Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

CZ: Pravidla označování silnic v ČR

Post by
Dal jsem dohromady návrh na označování silnic dle kategorií waze.com:

dálnice a silnice pro motorová vozidla (na mapách seznam.cz žluté se zeleným lemováním) = freeways
silnice 1. třídy tj. čísla 1-99 (na mapách seznam.cz žluté s červeným lemováním) = major highways
silnice 2. třídy tj. čísla 100-999 (na mapách seznam.cz žluté) = minor highways
silnice 3. třídy a významnější komunikace/ulice (na mapách seznam.cz silnější bílé čáry) = primary streets
ostatní silnice = streets
sjezdy a nájezdy u mimoúrovňových křižovatek = ramps
komunikace k benzínkám, cesty pro zásobování obchodů a pod. = service road
parkoviště u obchodních center, včetně příjezdových komunikací = parking lot road

Co se týká označování silnic tak navrhuji toto:
Ve městech uvádět názvy ulic - aby se na ně dalo navigovat
Mimo město uvádět česká čísla silnic 1. a 2. třídy - přeci jen známe spíše naše označení než mezinárodní kódy
U silnic 3. třídy neuvádět nic, nebo pokud je známé číslo silnice tak toto číslo
U dálničních exitů uvádět celé označení tj. např. "Exit 5 Rudná" - dobře se to hledá na mapách googlu
U ostatních exitů uvádět Exit + označení kam vede

U silnic procházejícími obcemi nezapomeňte vyplňovat u názvu obce i stát tj. např. "Olomouc, Czech Republic" - už není potřeba, stačí uvádět jen jméno obce/města
Pokud někde najdete silnici s názvem "místní komunikace" tak to, prosím, smažte, nebo mne upozorněte - toto jsem zadával v době, kdy nebylo možno editovat geometrie silnic bez vyplněného názvu silnice a ještě nějakou dobu i potom (než jsem přišel na to, že už je možno nechat název prázdný).

POSTER_ID:18739

1

Send a message
Last edited by libora on Tue Jan 05, 2010 2:59 pm, edited 2 times in total.

Post by b-007
No nějakou zmíňku, že dálnice už nejsou by také bodla :-)
b-007
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 2289
Has thanked: 119 times
Been thanked: 430 times
Send a message

Post by b-007
Na první zkouknutí dobrý. Já bych za sebe smazal slovo v "blízké" budoucnosti. Jsem na to už dost alergický, čtu to tady pořád asi necelý rok a třeba ještě rok to potrvá... A pak se nás všichni budou pořád ptát či vysmívat se kdy že je ta blízká budoucnost? :evil:
Prostě bych napsal v budoucnosti.

No hned se mi zase ulevilo... :-)
b-007
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 2289
Has thanked: 119 times
Been thanked: 430 times
Send a message

Post by b-007
No já už tu železnici v klientovi vidím (pěknou černě čerchovanou čáru viditelnou i při větším zoomu). Ale ráno se vždy probudím a zjistím, že to byl jen sen :lol:
b-007
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 2289
Has thanked: 119 times
Been thanked: 430 times
Send a message

Post by charlie2806
Jak je to v názvech s českými znaky? Přijde mi jako chyba je tam dávat. Jednak mi je klient zobrazuje jako čtverečky, pak je problém s vyhledáváním a kamarad s ciziny z toho byl taky špatný když za mnou jel
charlie2806
Posts: 23
Send a message
SGS 3
Liberec

Post by charlie2806
Stormer wrote:
charlie2806 wrote:Jak je to v názvech s českými znaky? Přijde mi jako chyba je tam dávat. Jednak mi je klient zobrazuje jako čtverečky, pak je problém s vyhledáváním a kamarad s ciziny z toho byl taky špatný když za mnou jel
Urcite vcetne diakritiky... jakou verzi klienta mas? Android klient zobrazuje vse spravne.. A vyhledavani samozrejme funguje i kdyz zadas jmeno bez diakritiky
Mám beta verzi, protože finální mi padá při pokusu vložit polohu
charlie2806
Posts: 23
Send a message
SGS 3
Liberec

Post by fotrik
Ted jsem zmaten. Prosel jsem tve prispevky v tomto vlaknu a nevim, co jsi slibil. Ale rad se vyjadrim. ;)
fotrik
Posts: 1751
Has thanked: 98 times
Been thanked: 145 times
Send a message
https://wazestats.com/Waze-sig-fotrik.pnghttps://wazestats.com/images/wazestats-logo.png

Post by fotrik
Zirland wrote:1) Oficiálně sse dohodnout, přestat používat mapy.cz a přejít na ŘSD - důvod je ten, že mapy.cz to mají nějak zprasené, nevím podle čeho to dělají, asi jak se kdo koukl z okna.

Ředitelství silnic a dálnic je státní organizace pod Ministerstvem dopravy a správce komunikací. Co se týká kategorizace silnic, věřím jim více. Navíc mají pasportizaci krásně udělanou.

2) Zpřístupnit mapy kategorizace místních silnic ve městech, neboť i místní silnice jsou kategorizovány. Jen je třeba někde najít webový prostor. O mapy bych se postaral.

3) Na základě mapových podkladů 1) a 2) sjednotit značení silnic v ČR.
Aha, uz mi to zaplo. Trideni silnic vypada dobre. Bude to staticka mapa nebo neco zoomovatelneno?
fotrik
Posts: 1751
Has thanked: 98 times
Been thanked: 145 times
Send a message
https://wazestats.com/Waze-sig-fotrik.pnghttps://wazestats.com/images/wazestats-logo.png

Post by foxitrot
vargosz wrote:...a k private road, že se používají u segmentů se zákazem vjezdu a průjezdem zakázaným...
S podmieneným zákazom vjazdu (typu "okrem bla bla bla").

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by GinBook
Ahoj libora, odpovídáš na příspěvek před rokem :)

Ale vítej zpátky. :)
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Označování ramp a jejich pravidla! ze dne 30.1.2014 dle dohody vetšiny

1. pokud se sjíždí z D a R, zadáváme "Exit xxx název / název / název (SK)"
2. ostatní varianty na rampách se označují směr "» název / název / název (D)"

Názvy zadáváme dle cedule 1 až 2. Řidič vetšinou nestihne studovat další text a dlouhý text zacloní mapu na LCD.
Označujeme jen rampy na kterých opouštíme tu danou komunikaci. Popřípadě ty rampy kde se rozvětvuje směr.

Název - je vždy podle směrových tabulí - název obce kam sem se jede.
xxx- je vždy km dle směrových tabulí,
» - alt+0187 nebo alt+175
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message