Post by libora
Stormer wrote: Asi jo.. ale i tak škoda, že na pozadí nejsou třeba google mapy.. ale dá se to i bez toho..
Teď se dívám, že u včera mnou nahradný trasy je uveden autor LiborA.. Zajímavý ;)
Asi tam nebyl segment a tak jsem to nakreslil podle GPS bodů, proto tam je u autora mé jméno :mrgreen:
Stormer wrote: EDIT: Potřebuju radu.. spojil jsem 2 silnice pomocí funkce Connect road in order of selection (nebo tak nějak) a vytvořilo se mi v tom spoji zákaz odbočení (žádná odbočka tam není).. nevím jak to odstranit... kdo poradí? Díky
Pokud se ti tohle stane, tak by mělo dojít k vytvoření jednoho segmentu (poznáš to při jeho výběru) - v tom případě to není žádný problém, ale jen vizuální otravnost
libora
Area Manager
Area Manager
Posts: 665
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times
Send a message
HTC EVO 3D a Waze 3.6.0 for Android
Informace pro editory, Přehledné video v angličtině

Post by libora
grafik wrote:Ukladám si identické obrázky začínajúcich miest. Je tam potom pekne vidieť celý priebeh úprav :)
Máš to někde dostupné? Bylo by to zajímavé koukání :)
libora
Area Manager
Area Manager
Posts: 665
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times
Send a message
HTC EVO 3D a Waze 3.6.0 for Android
Informace pro editory, Přehledné video v angličtině

Post by libora
Stormer wrote:Jo zobrazuje se to jako jeden segment, takze by to snad melo fungovat.. ted se mi stala horsi vec.. si tu kreslim silnici podle GPS bodu, protoze nemam segment a po vytvoreni mi to najednou ukazalo nejakou uz vytvorenou cervenou silnici pod tou moji ;P
Občas se to stane, není nic jednoduššího než jednu smazat :lol:
Horší je, když někdo projede tu samou cestu několikrát vždy se zapnutým válcováním a má GPS s přesností plus mínus autobus, to pak nevím, co mám vlastně mazat.

Další chuťovku, kterou jsem našel je silnice, kdy na každé malé změně směru je vytvořen "nod" a je to projeto jen v jednom směru. Nastavovat routování u úseků dlouhých cca 20-40 metrů na silnici dlouhé několik set metrů až kilometrů je opravdu vopruz, to je lepší to smazat a nakreslit ručně znovu.
libora
Area Manager
Area Manager
Posts: 665
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times
Send a message
HTC EVO 3D a Waze 3.6.0 for Android
Informace pro editory, Přehledné video v angličtině

Post by libora
Stormer wrote:Tak prosím až ti vyskočí autorizace na smazání silnice ve Znojmě, tak ji nemaž :mrgreen:
Žádné požadavky na autorizaci mi nechodí :), takže ji nesmažu :lol:
libora
Area Manager
Area Manager
Posts: 665
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times
Send a message
HTC EVO 3D a Waze 3.6.0 for Android
Informace pro editory, Přehledné video v angličtině

Post by libora
Stormer wrote:Lepsi moznost je oznacit ulici + node (ten modrej puntik uprostred krizovatky) a dat disconect road from node
Stormer dostává plusový bod za správnou odpověď :lol:
Jen doplním, že dva "jevy" se označí s CTRL, kdyby to náhodou někdo nevěděl
libora
Area Manager
Area Manager
Posts: 665
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times
Send a message
Last edited by libora on Thu Jan 07, 2010 4:10 pm, edited 1 time in total.
HTC EVO 3D a Waze 3.6.0 for Android
Informace pro editory, Přehledné video v angličtině

Post by libora
HP530 wrote:Ahoj
Začal jsem válcovat silnice v Mělníku.Editace map je pro mě víc než problém ale koukal jsem že to snad někdo dělá protože pár ulic přibilo.
Ano, včera jsem Mělník zeditoval ;) . Pokud chceš editovat sám, tak doporučuji shlédnout videa uživatele ShortyDammit na Youtube:



Hodně pomohou

Jinak zrovna opravuji chybky, které jsi tam zavedl :) Ale neboj, já jich v celé ČR nasekal mnohem víc :lol:
P.S. Nezapomínejte opravit routování, pokud změníte jednosměrnou silnici na obou směrnou :!: :!: :!:
libora
Area Manager
Area Manager
Posts: 665
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times
Send a message
HTC EVO 3D a Waze 3.6.0 for Android
Informace pro editory, Přehledné video v angličtině

Post by libora
HP530 wrote:ty videa jsou určitě dobrý jen opět nastává problém s angličtinou.Nejspíš to nechám asi na liborA jinak udělám víc škody než užitku.Teprve teď si uvědomuji ty kopance co dělám.
Ta videa jsou velmi názorná i bez znalosti angličtiny a pokud nebude něco jasné, je nejjednodušší se optat tady na fóru. Zkušenější rádi poradí, ostatně tvoříme si waze sami pro sebe :)
A jinak si z těch kopanců nic nedělej,hlavně že přišli včas. Mně JanMensik upozornil na chyby co dělám až když jsem je nasekal po celé republice i v zahraničí, teď vždycky když něco edituji tak zároveň kontroluji, jestli okolí je v pořádku a opravuji (nejčastěji své) chyby (holt blbost bolí :lol: )
libora
Area Manager
Area Manager
Posts: 665
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times
Send a message
HTC EVO 3D a Waze 3.6.0 for Android
Informace pro editory, Přehledné video v angličtině

Post by libora
Stormer wrote:aha... tak to je divny.. ja uz to tak pred 2 hodinama vzdal, protoze se to zpomalilo na silenou rychlost a ted jsem to zkousel a je to porad to samy. silnice se mi oznacuje tak minutu ;(
Mám to samé, ale zjistil jsem, že to asi není webem Waze, ale prohlížečem. V Google Chrome stihnu zeditovat až několik úseků, zatímco v souběžně spuštěném Firefoxu zedituji jen jeden. Škoda že ve windowsovském Chrome nelze kopírovat koordináty, zatímco v linuxu s tím žádné problémy nemám. Aspoň že funguje ten scriptík na otevření aktuální lokace waze v mapách googlu :mrgreen:

Další typ je jednou za čas restartovat prohlížeč, když už trvá vybrání segmentu neúměrně dlouho, stačí zavřít a znovu otevřít prohlížeč a vše zase běží rychleji 8-)
libora
Area Manager
Area Manager
Posts: 665
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times
Send a message
HTC EVO 3D a Waze 3.6.0 for Android
Informace pro editory, Přehledné video v angličtině

Post by libora
Našel jsem to tu na fóru. V záložkách mám odkaz s tímto obsahem:

Code: Select all

javascript:(function(){var ll = g_cartouche.map.center.lat + ',' + g_cartouche.map.center.lon; window.open('http://maps.google.com/maps?q=' + ll + '&ll=' + ll + '&z=' + (g_cartouche.map.zoom + 12));})();
Při otevřeném okně waze/cartouche otevře nové okno google maps zazoomované na stejnou oblast jako v cartouche. Není to dokonalé, ale v 95% případů to dostačuje :)
Na fóru tu lze najít tenhle skriptík upravený i pro jiné mapové služby. Optimální by bylo, kdyby jej někdo upravil i pro mapovou službu seznam.cz :)
libora
Area Manager
Area Manager
Posts: 665
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times
Send a message
HTC EVO 3D a Waze 3.6.0 for Android
Informace pro editory, Přehledné video v angličtině

Post by libora
Stormer wrote:
Stormer wrote:Tak jsem zeditoval vcerejsi najete kilometry a nezpomalilo se to.. asi se ta chyba vyskytne jen nekdy ;)
Tak nic... od pul ctvrty uz je to zase nepouzitelny a nic nepomaha.. ani v jednom prohlizeci to nejde normalni rychlosti, takze u me bude problem opravdu v pristupu na web.. odpoledne a vecer to proste nehrozi ;(
Jsem v práci na velmi rychlém připojení a problémy mám také. Zjistil jsem, že nejefektivnější je reload celé stránky, pak většinou vyberu segment rychle.
libora
Area Manager
Area Manager
Posts: 665
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times
Send a message
HTC EVO 3D a Waze 3.6.0 for Android
Informace pro editory, Přehledné video v angličtině