Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

CZ: Číslování domů

Post by vitj
Je jistá šance, že se podaří centrálně nahrát všechna čísla domů v ČR. Ovšem všechna stávající čísla budou smazána před nahráním. Proto zadávání čísel je zbytečná práce a tedy nic nezadávejte a ani žádná kontrola nedává smysl. Jen v urgentním případě čísla zadejte, tedy řešení UR a podobně.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times

POSTER_ID:874634

1

Send a message

Post by pvo11
Škoda, že se budou stará čísla mazat, zahodí se tím některé informace, protože číslo ve Waze nemá jen polohu, ale i navigační bod na segmentu ulice, a o toto se přijde.
Lepší by bylo stará čísla nechat a nahrát jen čísla, která tam zatím nejsou?
@vitj: můžeš se zkusit zeptat?

Další problém vidím v tom, že Waze neumí čísla s lomítkem a tak se zadávají čísla evidenční a kde nejsou, tak čísla popisná.
Děsím se toho, co to udělá s ulicemi respektive vyhledáváním, kde je toto promíchané.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by silebis
Ó super zpráva. Jaký bude zdroj dat? Bojím se jednoho a to že, žádný není 100procentní. Po nahrání nás bude čekat asi spousta práce.
silebis
Posts: 12
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times
Send a message
silebis jede na IOSu

Post by vitj
Žádné místo typu point by vzniknout nemělo. Mělo by to být stejně jako dnes, když se přidává číslo domu v editoru. Na adresu v pointu se stejně navigovat nedá. Místa se měnit nebudou.¨

Zdroj dat by měla být data z CUZK, která jsou oficiální.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by wazz
Jaký je prosím stav? Nedávno jsem si všiml, že i livemap najde číslo orientační v místě, kde to dřív neumělo. Zadaná ve Waze jsou v té vesnici ale jen čísla popisná. Tak jsem myslel, že už interně došlo k nalití db a jen to není vidět v editoru a nebo že se čerpá z Google, ale v jiné vesnici to žádné číslo nenajde, takže asi ne. Odkud tedy Waze bere č. orientační?
wazz
Posts: 158
Has thanked: 8 times
Been thanked: 39 times
Send a message

Post by wazz
"Bylo nalito" znamená někam dovnitř, kde to není v editoru vidět? Protože mi právě není moc jasné, jak to že to umí hledat čísla orientační, když jsou v editoru v tom místě zadaná popisná.
Jinak odpovídá, že v tom místě, kde to hledá dobře, je pojmenovaná ulice a v místě, kde mi to nehledá nic, ulice pojmenovaná není.
wazz
Posts: 158
Has thanked: 8 times
Been thanked: 39 times
Send a message

Post by wazz
Problém byl, že jakmile jsem zadal i číslo, aplikace (Android) nenašla vůbec nic (ani danou vesnici) a nešlo tedy ani přepnout na výsledky Google. Když jsem to zkoušel nějakou dobu s různými čísly, tak to začalo hledat aspoň vesnici a po přepnutí na G výsledky i konkrétní adresu. Ale když jsem to předváděl, tak jako na potvoru ani prd, klasický Murphy ;)
wazz
Posts: 158
Has thanked: 8 times
Been thanked: 39 times
Send a message

Post by wazz
Zkoušel jsem všechny možné kombinace a pokud tam bylo číslo, tak to nenašlo vůbec nic. Pak se to nějak prošťouchlo a už to našlo vesnici i když adresa byla zadaná přesně jako v dřívějších pokusech a přepnutí na G umožnilo najít i přesně dům. Možná se to prošťouchlo tím, že jsem nakonec dal hledat bez čísla, už si nepamatuji přesný průběh, musel bych ověřit. Bohužel když to člověk ukazuje, takováto náladovost app v hledání cíle celkem pokazí dojem.

Proč vůbec nedošlo k nalití čísel i pro vesnice bez pojmenovaných ulic?
EDIT: myslel jsem, že každý úsek má stejně nějaké interní ID, ke kterému by to šlo přiřadit, ale asi to na to není zařízené a bez pojmenování ulice to prostě nejde
wazz
Posts: 158
Has thanked: 8 times
Been thanked: 39 times
Send a message

Post by wazz
Šlo o obec Pikárec, zadával jsem "Pikárec 50" a nic, zkoušel jsem hromadu jiných čísel a nic (výsledkem byla úplně prázdná obrazovka), zkoušel jsem i kombinaci se Žďár nad Sázavou a Strážek, pak jsem asi zkusil samotný "Pikárec" a to našlo, pak zpět s číslem a už to fungovalo (Android 5.1.1).
Náladovost se mi nedaří reprodukovat, když zadám "Pikárec <číslo>", najde to vždy Pikárec, přepnu na G a mám to vyhledané i s číslem, prostě tak jak by to mělo fungovat a jak to fungovalo po "prošťouchnutí".
Zkusil jsem teď jiný mobil (Android 4.2) a hledá to ok, tak nevím co to bylo před pár dny za anomálii.
wazz
Posts: 158
Has thanked: 8 times
Been thanked: 39 times
Send a message

Post by Zirland
Kebb01 wrote:A u toho jsem našel chybu v mapách ČUZK, kde jeden dům měl špatné čp.
Který dům? Hlásil jsi to někde? To je třeba opravit.
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"