Post Reply

Změny rychlostních silnic na dálnice

Post by kirisek95
Zdravíčko, koukám, že se pár cest bude měnit z rychlostních silnic na dálnice atd... si skoro říkám, že tam teď tunu nasypeme a od 1.1.2016 to bude stejně všechno špatně =/// http://www.novinky.cz/domaci/388690-z-v ... aceni.html
kirisek95
Area Manager
Area Manager
Posts: 83
Has thanked: 23 times
Been thanked: 28 times

POSTER_ID:3414699

1

Send a message
Last edited by kirisek95 on Thu Dec 17, 2015 2:27 pm, edited 1 time in total.
https://www.waze.com/wiki/images/1/13/Monster.png
Waze | beta ||| Samsung S8 | stock | 7.0 ||| Samsung Gear S3 | stock

Post by GinBook
Dle zprávy rovné a bezpečné úseky.... a to jsou které? :-)
Tedy až bude mít někdo záznam z cesty ideálně video záznam s GPS polohou, nastavíme to přesně.
Street view počítám bude tak za rok-dva.
Nebo pokud tam jezdíš, udělej nám URka s číslem. ;-)
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Nemám to jak přesně udělat. No naštěstí to v aplikaci nefunguje a máme čas to doladit.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Ja jsem vedel a pamatoval, ze to byl kompromis. No pozadi proc uz tolik ne.
Diky za pripomenuti. :-)
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Jj, ja sam udelal chybu na R46, rano jsem to ladil.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by MajkiiTelini
Dneska jsem ještě po přečtení této zprávičky zjistil, že ve Waze byly příslušné vyřazené úseky R6, R7 a R63 vedeny stále jako dálnice, R63 dokonce i zpoplatněná - Ginbook opravil.

Ale když jsem projížděl zbytek sítě a hledal chybičky, našel jsem pár míst, která se mi nezdají, ovšem dle GB je to naschvál z důvodu routingu. Jde o následující případy (permalinky vedou naschvál jen na jeden segment):
Praha - Novopacká (Vysočanská radiála), Kbelská, Cínovecká (D8 nově začíná až u Zdib).
Praha - Lipská
Olomouc - výpadovka po první sjezd na Mohelnici a první část obchvatu včetně kruháče uprostřed.

Může mi tedy přesně někdo vysvětlit, jaké jsou přesně důvody k tomu to mít naschvál jako dálnice? Kdyby se to změnilo na jedničky, co by se v routingu změnilo? Kudy by nás potom navigační servery tahaly?
MajkiiTelini
Area Manager
Area Manager
Posts: 855
Has thanked: 101 times
Been thanked: 251 times
Send a message

Post by MajkiiTelini
Ještě jeden dotázek: proč se na jižní části pražského okruhu střídají primární názvy jako D0 - Pražský okruh, D0 - Lochkovský tunel, D0 - Radotínský most, D0 - Komořanský tunel.

Myslím, že na tomto typu komunikace není název ulice tak úplně důležitý, aby musel být vidět.
MajkiiTelini
Area Manager
Area Manager
Posts: 855
Has thanked: 101 times
Been thanked: 251 times
Send a message

Post by MajkiiTelini
wazz wrote:Jen se chci zeptat, jestli jsou dobře zadané rychlosti na R35 mezi Libercem a Turnovem.
Pravděpodobně ne, u dálničárů se řešilo, jak by to mělo vypadat.
vitj wrote:Při nastavení trasy nad 200km jsou všechny segmenty mimo Freeway penalizované. Pokud i kousek chybí a trasa není souvislá, tak hledá trasu, kde ani kousek Freeway nechybí i za cenu mnohem delší trasy nebo toho chybí méně.
A má to smysl u toho letiště nebo u Olomouce, když na jedné straně ta dálnice stejně za 15, resp. za 25 kilometrů skončí?
MajkiiTelini
Area Manager
Area Manager
Posts: 855
Has thanked: 101 times
Been thanked: 251 times
Send a message


Post by MajkiiTelini
Oká, díky za odpovědi. A vzpomenete si někdo na konkrétní příklady tras, kdy to u toho letiště, Olomouce nebo i dříve nezmíněné I/52 u Brna "zlobilo"? Zajímalo by mě, proč to zlobí tam a třeba na té I/4 ne. Několik izolovaných, nespojitých kousků dálnic je i na severu Moravy okolo FM.
MajkiiTelini
Area Manager
Area Manager
Posts: 855
Has thanked: 101 times
Been thanked: 251 times
Send a message