Dla rozwiania pewnych wątpliwości i zasiania nowych polecam przeczytać Art.4 pkt 9 ustawy o drogach publicznych. Dz.U. z 2015 r poz. 460.
http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2015/460/1.
W prawie o ruchu drogowym znajduje się definicja przytoczona wcześniej, mówiąca tylko o przecinaniu, połączeniu lub rozwidleniu w jednym poziomie.
Za to w rozporządzeniu Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz.U. z 2002 r. nr. 170, poz. 1393) w § 32 ust. 2 mamy informację, że jeżeli, między innymi, znak B-33 nie jest odwołany znakiem oznaczającym koniec zakazu, to obowiązuje on do najbliższego skrzyżowania, gdzie nie dotyczy to skrzyżowania na drodze dwujezdniowej, na którym wlot drogi poprzecznej znajduje się tylko z lewej strony i nie ma połączenia z prawą jezdnią. Czyli ze wlot tak na prawdę jest na nitce w przeciwnym kierunku.
I bądź tu mądry, której definicji skrzyżowania podlega anulowanie ograniczenia.

Zgodnie z tymi wszystkimi zasadami trzeba by uznać że odwołanie ograniczenia ma również miejsce gdy droga się rozgałęzia na jezdni w kierunku przeciwnym. Skoro droga to całość (jezdnie w obydwu kierunkach) a zgodnie z rozporządzeniem odwołanie nie dotyczy tylko wlotu a o wylocie nie ma mowy to czemu by nie
