Post by kaga_cz
add21:30:
porubcan wrote:
ZATIAL NEDORIESENE SITUACIE:
- rozne rychlosti v jednotlivych jazdnych pruhoch
- rozne rychlosti v roznom case (bud denna doba alebo rozne dni v tyzdni)

Nezadavame:
a. rychlosti tykajuce sa pocasia
Osobně navrhuji vždy nejnižší možnost. I pro počasí. Jak to sleduju nejen na R1/R2 stejně 99% aut jeden na 130tce sotva 120 a na těch 110tkách za deště co tam jsou nastavěné tak i v šoférsky nejpříznivějších podmínkách cca 90... (raději upozornit než ukolébat...) a třeba Garmin to taky řeší takhle (no možná i proto se tam pak šoféři plazí ... ale na to už jsem si zvyk že když už kamiony nesmí tak aspoň osobáky "předjíždějí" tyhle kamiony s delta v limitně se blížící nule...

U časové platnosti by se asi dalo lámat vaze překrytými segmenty s časovými uzavírkami a rúzně nastavenými rychlostmi ale to by bylo ad absurdum.

Souběžně - poprosit waze aby
- zfunkčnili omezovačky jak už se daj nastavit (není nezbytno)
- umožnili v omezovačkách nastavovat rychlost
a sfunkčnili aspoň tohle

Na okraj - mohli by když nic jiného umožnit nastavení maximálek pro vozidlo uživatelem - moc se mi líbí kamióny co maj vzadu pro jistotu kolečka (40), (50), (60), (70), (80), (90), (100) :-D.
kaga_cz
Area Manager
Area Manager
Posts: 141
Has thanked: 38 times
Been thanked: 24 times
Send a message

Post by kaga_cz
Podle mně by mělo být omezení rychlosti hlášeno, i když je jeho platnost časově omezena.
U omezewní typu "za deště" mám dilema. Garmin je třeba hlásí také vždy.

Jinak na Slovensku je super portál http://www.cdb.sk/ maj i mapu portál se všemi značkami. Pozor na http://www.cdb.sk/sk/Autorske-prava.alej.
kaga_cz
Area Manager
Area Manager
Posts: 141
Has thanked: 38 times
Been thanked: 24 times
Send a message

Post by kaga_cz
foxitrot wrote:
kaga_cz wrote:Jinak na Slovensku je super portál http://www.cdb.sk/ maj i mapu portál se všemi značkami.
Nie som si úplne istý s ich aktuálnosťou. Presnejšie by vedel Pišta.

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
Vzhledem k tomu že to nedělali z EU peněz (OPIS) tak bych tomu docela i věřil... Ovšem s omezením na vozovky ve správě SSP. Vážné pochyby a nulovou důvěru bych měl o aktuálnosti DZ na vozovkách ve správě obcí a pod.(místních komunikací).
kaga_cz
Area Manager
Area Manager
Posts: 141
Has thanked: 38 times
Been thanked: 24 times
Send a message

Post by kaga_cz
vitj wrote:
williamcz wrote:Z
Akorát bude potřeba vyřešit jakou rychlost dávat, když jsou pro každý pruh různé jako je směr Praha na 140km D1. Asi bych spíš dával tu vyšší, v tomto případě tedy 100km/h.
Ahoj, můj osobní názor je opačný. Raději ať navigace hlásí nižší, pokud řidič ví že může jet rychleji jistě pojede. Pokud si není jistý, raději ať ho navigace "nenavádí" jet rychleji než může (třeba v tom pomalejším pruhu).
kaga_cz
Area Manager
Area Manager
Posts: 141
Has thanked: 38 times
Been thanked: 24 times
Send a message

Post by Kebb01
Pajdoom wrote:S príchodom verzie pre Android s ukazovaním MPR som si všimol že začiatok úseku so zmenenou rýchlosťou je akosi "pozadu" s reálnym prejazdom.
Stretli ste sa s týmto alebo je lokálny problem môjho zariadenia "Samsung S2"?
Nastavení rychlosti je v editoru v pořádku, snažíme se ho umísťovat na reálnou pozici dopravní značky. Bohužel aplikace reaguje s chvilkovým zpožděním.
Kebb01
Area Manager
Area Manager
Posts: 707
Has thanked: 224 times
Been thanked: 247 times
Send a message
Oficiální web CZ Waze komunity

------------------------------------------------------------------------------------------------
Sleeping editor for Silesia & West of the Northen Moravia ║ Xiaomi Redmi Note 10 on the board of Renault Mégane

Post by krizecek
Prosím doplnit do České Wiki, že na segmentech polní cesty rychlosti nezadáváme. Na slovenské to je v pořádku. Už máme uživatelé, kteří si stránku o rychlostech pečlivě přečetli a už to sekají, protože se to tam nedočetli :-)
např. link
krizecek
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 107
Has thanked: 92 times
Been thanked: 43 times
Send a message

Post by LiborPospa
Mě zase napadlo, jestli upravovat rychlosti v okolí železničních přejezdů?
LiborPospa
Posts: 256
Has thanked: 184 times
Been thanked: 35 times
Send a message

Post by LiborPospa
Díky za odpověď

Odesláno z mého Huawei P8lite pomocí Tapatalk
LiborPospa
Posts: 256
Has thanked: 184 times
Been thanked: 35 times
Send a message

Post by LiborPospa
Pajdoom wrote:To zadávanie má nejaký význam? Alebo len Google potrebuje tieto informácie?
UR pribúdajú ako huby po daždi (V podstate pre L4) len na Android aplikácii som si nevšimol žiadne zmeny v tejto oblasti. To má fakt toľko wazerov iPhone?

Dúfal som že to bude mať vplyv na takéto nezmysly v mestách kde je 50km/h častokrát reálne menej pre hustotu dopravy a mne to ukazuje 55km/h žltá:
Screenshot_2015-11-28-09-53-02.png
Je to příprava na budoucnost, kdy bude klient ukazovat maximální povolenou rychlost (podobně jako to má Sygic) a bude ji používat i k routingu

Odesláno z mého Huawei P8lite pomocí Tapatalk
LiborPospa
Posts: 256
Has thanked: 184 times
Been thanked: 35 times
Send a message

Post by LiborPospa
Uvidíme ;-)

Odesláno z mého Huawei P8lite pomocí Tapatalk
LiborPospa
Posts: 256
Has thanked: 184 times
Been thanked: 35 times
Send a message