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
Aktuální stav:

Jedu v Hodoníně po ulici Brněnská, směr do centra, povolená rychlost 50 km/h.
Ulice je čtyřpruhová, z hlediska provozu prázdná, vozidla jedou cca 45-55 km/h.
Waze už více než 20 minut hlásí zpomalení rychlosti na 42 km, chvílemi na 46 km/h.
Přitom je ulice více jak hodinu, co mám přehled o provozu, doslova prázdná.
Považuji za nesmysl indikovat na 50 km/h zpomalení na 42, když je provoz minimální.

EDIT 10:04
Stav provozu stále stejný = minimální,
jen WAZE zpomalení provozu na vjezdu do Hodonína v části ulice Brněnská ukončilo, a v tuto chvíli indikuje - BEZDŮVODNĚ - zpomalení v dalším úseku od mostu přes I/55 až po křižovatku Bezručova.

Je možné, že by tohle vznikalo na základě stání na dvou semaforech /Cihlářská, Žižkova/? Pokud ano, je něco špatně, pokud to semafory není, pak proč je indikováno zpomalení?

EDIT 10:11
Vysledováno - opět indikace v první časti ulice Brněnská, od začátku obce až po ulici Sacharovova.
Pravděpodobně to funguje tak, že když nějaký Wazer na začátku obce zpomalí, tak WAze indikuje zpomalení, to, že zpomalení je vynuceno jízdou v obci Waze nebere do úvahy.
To ovšem nevysvětluje, proč hlavně v odpoledních hodinách je stejně chybná indikace směrem vewn z města, to by zase nahrávalo na indikaci zdržení semafory, viz výše.

Zřejmě úpravy ne zcela přesně dělají to, co dělat mají.
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
Kolega mne upozornil,
že stejný problém je téměř denně i v úseku od Holíče - od mostu přes řeku Moravu /začíná 50/ směr centrum, /dopoledne/.
Já v tomto úseku vidím kolony ve Waze téměř denně odpoledne, ale opačným směrem na Slovensko.
Kolony dle Waze začínají už u benzinky Eurooil /Velkomoravská/, přitom v práci z okna vidím, že oba kruháče /Abert-UniHobby i u OMV/ jsou v pohodě a prázdné.
Pomalu i začínám myslet, že nám po Hodoníně jezdí nějaký cyklista se zapnutým Waze - ale to by nevysvětlovalo indikované rychlosti 42-46 na úseku s 50.
Další takový úsek je na I/55 na obchvatu v místě, kde je odočka místní komunikace do ZOO.
Je tam asi 150-200 m sedmdesátka a velmi často v tomto úseku WAze indikuje zpomalení. Někdy to svítí celý den.
Opačný extrém, úsek od Eurooilu ke křižovatce s I/55, kde se mezi 14-16 hod čeká na odbočení doleva i několik více minut a Waze je v klidu. Stejná situace na bří Čapků při odbočení doleva na Velkomoravskou, místní jezdí delší trasou kolem aut. nádraží, protože odbočení není zpravidla možné. Waze obvykle mlčí.
Závěr:
Hodonín je nějak divný - kde kolony nejsou, tam je indikace, kde jsou, Waze mlčí.
Co je nutné zdůraznit, že vloni tento stav nebyl, a že se markatně projevuje cca od začátku jara, s tím, žen tendence chybných satvů je vzestupná a čím dál vyšší.
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
Pár dnů byl z hlediska indikace kolon v mém okolí relativní klid,
alespoň jsem cca týden nějak nezaznamenal chybné indikace. Až zase včera a dnes.
Silnice II/380,
příjezd do Hodonína od obce Mutěnice, prakticky v místě, kde je začátek obce /omezení na 50/ Waze indikuje zpomalení na 43 km/h /chvílemi 36/ až po ulici Úprkova /cca 1,5 km/.
Tato indikace se aktuálně chvílemi mění na opačný směr /nebo oba směry/, kdy od křižovatky Brněnská - Sacharovova indikuje zpomalení na 28 km/h.

Přitom o 2 km vedle, napojení výpadovky /Velkomoravská/ od ČS Eurooil na I/55, kde je v tuto chvíli kolona na cca 10 minut /ověřeno/ na odbočení doleva Waze neindikuje nic.

V tuto chvíli sice další chybná indikace nesvítí, ale až příliš často Waze indikuje zpomalení na 380 a 431 od křižovatky těchto silnic v prvním případě směr Mutěnice, ve druhém směr Dubňany.
Včera prakticky s malými přestávkami prakticky celé odpoledne, přitom mám info, že oba úseky byly bez potíží průjezdné.

Týden zpět dovolená trasa Hodonín - Jizerské hory nakonec podle Waze i podle TomTom GO LIVE 825 po D2, D1, Štěrboholská, R10 - obě navi indikovaly v Praze zdržení v řádu minut, které se nekonalo, vcelku plynulý průzezd cca 50 km/h - i když všechny pruhy plné a v omezení krátké stání /do minuty/.
Směr zpět o týden později úplně bez potíží /neděle, cca 10h, provoz bez omezení/.
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
GinBook wrote:Já sleduji jednu cestu u Hodonína už 4 měsíce. A pořád nejsem schopen přijít proč hraje barvičkami.
Ale mám jedno podezření. Z informací vím, že tam věčně stojí policajti a moje teorie říká, že mají zapnuté Waze. Ale to jen tipuji.

https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... =274517896
To asi nebude úplně správné vysvětlení.
Ty kolony nejsou indikovány jen v Hodoníně a okolí, ale víceméně všude a navíc, situaci v Hodoníně mám tak říkajíc ošefovanou a můžu na 99,9 procent tvrdit, že tímto to není.
Policie má svá místa a své časy a kolona je indikována příliš často a příliš dlouho v jednom kuse na to, aby to byl pravý důvod.

Druhý fakt je ten, že když policie stojí např na ulici Žižkova, bří Čapků, Purkyňova, Měšťanská, Bratislavská.... tak Waze kolonu neukáže.
To bych spíše přijal fakt, že je nějaká chyba, protože - viz popis dříve - ulice Brněnská ve směru do města je indikace 46 km/h prakticky přesně od cedule Hodonín až po ul. Sacharovovu.
Mmch, vzhledm k místu mého pracoviště mám minimálně 8 hodin denně přímý výhled na kruháč u UNIHOBBY a mohu na 100 procent prohlásit, že indikace WAZE má na tomto konkretním místě "velké rezervy" - kulantně řečeno. Jinými slovy, když je kruháč občas zacpaný, WAZE mlčí a když je např v 10 hod dopoledne volně průjezdný, WAZE někdy ukazuje zpomalení na 36 km/h.
Chci podotknout, že tento stav trvá až v poslední době, ještě na jaře to bylo OK.


Edit 20:12
- až po odeslání jsem si všiml, že reaguji na příspěvek, který aktuálně není v popředí, tedy omluva, ale po otevření tematu mi svítil nahoře.
Asi mám forum nějak divně nastaveno, pokaždé totiž musím přenastavovat z autor na posttime a z vestupně na sestupně.
přitom na jiných forech /poi, huindai, navigovat/ podobný problém nemám...
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
Prosím, ví někdo, jestli se problém chybné indikace kolon nějak řeší a jestli je v tomto nějaký pokrok?
Trvá to od jara a mám pocit, že důvěryhodnost výstražných hlášení ve Waze tímto dostává dost na frak.
Úterý, 8.9.2015, od cca 15 do 19 hodin, Brno kompletně zacpané /např. ulice Veveří, Kounicova, Heršpická, Vídeňská, KAštanová, křižovatka Zvonařka, malý okruh u divadla, WAze hlásí zpomalení na 36, někde 42 km, přitom se často dlouhé minuty stálo, kolona hlášena jen asi 3x za odpoledne, zpomalení indikováno prakticky pořád.
Přitom paradoxně D1 mezi Brno střed a Brno jih v tu dobu kompletně stála, kolona se táhla na i na D2 až k výjezdu z obchodního centra a WAze mlčí.Zřejmě jsem trefil chvilky, kdy asi někdo z D1 na D2 někdo jakž takž projel a WAze to bralo jako plynulý provoz.
Stejně tak stojící D1 směr Rohlenka indikován o zpomalení na 60, přitom se stálo ve všech pruzích.
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
Včera, 14.10.2015, čas 16:10-16:30

- dle Waze všechny průtahy Hodonínem /ulice bří Čapků, Brněnská, Dvořákova, Bratislavská, Velkomoravská od nákupního centra směrem k I/55/ údajně zacpané kolonami,
udávaná rychlost na Dvořákově /2 pruhy v každém směru/ 23 km/h,
na bří Čapků, kde je povolených 60 bylo signalizováno 36 km/h.

Skutečnost:
Krom křižovatky Anenská-Bratislavská, kde byla malá nehoda /čekání 2 min, kyvadlový provoz/
a křižovatky bří Čapků Velkomoravská, kde bylo čekání na přednost cca 1 min

byl celý Hodonín volně průjezdný bez omezení!!!!
Všude se dalo jet 50!!!!!

Od jara nesmysly v indikaci kolon!
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín