Post by libora
Nějaký Ital zde na fóru tvrdil, že se připravuje mezinárodní web a pak to pojede i v Evropě, ale tohle se mi nepodařilo nijak potvrdit. Jinak malý tip pro ty, kdo to používá, pokud se Vám v mobilu nezobrazují trasy, které jsou na webu již viditelné, tak si dejte navigovat na nějakou adresu, do mobilu se stáhnou aktuální informace a uvidíte vše aktuální.
libora
Area Manager
Area Manager
Posts: 665
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times
Send a message
HTC EVO 3D a Waze 3.6.0 for Android
Informace pro editory, Přehledné video v angličtině

Post by libora
Ahoj lidi, měli bychom si dohodnout označování silnic 1 až 3. třídy ať je to jednotně a k nim přiřadit i typy dle waze. Značení silnice v ČR je upraveno zákonem a blizší popis je na wikipedii. Nevím, zda je třeba silnice značit římskou číslcí dle třídy.
Podle Waze-wiki je hierarchie typů silnic:

Freeway - Mezinárodní silnice (dálnice) takřka bez zastávek (?stále hlavní?)
Primary - Významné silnice s minimem zastávek
Secondary - státní silnice často užívané
Primary Street - ostatní silnice/bulváry často užívané
Street - silnice
Ramps - nájezdy a sjezdy z dálnic/rychlostních komunikací

Navrhuji následující označování:
Freeway - dálnice a rychlostní komunikace
Primary - silnice 1. třídy (žluté značení v mapách)
Secondary - silnice 2. třídy
Primary street - hlavní ulice ve městech a silnice 1. třídy procházející městy (žluté značení v mapách)
Street - ulice ve městech a silnice 3. třídy
Ramps - nájezdy a sjezdy z dálnic, mimoúrovňových křižovatek a pod.

Dejte vědět jak se k návrhu stavíte a výslednou dohodu hodíme na wiki
libora
Area Manager
Area Manager
Posts: 665
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times
Send a message
HTC EVO 3D a Waze 3.6.0 for Android
Informace pro editory, Přehledné video v angličtině

Post by libora
Já při editování používám ke kontrole google (kvůli souřadnicím, které nemusím převádět), ale mohu používat i mapy na Seznamu.
Ve městech používám názvy ulic, mimo město číslo silnice, přičemž mezinárodní označení (např. E55) upřednostňuji.
Exity budeme muset dořešit.

S tím názvem města + stát je to nějaké divné, vypisuji název a nabídne mi to rovnou i stát, jindy vypisuji to samé město a stát mi to nenabízí a založí nové město, zkusil jsem tam ručně dopsat i stát a stejně to zakládalo nové město.
libora
Area Manager
Area Manager
Posts: 665
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times
Send a message
HTC EVO 3D a Waze 3.6.0 for Android
Informace pro editory, Přehledné video v angličtině

Post by libora
Zatím bych tam nechával jen jeden název, časem snad doplní možnost zadávat jak mezinárodní tak národní (či lokální) názvy).

Jinak jedna rada pro editaci. V Layers panel zapnout GPS points a jsou pak vidět všechny průjezdy danou ulicí/silnicí - je tak možno upravit geometrii "na střed" obousměrných průjezdů a je možno také doplnit trasy, které projel někdo jiný ;)
libora
Area Manager
Area Manager
Posts: 665
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times
Send a message
HTC EVO 3D a Waze 3.6.0 for Android
Informace pro editory, Přehledné video v angličtině

Post by libora
Právě dochází k vytvoření samostatného evropského serveru pro Waze. Jinak jsem stáhl novou beta verzi 1.3.9, která již nabízí kromě izraelské a americké lokace i "international", což bude pro nás akorát :)
libora
Area Manager
Area Manager
Posts: 665
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times
Send a message
HTC EVO 3D a Waze 3.6.0 for Android
Informace pro editory, Přehledné video v angličtině

Post by libora
janmensik wrote:Ahoj Libore, nejde mi mi odeslat PM, tak alespoň takto,

všiml jsme si že velmi často při editaci mapy a vytváření nové ulice ji jen protáhneš k napojení na další ulici, ale neuděláš křižovatku a faktické spojení.

Zkus na to prosím myslet, protože se to v carutouchi špatně hledá, přijdu na to většinou až při jízdě, když mě Waze nedokáže navigovat.
Vidíš, vůbec mne nenapadlo, že je třeba vytvořit intersection, čekal jsem, že to systém udělá sám po vyhodnocení linií.
libora
Area Manager
Area Manager
Posts: 665
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times
Send a message
HTC EVO 3D a Waze 3.6.0 for Android
Informace pro editory, Přehledné video v angličtině

Post by libora
shalafi wrote:Zdravim
Také zdravím :)

v žádném případě nezapínej a vypínej válcování na každé křižovatce - je to nejen životu nebezpečné, ale hlavně zbytečné do systému se stejně ukládají jednotlivé úseky ne celá trasa. Pokud víš, že většinu trasy pojedeš po již známé silnici, tak netřeba válcování zapínat. Nejlepší je pak zajít na web druhý den a doplnit ty nové úseky, které jsi nově projel z archívu. Pokud naopak víš, že většina trasy je nová, pak klidně zapni válcování hned a pak se duplicitní trasy dodatečně smáznou (zatím jsem nezaznamenal nějaké omezení pro moji osobu při editaci na Slovensku, takže v případě problémů se klidně obrať :) ). A pokud bys nechtěl dodatečně doplňovat úseky na webu, jsem schopen je tam "dodat" podle gps bodů, ale blbě se to hledá - přeci jen ta červená je krásně vidět :lol: . Na druhou stranu někdy systém vytváří "úsek" každých pár metrů a to je pak "děsnej vopruz" to editovat. Koukal jsem, že Vás v Bratislavě jezdí více, ale mimo Bratislavu je to slabota.
libora
Area Manager
Area Manager
Posts: 665
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times
Send a message
HTC EVO 3D a Waze 3.6.0 for Android
Informace pro editory, Přehledné video v angličtině

Post by libora
grafik wrote:Ahojte,
v BA som vyvalcoval uz mnozstvo ciest.
Zaujimalo by ma ci sa vam stava tiez ze zakreslite cestu ale ta sa v mapach neobjavi. Viem ze to par dni trva ale niektore useky sa tam nedostali ani po mesiaci. Je to bug alebo robim nieco zle?
Este jedna otazka ohladom Waze na Androide. Odkial stahujete najnovsie verzie? Mne sa Waze na markete nezobrazi. Momentalne mam 1.3.9 ku ktorej som sa dostal z m.waze.com
Ad válcovanie - to je asi bug - řeším ručním doplněním pomocí zobrazení gps bodů nebo doplněním z archívu cest
Ad nové verze - je tu někde thread s odkazem na beta verze, ale pro symbian dostávám mail s upozorněním na nové verze a univerzální odkaz na stažení beta verze pro symbian uvedený v tom threadu nefunguje - android nemám, takže více asi neporadím - chybí zkušennosti :)

EDIT: zkus tento odkaz www.waze.com/clients/beta.apk
libora
Area Manager
Area Manager
Posts: 665
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times
Send a message
HTC EVO 3D a Waze 3.6.0 for Android
Informace pro editory, Přehledné video v angličtině

Post by libora
Veselé Vánoce všem.

Ta zpráva o výskytu na marketě je skvělá, např. v Itálii se po zařazení na market Waze raketově rozšířil. Hodně k to mu asi přispívá i to, že Italové jsou strašně ukecaní a používají Waze i ke komunikaci mezi sebou :)
libora
Area Manager
Area Manager
Posts: 665
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times
Send a message
HTC EVO 3D a Waze 3.6.0 for Android
Informace pro editory, Přehledné video v angličtině

Post by libora
sticky wrote:zdravim ja jsem z Prahy taky se pokusim neco pridat ;)
Ahoj Sticky, výtej mezi Wazery :P Každá pomoc je dobrá, než začneš editovat, tak doporučuji shlédnout videa uživatele ShortyDammit na Youtube:



ať nenasekáš problémy, které se projeví při routování (jako jsem jich nasekal dost já).

Praha je docela dost už projetá, takže největší pomoc je momentálně v kontrole routování (tj. zda jednotlivé segmenty na sebe správně navazují - jsou průjezdné). Na webu to uděláš výběrem segemntu a kontrolou, zda se zvýrazní navazující segemnty - zeleně navazující a oranžově předchozí. Bohužel systém sám vkládá takový problém v případě, kdy "jednosměrný" segemnt změníš ručně na průjezdný v obou směrech tak se zároveň ale nezmění průjezdnost předchozího a navazujícho segmentu a je třeba to udělat ručně.
libora
Area Manager
Area Manager
Posts: 665
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times
Send a message
HTC EVO 3D a Waze 3.6.0 for Android
Informace pro editory, Přehledné video v angličtině