Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by ma5jkl
onennee wrote:Na R1 pred Trnavou mi ukazoval ze mam ist obchvatom Trnavy na Senicu.Nejak sa mi nechcelo tak som isiel podla planu na D1.Po odboceni na D1 ma to posielalo dole cez Hrnciarovce naspat cez Trnavu a pridalo cca 15min.Vtip.
Waze pokial neposluchnes tak sa ta tvrdohlavo snazi navigovat naspat na cestu po ktorej si siel predtym. Snazia sa tym eliminovat vypoctovy cas na serveroch a teda nehladaju automaticky celu novu cestu ale len ten kusok naspat na povodnu. Uz sme to spominali vedeniu x krat ze ked vidi ze vodic chce ist inakial a napr 3 krat neposluchne tak by to mali proste preratat komplet nanovo. Zial je to na dlhe lakte.

Co sa tyka toho rychlejsieho casu.. do vypoctu vstupuje velke mnozstvo faktorov nie iba prejazdovy cas. Problemom mozu byt nedostatocne historicke data, pripadne akutny problem na inej trase ktory sa ale vyriesi do casu kedy tam prides, alebo velmi pekny faktor garancie casu prijazdu, ktory je asi najmystickejsim faktorom ale malo by sa jednat o to aka je sanca ze sa na tvojej trase nieco moze stat a teda by si tam skysol... potom si radsej vybera stabilnejsie trasy
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
Ahoj,

boli casy ked to trvalo zial aj dlhsie. A iba vynimocne (asi dva krat ak sa pamatam za 6 rokov) sa im to nepodari opravit a dohrat body. Pravdepodobne mam seknute body aj ja ako tak pozeram, cize nie je problem iba u teba. Jedine co mozeme robit je cakat, nemame z nasej pozicie inu moznost.
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
precitaj si moj post co som pred chvilou napisal, o datume spustenia budeme informovat. viewtopic.php?f=22&t=271120
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
MTB_Petik wrote:Nevím jestli se to už někde neřeší, kdyžtak dejte odkaz. Nedá se nějak vypnout natvrdo ten rádoby inteligentní automatické zoomovaní při navigaci? IMHO je to naprosto nepoužitelné. Například jede člověk po nějaké klikaté silnici, vidí v navigaci 3 km dopředu ale přijedu na křižovatku tvaru Y a netuším kudy mám jet, jak je to pidimrňavé.
Posledna verzia ktora to umoznovala vypnut je 4.41, odvtedy uz nie je moznost. Defaultne a natvrdo je autozoom zapnuty.
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
ako pisal porubcan, prevent auto lock neznamena ze sa ti nezamkne telefon. to je totiz bezpecnostna ficura telefonu a waze na nu nema nijaky dosah a ani moznost ako toto obchadzat. vsetko je to o nastaveniach telefonu, niektore podporuju to co pisal porubcan ale niektore OS to nedokazu riesit. nenapisal asi ani to ci mas android alebo iOS, pripadne ake zariadenie, aby sa pripadne vedeli vyjadrit konkretnejsie ludia co ho maju tiez.
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
U nas je bezne ze v exponovanych casoch idem nieco nahlasit, lebo to v mape este nevidim a kym to o 5 sekund odoslem tak uz su tam tri hlasenia. Proste clovek o dve auta predomnou ma waze tiez a ten pred nim tiez. takze hlasenia vedia byt v mape velmi velmi rychlo.
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
porubcan wrote:1. Kedysi to možné bolo. Aj sa to tu na fóre spomínalo. Neviem či to funguje aj s aktuálnymi verziami
ASR nam zapli myslim v 2014 ked sme ho mali povolene hoci iba po anglicky. Potom kratoko na to ASR bolo vypnute asi tak pred 2.5-3 rokmi ked sa zacalo vyvijat ASR 2.0, ktore funguje dodnes len v par krajinach (nepamatam vsetky ale ak ta to velmi zaujima mozem dohladat, no my medzi nimi nie sme), to ze ho ani po rokoch stale nemame naspat je uz len smutne konstatovanie
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
Ako prve a najdolezitejsie: Len sa prosim ta nenechaj odradit! Ak bude problem pis do fora, PM editorovi ktory ti nieco zmenil a ty s tym nesuhlasis, alebo ked bude velky problem s neochotou/neakceptaciou/pohrdanim/... od starsieho editora, tak pis mne alebo porubcanovi

balkontron wrote:Ako prvé mi padlo do oka toto:
Ulica zmenená na súkromnú - toto som upravil dnes naspäť na úzku ulicu, až potom som si všimol, že je toho viac
definicia narrow street je hlavne taka ze pre motorky to nema ziadnu penalizaciu a pre osobne auta je penalizacia asi az privysoka, myslim ze okolo 7 minut. streetview tam nie je a osobne to tam nepoznam, tak skusim vseobecne. ak je cesta osadena znackami prejazd zakazny, alebo vo vynimocnych pripadoch nechceme aby tadial posielalo auta skrz, davame private, narrow je velmi novy typ segmentu a jeho pouzivanie nemame este velmi zadefinovane a ani medzi editormi nie je jeho pouzivanie rozsirene.

nepoznam situaciu priamo tam ale ak je to v pohode prejazdne autom, kedze je to jednosmerka a nemusis ist fakt velmi nauzko, tak za mna normalna street, ak je tam znacka prejazd zakazany tak private, narrow by som osobne pouzil iba ak je tam naozaj problem povedzme kluckovat pomedzi zaparkovane auta.
balkontron wrote: ulica zmenená na cestu na parkovisku - to isto nie je cesta na parkovisku, to by som tak mohol označiť aj celú vedľajšiu cestu. Autá tam síce pozdĺžne parkujú, ale nemali by.
pri slepych uliciach je v zasade jedno aky to je typ segmentu, tu asi editor skor chcel aby to v klientovi (appke) bolo vykreslene tensou ciarou, cize za mna je tu typ parking v pohode
balkontron wrote: nespevnená cesta zmenená na off road - tá cesta je normálne zjazdná bežnými automobilmi, len nie je asfaltová, čiže nespevnená.
offroad davame iba ak na prejdenie potrebujes offroad auto (tj osobaku by si pokrcil nos, olejovu vanu, a podobne), v pripade ze je to relativne rovna cesta hoci bez spevneneho povrchu musi byt street s priznakom unpaved.
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
balkontron wrote:
ma5jkl wrote:ASR nam zapli myslim v 2014 ...
Tie krajiny viem, je to fakt smutné, že to nemáme aktivované aspoň po anglicky, čo by úplne postačovalo.
poviem ti to inak, v aute absolutne nepouzitelne. kazdy najmensi ruch znamenal automaticke neporozumenie tvojej reci. mozno 2.0 nejako vylepsili ale to som nemal tu cest skusat ani v bete
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
balkontron wrote:Super, tak ďakujem za odpoveď a rady.

1. to zmením naspäť na klasickú ulicu (nepamätám, čo som tam dal ako prvé, či úzku alebo klasickú ulicu, každopádne editor nemal pravdu so súkromnou), keďže sa tam dá normálne prejsť autom a nie je to až také priúzke.

2. ok teda, beriem na vedomie do budúcna na zlepšenie orientácie v apke. :idea:

3. to zmením naspäť ako som to mal na klasickú ulicu len nespevnenú a budem dúfať, že to niekto znova nepokazí..

Ak by som potreboval odomknúť nejaký segment, mám využiť radšej na to určené vlákno alebo vás pootravovať s PM? napr. tieto segmenty sú zle zakreslené, chybná ulica
Kolegovci si vsimli ze vo velkom menis sipky pred sukromnymi ulicami na zlte.... napr tu https://www.waze.com/editor?env=row&lon ... =370813085

neviem preco a kto ti to poradil ale to nie je spravne, vsetko prosim po sebe oprav na normalne zelene sipky (zakaz vjazdu s dodatkovou tabulkou okrem.. musi byt zelena, pokial tam je samozrejme zakaz vjazdu bez dodatkovej tabulky, v tom pirpade tam ma byt cervena sipka Odporucam ti precitat si zaklady editovania na nasej wiki, CZ a SK pravidla sa mierne lisia takze je lepsie pre istotu citat slovensku wiki.
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»