Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by Eagleji
U policie napsat Policie ČR dlouhé to není s zbytek do alt.

Odesláno z mého VF-895N pomocí Tapatalk
Eagleji
Area Manager
Area Manager
Posts: 196
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times
Send a message

Post by Eagleji
HZS souhlas s nemocnice to spíš ostatním zrušit status nemocnice než něco nového vymýšlet

Odesláno z mého VF-895N pomocí Tapatalk
Eagleji
Area Manager
Area Manager
Posts: 196
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times
Send a message

Post by GinBook
To je téma hlavně pro Kebb01. Jinak toto se vše chystá. OK, Jihlava.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by Kebb01
V podstatě bych to směřoval zhruba tam, co popisuješ Eagleji.
Více info bude po Jihlavě. (snad se tam dostatnu :) )
Kebb01
Area Manager
Area Manager
Posts: 707
Has thanked: 224 times
Been thanked: 247 times
Send a message
Oficiální web CZ Waze komunity

------------------------------------------------------------------------------------------------
Sleeping editor for Silesia & West of the Northen Moravia ║ Xiaomi Redmi Note 10 on the board of Renault Mégane

Post by Kebb01
Moje úvaha je, co nejvíce používat chronicky známé zkratky a v altu plný název.
Takže bych se nebál PČR a v altu např. Policie České republiky - obvodní oddělení. Město a adresa bude znát z adresy landmarku. Možná ještě v kombinaci s popisem. Atd. apod.

Odesláno z mého HTC One S pomocí Tapatalk
Kebb01
Area Manager
Area Manager
Posts: 707
Has thanked: 224 times
Been thanked: 247 times
Send a message
Oficiální web CZ Waze komunity

------------------------------------------------------------------------------------------------
Sleeping editor for Silesia & West of the Northen Moravia ║ Xiaomi Redmi Note 10 on the board of Renault Mégane

Post by Kebb01
Jsem pro takový stav, aby se v názvech co nejvíce používaly zkratky, oficiální zkratky.

Příklady:

- v Opavě je Knihovna Petra Bezruče, do názvu zadám "KPB Opava" a do altu teprve "Knihovna Petra Bezruče", kategorie samozřejmě knihovna
- Krajský úřad Moravskoslezského kraje -> do názvu "KÚ MSK", do altu "Krajský úřad Moravskoslezského kraje"
- stejně tak i další státní úřady/správu:
- finanční úřad v Bohumíně -> FÚ Bohumín
- úřad práce -> ÚP
- ...
- pokud je stejných úřadů v obci více, tak místo obce za zkratku přidat např. ulici (ÚP Bochenkova), určitě má název úřadu nějaké ofic. rozlišení, město se ve výsledcích vyhledávání doplní samo
- přírodní parky, rezervace, např. NPR Mionší

Výsledek je tedy takový, že hlavní název je zkratka a v alternativním názvu je oficiální, nezkrácený název.

----------------------

Seznam zkratek (abecedně řazeno):
-----

- finanční úřad
- chráněné krajinné oblasti CHKO
- mateřské školy/školky
- městská policie MP
- městský úřad
- národní parky NP
- národní přírodní památky NPP
- národní přírodní rezervace NPR
- obecní úřad
- přírodní památky PP
- přírodní rezervace PR
- státní policie PČR
- střední školy
- střední odborné školy SOŠ
- střední odborná učiliště SOU
- úřad městské části ÚMČ
- úřad městského obvodu ÚMOb nebo ÚMO (podle místní zvyklosti, zjistili jsme, že zkratka je kraj od kraje jiná)
- úřad práce ÚP
- základní školy

Alty s plným názvem bych uváděl povinně.

**Nezasvěceným, co tohle čtou: debatujeme, zatím nic odsud není závazné ;)**
Kebb01
Area Manager
Area Manager
Posts: 707
Has thanked: 224 times
Been thanked: 247 times
Send a message
Oficiální web CZ Waze komunity

------------------------------------------------------------------------------------------------
Sleeping editor for Silesia & West of the Northen Moravia ║ Xiaomi Redmi Note 10 on the board of Renault Mégane

Post by Kebb01
Eagleji wrote:A hlavně pokud někdo bude hledat finanční úřad, na mapě bude uvedeno FÚ atl. Finanční úřad Jihlava. Tak výsledek hledání bude FU na adrese ..... Takže se vůbec nedozví jesli skutečně našel finanční úřad.
Předpokládám alespoň minimální inteligenci uživatele a když hledám "finanční úřad Jihlava" a výsledek mi nabídne FÚ Jihlava, tak jsem našel to, co jsem hledal :)
Jak jsem psal výše, nápad byl např. FÚ Jihlava, alt "Finanční úřad Jihlava". Asi jsem jinde, ale považuji zkratku FÚ za chronicky známou :) Pokud tomu tak není, tak jsem se pletl ;)
Ale jak jsem psal ještě výše, jednalo by se o ty zkratky, které jsou všeobecně známé.
Kebb01
Area Manager
Area Manager
Posts: 707
Has thanked: 224 times
Been thanked: 247 times
Send a message
Oficiální web CZ Waze komunity

------------------------------------------------------------------------------------------------
Sleeping editor for Silesia & West of the Northen Moravia ║ Xiaomi Redmi Note 10 on the board of Renault Mégane

Post by Kebb01
Eagleji wrote:To bych si teda nebyl u všech jistej:-)))) Koukal jsem do mapy a délka "Obecní úřad" je OK, psát tam ještě Obecní úřad Kotěhůly není třeba když se to nachází v Kotehůlkách :-)) do alt. samo zřejmě ano.
Zrovna obecní úřady bych psal OÚ Kotěhůlky a v altu jenom "obecní úřad", už z toho důvodu, že velká města mají úřady městských částí a ty by při jednotném použití zkratek byly např. ÚMOb Ostrava Jih a v altu Úřad městského obvodu Ostrava Jih. Kdyby to bylo podle tvého, tak by v názvu bylo Úřad městského obvodu a zbytek by nebyl třeba, když se to nachází... kde? v Ostravě, ale tohle je úřad Ostravy Jih. Takže bys nepoznal, který konkrétně jsi našel. Těch obvodních úřadů je, nejenom v Ostravě, více!
Nepozastavuj se nad zkratkou ÚMOb, v Ostravě to tak máme. V Čechách i jinde máte ÚMČ (úřad městské části) nebo ÚMO. To už jsme probírali a na pojmech se shodli jinde ;)

Napsal jsem to sem jenom stručně. O zkratkách se kdysi vedla dlouhá debata jinde.
Kebb01
Area Manager
Area Manager
Posts: 707
Has thanked: 224 times
Been thanked: 247 times
Send a message
Oficiální web CZ Waze komunity

------------------------------------------------------------------------------------------------
Sleeping editor for Silesia & West of the Northen Moravia ║ Xiaomi Redmi Note 10 on the board of Renault Mégane

Post by Kebb01
vitj wrote:Zkuste vymyslet zkratky a rovnou prejmenovat budovy v nemocnici Bulovka
:D
To je výzva :)

Ideálně bych to viděl na alty nebo rovnou body, ať to nestraší v mapě :) U bodu dostaneš ve výsledku vyhledávání plný název (viz obrázek od vitj) a mapa nebude počmáraná, body by se musely udělat s ohledem na cíl navigace (zaměřovací kříže).
Kebb01
Area Manager
Area Manager
Posts: 707
Has thanked: 224 times
Been thanked: 247 times
Send a message
Oficiální web CZ Waze komunity

------------------------------------------------------------------------------------------------
Sleeping editor for Silesia & West of the Northen Moravia ║ Xiaomi Redmi Note 10 on the board of Renault Mégane

Post by Kebb01
Eagleji wrote:HZS souhlas s nemocnice to spíš ostatním zrušit status nemocnice než něco nového vymýšlet
Odesláno z mého VF-895N pomocí Tapatalk
U vyloženě nemocnic bych se nebránil "H" alespoň do altu, možná taky, aby bylo znát, že se jedná o nemocnici i cizozemcům, tak jako prefix do názvu.
Probereme to s povolanými jinde.

btw např ve Spojených státech platí pravděpodobně pravidlo, že ordinace lékařů, zubaři apod. NEZNAČÍ jako "nemocnice/poliklinika", ale POUZE JAKO "kancelář".
To, že ve Waze chybí spousta kategorií landmarků, je bohužel fakt, tady by mi nevadilo, kdyby přidali "Ordinace lékaře".
Kebb01
Area Manager
Area Manager
Posts: 707
Has thanked: 224 times
Been thanked: 247 times
Send a message
Oficiální web CZ Waze komunity

------------------------------------------------------------------------------------------------
Sleeping editor for Silesia & West of the Northen Moravia ║ Xiaomi Redmi Note 10 on the board of Renault Mégane