Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Ograniczenia prędkości

Post by
Widzę, że w edytorze pojawiła się możliwość wprowadzania ograniczeń prędkości. Czy to oznacza, że będzie za jakiś czas dostępna taka informacja w aplikacji? Byłoby fajnie, bo to funkcja, która jeszcze poprawi funkcjonalność Waze'a :D

Czy ktoś wie jak to miałoby wyglądać w związku z różnymi ograniczeniami prędkości w obszarze zabudowanym w dzień i w nocy, bo nie widzę takiej opcji?
Czy są jakieś wytyczne co do tej funkcji?

POSTER_ID:16962293

1

Send a message

Post by AdamoSk
Czy jest jakiś skrypt który liczy ilość dróg w danym kraju?
Chodzi mi o to, że ustawiam limit prędkości na np 100 odcinkach "ulic" i ciekaw jestem jaki jest to procent wszystkich ulic w Polsce.
AdamoSk
Area Manager
Area Manager
Posts: 83
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Send a message






Post by An_ka
Pisząc o zaznaczeniu prędkości podczas postoju miałem na myśli to że jest to zaznaczone dokładnie tam gdzie stałem. Przesunięcie GPS swoją drogą . Ale jest też odległość zależna od prędkości np. jadąc z prędkością 60 km/h w czasie sekundy pokonuje się ponad 16 metrów.
An_ka
Area Manager
Area Manager
Posts: 237
Has thanked: 13 times
Been thanked: 20 times
Send a message

Post by An_ka
Wslb fajna apka do zgłaszania prędkości, przyjemna w obsłudze ale potrafi mieć przesunięcie nawet o kilkaset metrów.
An_ka
Area Manager
Area Manager
Posts: 237
Has thanked: 13 times
Been thanked: 20 times
Send a message

Post by An_ka
Nie zniechęcam do stosowania Wslb czasami sam używam weryfikuję na SV . A z pozostałymi metodami może być podobnie. Korzystałem również z profundos. Ta wbudowana w Waze jak na razie chyba jest wyłączona. Ograniczenia prędkości jednak warto zgłaszać.
An_ka
Area Manager
Area Manager
Posts: 237
Has thanked: 13 times
Been thanked: 20 times
Send a message

Post by brtszk
Tak się zastanawiam, jakie znaczenie ma fakt, że ograniczenie zostanie naniesione z tolerancją 10 czy 20m? Nikt nie dostosowuje swojej prędkości pod linijkę bazując tylko i wyłącznie na wskazaniu nawigacji.
Są też na przykład takie miejsca, gdzie na odcinku 50m jest dwustopniowe ograniczenie (90->60->40). Czy jakikolwiek sens ma sztywne trzymanie na mapie takiego ograniczenia?
IMVHO to ma być informacja dla kierującego, który nie jest pewien, jakie ograniczenia obowiązuje w danym momencie na drodze i może nadziać się na pomiar prędkości. Na odcinku 50m takie niebezpieczeństwo jest raczej niewielkie ;), a i stoją przy drodze znaki odpowiedniego ograniczenia.
brtszk
Area Manager
Area Manager
Posts: 95
Has thanked: 6 times
Been thanked: 12 times
Send a message