Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by kirisek95
Zdravíčko lidi, našel jsem tady radar bez rychlosti (asi nahlášenej, tem co je pár metrů vedle) tak si s tím něco udělejte =D
kirisek95
Area Manager
Area Manager
Posts: 83
Has thanked: 23 times
Been thanked: 28 times
Send a message
https://www.waze.com/wiki/images/1/13/Monster.png
Waze | beta ||| Samsung S8 | stock | 7.0 ||| Samsung Gear S3 | stock

Post by kirisek95
Mám tu jeden kousíček na prověření =) permalink na začátku tohohle segmentu je brána osázená kamerama, tak jestli to měří nebo ne =)

edit: eagleji povídal, že ne z určitých důvodů =) takže asi souhlasím =) a jen nechám, kdyby ho chtěl někdo zadat =D
kirisek95
Area Manager
Area Manager
Posts: 83
Has thanked: 23 times
Been thanked: 28 times
Send a message
https://www.waze.com/wiki/images/1/13/Monster.png
Waze | beta ||| Samsung S8 | stock | 7.0 ||| Samsung Gear S3 | stock

Post by kirisek95
Tákže fejk dáváme nebo jo? =D
kirisek95
Area Manager
Area Manager
Posts: 83
Has thanked: 23 times
Been thanked: 28 times
Send a message
https://www.waze.com/wiki/images/1/13/Monster.png
Waze | beta ||| Samsung S8 | stock | 7.0 ||| Samsung Gear S3 | stock

Post by kirisek95
no kolikrát jsou kamery s tou "srovnávací" čárou nebo jak se tomu říká, ale prej musej mít infra přísvit, aby mohly měřit, takže když ho nemají nezadávat? =)
kirisek95
Area Manager
Area Manager
Posts: 83
Has thanked: 23 times
Been thanked: 28 times
Send a message
https://www.waze.com/wiki/images/1/13/Monster.png
Waze | beta ||| Samsung S8 | stock | 7.0 ||| Samsung Gear S3 | stock

Post by kirisek95
Praha Karlovarská jsou tam kamerky i s IR přísvity u těch informačních tabulí, podle mě dát jako falešný nebo prověřit, jestli náhodou opravdu neměří ;)
kirisek95
Area Manager
Area Manager
Posts: 83
Has thanked: 23 times
Been thanked: 28 times
Send a message
https://www.waze.com/wiki/images/1/13/Monster.png
Waze | beta ||| Samsung S8 | stock | 7.0 ||| Samsung Gear S3 | stock

Post by KomancheCZ
nono :D 8-)
KomancheCZ
Posts: 35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by komichal
Moje trocha do debaty: Osobně bych to rozlišil na dvě skupiny. Pokud tím kopíruju názor někoho jiného, tak sorry za obšírnost.

Tedy optimální třídění dle mě:
1. Hrozí z toho postih od policie - pravý radar
2. Nehrozí z toho postih od policie - fake radar ale i infotabule měřící rychlost

Jinak (pokud nebudem zakreslovat všechny objekty potenciálně sloužící k měření rychlosti) opravdu nevyjdem z toho, že se to bude stále objevovat a mizet podle toho, jak kterému editorovi to přijde vhod.

Já osobně nejen že nejsem schopen poznat policejní radar (poznám akorát bradavici na policejním autě), ale vůbec už nejsem schopen poznat falešný radar. To abysme si pak založili wiki stránku s fotkama, jak vypadá pravý a jak falešný... do toho bych fakt nechtěl zabřednout vzhledem k tomu, jak zoufale nepodstatné ty falešné radary pro řidiče jsou.

Pletu se když si myslím, že řidič je navigací upozorněn pouze na pravý radar? Pokud se falešné radary jen zobrazují na mapě a nerezultuje z nich žádná interakce waze s řidičem, pak ať tam jsou klidně infotabule spolu s falešnými radary. Užitková hodnota pro řidiče je stejná.
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message

Post by komichal
V životě jsem žádný radar nezakreslil, protože je nepoznám a nemám při jízdě čas zkoumat všechny bedýnky na sloupech. Stejně tak jsem nezakreslil žádnou infotabuli, to jen aby bylo jasno. :)

Grepův názor je vcelku militantní, na druhou stranu neutěšená situace kolikrát pro posun vpřed vyžaduje jisté bouchnutí do stolu.

Pokud se Grepa zaručí, že žádná cedule s ukazatelem rychlosti zároveň nebonzuje moje foto na nějaký úřad, pak je opravdu není potřeba v mapě mít. A případné pokuty Grepa proplatí. :D
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message

Post by komichal
Zdalipak existuje nějaký seznam pravých radarů v ČR, případně i fake radarů, které bychom mohli použít? Je-li jich opravdu tak málo, jak grepa píše (jakože to zní logicky a já mu věřím), pak by snad nejlepší bylo, kdyby nějaký izraelský padišáh smazal všechny fake i nefake radary v ČR a my si tam pozadávali jen ty, co potřebujem. A přirozeně zakázat pro území ČR reportování radarů z aplikace.

Nakolik je to sci-fi nejsem schopen posoudit.
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message

Post by komichal
Grepa wrote:Hmm, teď mi došlo, že používáme v editoru termín "Semaforový radar", to je matoucí. Správně je to ve Wiki "Kamera monitorující průjezd na červenou" a termín "Kamera na červenou" je asi výstižnější.
Pro Klienta máme anglické termíny Red light cam a Red light camera překládány jako "Semaforová kamera".
Dovolil jsem si tedy ve jménu konzistence stejný termín zrecyklovat i pro editor. Časem to do něj proteče. Děkuji za upozornění.
Je to tak OK? Pokud to není výstižné, můžu to všude změnit. Ale mně to OK přijde a do termínů v klientovi nerad zasahuju, protože to hatí řadu již hotových věcí (obrázky na Wiki atp.)
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message