Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Samoczynne podniesienie poziomu Drogi

Post by An_ka
Podczas edycji łączenia dwóch dróg o poziomie np. "podstawowym" zauważyłem , że po zapisaniu nowo powstałego odcinka drogi , następuje podniesienie jej poziomu na " 1 " a czasami " 2 "
Czym spowodowany jest ten błąd ?
Proszę zwracać uwagę podczas edycji. :)
Pozdrawiam
An_ka
Area Manager
Area Manager
Posts: 237
Has thanked: 13 times
Been thanked: 20 times

POSTER_ID:16978683

1

Send a message

Post by An_ka
Zrobiłem małe doświadczenie.
Dwa fikcyjne odcinki drogi połączyłem.
A to efekt:
https://www.waze.com/pl/editor/?env=row ... =295785216
Segment samoczynnie przeszedł na poziom 1.
W XP sp 3 przeglądarka Google Chrome
An_ka
Area Manager
Area Manager
Posts: 237
Has thanked: 13 times
Been thanked: 20 times
Send a message

Post by An_ka
Poszedłem dalej Połączyłem obok 3 odcinki. Gdy sie niezwruci uwagi wcześniej mamy już poziom 2.
https://www.waze.com/pl/editor/?env=row ... =296030407
Dlatego się nie dziwię teraz że czasami spotykam poziom 5
An_ka
Area Manager
Area Manager
Posts: 237
Has thanked: 13 times
Been thanked: 20 times
Send a message

Post by An_ka
Na początku mam dwa odcinki zaznaczam oba z przyciskiem Ctrl. U góry pojawia się most klikam na niego a następnie zapisz. Powstaje droga po jej zaznaczeniu masz jak w przykładzie pierwszym dwa odcinki. Poziom 1
An_ka
Area Manager
Area Manager
Posts: 237
Has thanked: 13 times
Been thanked: 20 times
Send a message

Post by An_ka
Przykład 3
Połączenie dwóch odcinków poprzez usunięcie węzła.
Zaznaczamy węzeł / Delete
Powstaje prawidłowa droga. Poziom " Podstawa "
https://www.waze.com/pl/editor/?env=row ... =296037846
An_ka
Area Manager
Area Manager
Posts: 237
Has thanked: 13 times
Been thanked: 20 times
Send a message

Post by An_ka
Opisywany problem dotyczy jednej drogi gdy np. po edycji zamknięć lub z innych przyczyn pozostaje zbędny węzeł i chcemy go usunąć nie w przypadku dwóch dróg. Nie wiem jakie są tego konsekwencje , powstaje natomiast droga o poziomie 1,2 lub wyższym.
Chciałem zwrócić uwagę na taką sprawę , ponieważ nikt przy edycji napewno nie zwraca uwagi na poziom powstałej drogi.
Pozdrawiam :)
An_ka
Area Manager
Area Manager
Posts: 237
Has thanked: 13 times
Been thanked: 20 times
Send a message

Post by Jacek2000
Moim zdaniem temat można podsumować w kilku zdaniach;
1. Samoczynne podniesienie poziomu nastąpi gdy zbędny węzeł "usuwamy mostkiem" (na co An_ka chciał zwrócić uwagę edytorów) i nie jest to błąd tylko reguła.
2. Ikona "mostek" nie jest do usuwania zbędnych węzłów.
3. Wysokie poziomy drogi (np. 4,5,6 itp.) to pozostałość z dawnych czasów, którymi to niektórzy edytorzy zaznaczali jakość drogi, a nie faktyczny jej poziom.
4. Waze przy wyznaczaniu trasy nie bierze pod uwagę poziomów dróg, nie czyta tego joko jakość drogi. Od tego są kategorie dróg.
5. Poziom drogi służy tylko do odzwierciedlenia sytuacji na jakim poziomie krzyżują się drogi.
6. Częściej radzę odwiedzać stronę WIKI.
Na tym chyba temat można zamknąć, a swoją drogą dobrze, że został wywołany, bo był on dość często ignorowany w edytorze.
Jacek2000
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 543
Has thanked: 85 times
Been thanked: 103 times
Send a message

Post by maciej_friedel
It's Not A Bug, It's A Feature!
Popatrz na ikonę jaka się pojawia w czasie łączenia takich odcinków. To jest prawidłowe zachowanie edytora.

maciek
maciej_friedel
Posts: 234
Has thanked: 12 times
Been thanked: 36 times
Send a message
Location Wrocław, Poland CM, Иж Planeta Sport 350
https://smad.mydns.pl/Waze_signature.png

Post by Marcin_S
Czy używasz "d" do kasowania węzła, zaznaczasz węzeł, klikasz d i gotowe. Mostek symbolizuje zaznaczenie dwóch odcinków i jakoś nigdy nie przyszło mi do głowy go klikać żeby usunąć. Nie wszystkie węzły są zbędne - mogą być np. w miejscu ograniczenia prędkości.


Wysłane z Tapatalk
Marcin_S
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1695
Has thanked: 754 times
Been thanked: 729 times
Send a message

Post by Marcin_S
Sprawdziłem ten "mostek". Rzeczywiście działa to tak, że po zaznaczeniu dwóch połączonych węzłem segmentów i kliknięciu "mostka" podnosi się poziom całego segmentu stworzonego z dwóch poprzednio istniejących, węzeł jest kasowany. Jak dla mnie b. niewłaściwa funkcja - przy skrzyżowaniach odcina przejezdność pozostałych dochodzących do węzła segmentów. Wolę "ręcznie" decydować o tym co podnieść, w którym miejscu i który węzeł skasować/dodać.
Pozdrawiam,
Marcin
Marcin_S
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1695
Has thanked: 754 times
Been thanked: 729 times
Send a message