Post by janmensik
Já: lokalita hlavně Praha 6 a Libčice nad Vltavou. Dělám i hodně editací v mapě. Upravuji i silnice ostatních, snad vám to nevadí.
janmensik
Posts: 36
Send a message

Post by janmensik
Jak píše Libor, Waze je (hlavně v Evropě) zatím v plenkách.

Pro navigaci na neznáme místo bude ještě potřeba alespoň rok dva používat něco jiného, ale na známé trasy se to hodí. V Praze už máme pokryto nějaké ulice a začíná to pomalu fungovat.

Zatím to je jen taková hříčka pro nadšence...
janmensik
Posts: 36
Send a message

Post by janmensik
Zatím edituji jen Prahu. V zásadě se shoduji, jen s drobnou úpravou.

Významnost silnice značím dle map Seznamu. Jižní spojka atd. značím jako Freeway.

Primary ulice, které jsou i při velkém odzoomování mapy žluté, například ulice "U Slavie".

Secondary označuji ulice, které se při bližším přizoomování ožlutí, ale při oddálení jsou jen bílé. Příklad ulice "Vršovická".

Primary street značím bíle, ale významné ulice, kde se hodně jezdí a slouží jako sběrné komunikace. Na Seznamáckých mapách jsou často tlustěji vyznačené. Například ulice "Na Pískách".

S čím zatím nejvíc tápu je označování názvu silnic, které mají vice označení (vím že jsi se už na to ptal v jiném threatu) a pak pojmenovávání exitů. Psát nebo nepsat do názvu Exit ...?

Jo a prosím důsledně všude uvádět název obce i se státem, tedy např. "Praha, Czech Republic".
janmensik
Posts: 36
Send a message

Post by janmensik
Město blbne občas stejně jako názvy ulic. Nestačí napsat stejný název, je potřeba kliknout na "našeptávač", co se objeví v průběhu psaní. Už se mi to taky několikrát stalo.

Při editaci používám Seznam i Google mapy :).

Souhlasím s volbou nejdříve mezinárodní označení Exx. Další název budeme psát za to? Rovnou, s čárkou, nebo nějak jinak?
janmensik
Posts: 36
Send a message

Post by janmensik
Ahoj Libore, nejde mi mi odeslat PM, tak alespoň takto,

všiml jsme si že velmi často při editaci mapy a vytváření nové ulice ji jen protáhneš k napojení na další ulici, ale neuděláš křižovatku a faktické spojení.

Zkus na to prosím myslet, protože se to v carutouchi špatně hledá, přijdu na to většinou až při jízdě, když mě Waze nedokáže navigovat.
janmensik
Posts: 36
Send a message

Post by janmensik
Přátelé hlásím se zpět do služby. Omluvte nepřítomnost, ale měl jsme tak pomalý internet, že nemělo ani cenu zkoušet zapínat Cartouche.

V Praze jsme povolil smazání z fronty a opravuji hlášené chyby. za chvíli už nebude potřeba zapínat jinou navigaci, pokrytí je super...
janmensik
Posts: 36
Send a message

Post by lada01
Vážení přátelé Wazeři...co takhle naše vozy opatřit samolepkou s logem Waze ať se poznáme a pomůžeme rozšířit naše řady...? :D
lada01
Posts: 1
Send a message

Post by libora
Pravidelně jsem na trase Chomutov - Praha. Dle možností budu mapovat další trasy (severní Čechy), ale v mém případě spíš výjimečně. Těch chyb a duplicit je tam již hodně, chtělo by to více lidí a nějakou koordinaci.

Inspiroval jsem se Italama a Holanďanama a do WIKI jsem přidal stránku s českým překladem jednotlivých výrazů, takže se můžete zapojit do překladu :)
libora
Area Manager
Area Manager
Posts: 665
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times
Send a message
HTC EVO 3D a Waze 3.6.0 for Android
Informace pro editory, Přehledné video v angličtině

Post by libora
Ge0rgecz wrote:preklad na wiki bohuzel zrovna neni mozne upravovat pokud uz na wiki nemate ucet novy si ani nezaregistrujete kvuli nejake programove chybe ... snad je to jen docasny problem
Žádný účet jsem nevytvářel a jen použil své přihašovací jméno a heslo do WAZE
libora
Area Manager
Area Manager
Posts: 665
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times
Send a message
HTC EVO 3D a Waze 3.6.0 for Android
Informace pro editory, Přehledné video v angličtině

Post by libora
audis: po nějakém čase (v řádu několika dnů) se Ti objeví v My Dashboard Tvoje trasy a ty si můžeš nechat zobrazit v Mapě. Upravovat můžeš skoro všechny trasy na mapě, ale ty co jsou dál od Tebou projetých tras Ti povolí upravit jen jednou a ještě velmi omezeně. Co se týká zbytku Tvého příspěvku, tak zatím v Evropě nebylo zprovozněno ani testování a Tyto naše aktivity jsou víceméně naše vlastní iniciativa. Na druhou stranu já mohu mít na svém Symbianu zapnuty dvě navigace naráz, takže mohu se nechat navigovat podle jiné navigace a ve Waze mapovat trasy a hlavně v případě zjištěného problému na silnici to dát vědět dalším uživatelům Waze (což je podle mne hlavní přínos Waze). Optimální by bylo, kdyby Waze naimportoval stávající trasy silnic z nějakého zdroje, ale problém asi bude v kombinaci licenční podmínky vs. bussines model Waze. Každý projekt musí generovat nějaké příjmy a mám pocit, že Waze je založen na tom, že bude dalším firmám poskytovat aktuální informace o silniční síti, tak jak ji budou projíždět uživatelé Waze, to ale znamená, že musí mít silniční síť, která nebude licenčně omezená pro tento model - v USA a Izraeli to jak se zdá funguje.
libora
Area Manager
Area Manager
Posts: 665
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times
Send a message
HTC EVO 3D a Waze 3.6.0 for Android
Informace pro editory, Přehledné video v angličtině