Post by wazz
Škoda, že seznam klíčových slov není nějak více na očích, třeba v rámci Tipů Waze. Prakticky nikdo z BFU, s kým jsem se o Waze bavil, nevěděl, že může vyhledávat něco jiného než adresu. V očích známých Waze stouplo, když jsem jim ukázal pár "triků". Dost lidí, kteří v současné době začínají využívat chytré telefony, nemá obecné IT zkušenosti/dovednosti a prostě netuší, co by od toho mohli chtít nebo jak toho docílit.
wazz
Posts: 158
Has thanked: 8 times
Been thanked: 39 times
Send a message

Post by wazz
Což o to, nějaké nápady bych měl, ale pokud to vyžaduje zásahy do aplikace, tak je mi jasné, že to je neprůchodné. Čím ta informace bude od aplikace dál (článek na webu atd), tím se to dostane k méně lidem a v méně vhodný okamžik, kdy by tu informaci použili. Docela dobré mi přijdou "Waze Tipy" v rámci "Pošty" uvnitř Waze, kdy dojde vždy k představení nějaké funkčnosti - v jednom tipu toho není mnoho najednou, aby přečtení odradilo, a je to po ruce. Jenže nevím, jestli se staré tipy stáhnou i nově registrovaným, některé tipy byly anglicky, některé odkazují na stránku, která už neexistuje, plete se to s "blbůstkami" typu "připojte se k týmu Starwars", atd. Ty tipy tvořící něco jako návod bych z toho asi vyjmul a dal tomu nějaký štítek typu nápověda nebo tak.
Zajímavé by bylo také mít přístup ke statistikám, kolik lidí si ty "maily" čte, když čte tak jaké z nich, jestli spíš nováčci nebo mazáci, tj. jestli tohle je ta cesta, jak dostat k lidem informace a případně jaký typ informací touto cestou má smysl "tlačit". To by zase chtělo součinnost tam nahoře.
wazz
Posts: 158
Has thanked: 8 times
Been thanked: 39 times
Send a message

Post by wazz
Vzhledem k tomu, že některé tipy jsou česky, tak jsem předpokládal, že doručování různých zpráv podle země funguje.
wazz
Posts: 158
Has thanked: 8 times
Been thanked: 39 times
Send a message

Post by wazz
To je právě ono, jedna věc jsou nápady a druhá možnost jejich realizace :(
wazz
Posts: 158
Has thanked: 8 times
Been thanked: 39 times
Send a message

Post by wazz
Na těchto místech to z mého pozorování nemá smysl (teda smysl pro oslovení cílové skupiny neIT populace, která velmi často nedokáže sama objevit možnosti Waze a po krátkém vyzkoušení to přestane používat). Na webu si to přečtou (dohledají) spíše ti, kteří se o to víc zajímají, pokročilejší uživatelé.
Zároveň jsem ale zjistil, že "přiložené" návody BFU docela čtou, tj. dohledávat si něco mimo moc nebudou, ale kdyby to měli po ruce ve Waze, ovšem ne pod ikonkou "Pošta", ale pod ikonkou "Nápověda", tak si to přečtou, zvlášť když to nebudou romány ale jednotlivé krátké tipy.
wazz
Posts: 158
Has thanked: 8 times
Been thanked: 39 times
Send a message