Post by mozsarlaszlo
zsezo wrote:Honnan hová közlekedve? Ahogy az UR-en látszódik?
Igen, ha keresztezed a Váci utat a Ferdinánd híd felé haladva.
Beküldve Tapatalk használatával.
mozsarlaszlo
Posts: 58
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times
Send a message

Post by mozsarlaszlo
Ezzel mit lehet csinálni: Golgota-Orczy kereszteződés
Látszik, hogy itt sokan visszafordulnak (a gép dobta a hibát), pedig nem szabadna emlékeim szerint. Amikor arra jártam, volt ott a záróvonal mellett szaggatott is, de kötelező haladási irányt is jelzett a tábla egyenesen. (A záróvonal megszakítása a balról érkező és onnan balra fordulók részére szól.)
mozsarlaszlo
Posts: 58
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times
Send a message

Post by norbertn
Carrietta wrote:Sziasztok!
Nem tudom szabad e ilyet kérni, de valaki megnézné:
Kimondottan kérjük az ilyen és ehhez hasonló észrevételeket, mert az Area Manager-ek (akik simán ki tudják javítani a hibákat) nem járnak mindenhol, ezért sok hibát nem vesznek észre. Persze bárki javíthat, ez a Waze. :)
Carrietta wrote:- A rakpartok nevei furák (Jane Haning rakpart, Slachta Margit rakpart, Carl Lutz rakpart) egyáltalán mik ezek? Úgy érzem magam mintha nem is itt laknék 20 éve :)
Széll Kálmán térről hallottál-e? :) És az Elvis Presley vagy Széchenyi térről? :) Ha igen, akkor a rakpartok ugyanebbe a kalapba tartoznak. :D A jelenlegi főpolgármester nemrég járt a Vatikánban is... :D
norbertn
Posts: 482
Been thanked: 2 times
Send a message
Hardware: Vodafone Samsung Galaxy J5
Software: Waze 4.5.0.1
Waze Magyarország

Post by norbertn
Nyugi má', már elkezdték átnevezni a közterületeket. Ha lesz mondjuk Buda-City-Pest változat, akkor majd nagyobb sebességre kapcsolnak az átnevezésekkel, aztán Budapest 90% majd az okmányirodákban áll sorba. Lehet így is munkát meg munkahelyeket teremteni. :lol: Ennyi.
pulsarxp wrote:A kerületeket anno azért vezettük be, mert sok azonos nevű utca van kerületenként. Ezzel akkor mit kezdenek majd? :) Irányítószámok? Mert akkor lesz....om magam :lol:
norbertn
Posts: 482
Been thanked: 2 times
Send a message
Last edited by norbertn on Thu May 12, 2011 1:36 pm, edited 1 time in total.
Hardware: Vodafone Samsung Galaxy J5
Software: Waze 4.5.0.1
Waze Magyarország

Post by norbertn
Hú, ezt picit összetettebb elmagyarázni, remélem nem haragszol meg, ha először a Wiki oldalára irányítalak ennek a témának: Cartouche - Térképszerkesztés
A 3.4 Highlight Connectivity alatt találsz hozzá leírást. De a srácok már csináltak oktató videókat is, amit igazság szerint én még nem láttam, de http://waze.blog.hu-n megtalálható és remélem ez a szerkesztéshez alapvető dolog azért benne van. :) Szerkesztési 1x1: Hengerelt utak "élesítése"
zspanka wrote:Sziasztok,
Lenne egy kérdésem. Hogyan lehet azt jelezni a térképen, hogy bár a két kereszteződő út kétirányú, mégsem lehet az egyikről befordulni a másikra. Egy konkrét példa a XI. kerületben a Fehérvári és az Albertfalva út kereszteződése. A Fehérvári útról nem lehet rákanyarodni az Albertfalva útra (észak felé haladva balra biztosan, de úgy emlékszem dél felé haladva jobbra sem), az Albertfalva útról viszont mindkét irányba ki lehet hajtani.
Kösz
norbertn
Posts: 482
Been thanked: 2 times
Send a message
Hardware: Vodafone Samsung Galaxy J5
Software: Waze 4.5.0.1
Waze Magyarország

Post by norbertn
+ a Ciprus utca kiér a körútig és mindkét irányba ki lehet kanyarodni, bakanyarodni rá viszont csak jobbra kisívben.
marcedli wrote:Hali!

Valaki meg tudná nézni ezt a régiót? a lakótelepen lakom, de nem tud a waze odatervezni, gondolom az ott lévő restricted turns miatt....

konkrétan a képen látható tiltott fordulások egyike sem igaz, törölni kellene őket.

http://world.waze.com/cartouche/?zoom=5 ... FTTFFFTTTT

köszi:)
norbertn
Posts: 482
Been thanked: 2 times
Send a message
Hardware: Vodafone Samsung Galaxy J5
Software: Waze 4.5.0.1
Waze Magyarország

Post by norbertn
Igaz, ami igaz, a Wiki nem túl jól struktúrált, teljesen megértem a véleményedet. Egyszer nekiugrottam én is, de addig jutottam, hogy a kezdőoldalt "megcsináltam". Még azzal sem védekezhetek, hogy az alap struktúrát követtem, mert addig én is eljutottam, hogy az rossz, de sajna nem alkottam én sem jobbat. A kezdőoldalra próbáltam minél rövidebben beletömöríteni az alapelveket, amiket "muszáj" végigolvasni, mielőtt valaki egyből szerkeszteni kezd. Mert hiába tudja, hogy hogy kell utcát rajzolni, esetleg még a kereszteződés szükségességére is rájön, de ha pl. nem állítja be a kereszteződésekben megengedett haladási irányokat, akkor lesz egy papírtérképpel egyenértékű digitális térkép. A navigációhoz szükség van további dolgokra is! Tehát a cél az, hogy ezzel mindenki tisztában legyen.

Másodszor, a Waze az Waze, a Wiki pedig Wiki. Mindenki szerkesztheti! :D
Én a magam részéről nagyon támogatnám, hogy valaki rendbe szedje, csak annyit "kérnék", hogy valahogy a fent is említett alapelvekbe valahogy mindenki belebotoljon, ne pedig úgy kezdődjön a Wiki, hogy így kell utcát rajzolni, mert akkor onnan tovább tuti nem olvassák sokan.

Ja, még annyi, hogy nálam a Wiki szerkesztési láz addig tartott, amíg tök sok dologgal tisztában nem lettem és megvallom, a térkép szerkesztése nagyobb élmény számomra, mint a Wiki-é. Így a rendelkezésemre álló Waze-ra fordítható szabadidőmet inkább a térképre fordítom.
marcedli wrote:hmmm...

Na konkrétan azt ott nem.

Tudom, hogy nektek vajmi kevés közötök van hozzá, de én még életemben nem találkoztam ennyire nehezen kezelhető wikivel sehol.

konkrétan próbáltam megkeresni az előbb linkelt oldalt itt kiindulva a nyitóoldalról...lássuk csak:

1. hol is lehet?...ja igen, support
2. hmmm... wiki
3. melyiket is válasszam?...legyen Magyarország, ha már tudom, hogy jó a support errefelé
4. na nézzük csak: olvasom..olvasom jééé egy link: "szerkesztik a térképet"!
4.1...alapelvek->zsákutca (persze belekacsintottam az utcák elnevezésébe)
4.2...stratégia ->zsákutca
4.3...magyar wiki->körbejártam, lépjünk tovább
5. következő link: térképet szerkeszteni....ja, ez ugyanaz, ahol az előbb voltam.
6. végigolvastam...egyik link se visz oda, amit watt az előbb nekem linkeltél
7. biztos rossz helyen vagyok...nézzük fent: map editing link
8. ez is van magyarul!...ja, ez is az előző blokkra visz

Tehát akkor hogyan kellene megtalálni az előbb linkelt oldalt, hogy ne kérdezzek hülyeségeket és ne fárasszalak titeket hiába? Persze lehet, hogy ott van, csak én vagyok totál figyelmetlen.

Olvastam korábbi kiakadásokat, hogy miért kérdez valaki, miért nem olvas, sőt magam is moderálok egy-két fórumot, tudom, milyen érzés. De bocsi, "homokból" nem lehet várat építeni...

Még mielőtt magatokra veszitek a kritikát:
1. Szvsz a waze oldalának és wikijének felépítése rossz, ti csak alkalmazkodtatok hozzá, tehát nem tehettek róla
2. Látom, hogy rengeteg munkátok van benne, amit köszönök, mert ezáltal tudom én is használni,
3. nem egy türelmetlen kölyök vagyok, aki csak dumál és semmit nem csinál
4. Ha tudok segíteni, hogy átláthatóbb és jobb legyen a wiki, szóljatok, ömlesszétek az általam meg nem talált linkeket és szívesen megcsinálom.

UFF :D
norbertn
Posts: 482
Been thanked: 2 times
Send a message
Hardware: Vodafone Samsung Galaxy J5
Software: Waze 4.5.0.1
Waze Magyarország

Post by norbertn
Nekem furcsa, hogy Budapesten a Margit sziget tök szürke. Szerintem vagy az egészet zöldre kéne csinálni, vagy legalább erdőket kéne rá rajzolni. Nem?
norbertn
Posts: 482
Been thanked: 2 times
Send a message
Hardware: Vodafone Samsung Galaxy J5
Software: Waze 4.5.0.1
Waze Magyarország

Post by norbertn
Helyes, én is így gondolom, csak eddig lusta voltam leírni. :)
Nekem a fő indokom, hogy a Szondi tábla újabbnak néz ki.
Watt25 wrote:
pulsarxp wrote:ez de dúrva... :D még ők sem tudták eldönteni, vagy mi van? :lol:
A két napi meditálás után arra jutottam, hogy Szondi lesz. Két indok:
1. Ismertebb talán.
2. Az újabb táblán van a Szondi verzió.
norbertn
Posts: 482
Been thanked: 2 times
Send a message
Hardware: Vodafone Samsung Galaxy J5
Software: Waze 4.5.0.1
Waze Magyarország

Post by otisz
Sziasztok!

Nem tudom jó helyen járok-e, de ha nem akkor kérlek mondjátok meg hova írjak. :) Szóval próbáltam magam megoldani a problémát, de én a térképszerkesztő oldalon nem találtam olyan opciót ahol házszámokat tudok adni egy útnak. Mert jelenleg a III. kerületben található Huszti útnál a 4-es számot az út végére helyezi a rendszer, pedig az elején van. Ráadásul legalább egy kilóméteres távolságot jelent ha valaki pont oda akar navigálni. Meg tudom ezt oldani magam is? Vagy valaki tud ebben segíteni?

Köszönöm!
otisz
Posts: 2
Send a message