Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by masvbr
ikonka radaru s cervenym preskrtnutym kolečkem

odeslano z telefonu
masvbr
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1243
Has thanked: 341 times
Been thanked: 187 times
Send a message
LC, [L5] CM Czech Republic, WME Beta, Android + Waze Beta Client, https://www.wazer.cz

Post by masvbr
nevim jestli mame, ale narazil jsem na clanek popisujici usekovku v Dobrisi:
http://dfens-cz.com/jak-se-meri-v-dobrisi/
masvbr
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1243
Has thanked: 341 times
Been thanked: 187 times
Send a message
LC, [L5] CM Czech Republic, WME Beta, Android + Waze Beta Client, https://www.wazer.cz

Post by MaXyM_FTN
Nastala změna u úsekových radarů. Již jsou hlášeny i bez nastavené navigace do cíle. Proto jsou u nich smazány standardní radary, aby bylo zabráněno dvojím hláškám jako to bylo dosud.
Pokud ještě najdete radar, kde jsou dvojí hlášky, tak s ním sem a bude smazán, ponecháme jen nastavení úsekového radaru.
Lidi, byly ale smazany uplne vsechny radary. i ty ktere nikdy nebyly a nejsou usekove. Nechapu jak je vubec mozne prijit s takovym napadem.
A ohledne usekovych, je to programatorsky paskvil. Sorry jako.
MaXyM_FTN
Posts: 55
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times
Send a message

Post by MaXyM_FTN
Hmm. mel jsem par tipu, po prozkoumani jsem ale zjistil, ze se jedna bud o falesne radary nebo usekove (Praha, smer do centra: Liberecka, v Holesovickach).

Pokud ale usekove radary dokazou snimat momentalni rychlost, mely by byt hlasene.
Predem bez ohledu na rychlost mely by byt hlaseny i usekace. Treba na v Praze na Jizni Spojce, smerem ze zapadu na vychod, viz permalinkt:
https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... 703&zoom=5
je velmi kratky usek mereni (jsou tam videt 3 radary, 2 z nich je usek). Vim, ze mereny usek pokracuje dale, ale alespon v minulosti meril i v tom kratkym useku.
MaXyM_FTN
Posts: 55
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times
Send a message

Post by MaXyM_FTN
Bew1One wrote:Osobně když jedu, tak hledím na cestu a ne že bych co chvíli sledoval mobil s waze nebo jakýkoliv jiný "bazmek" jestli tam náhodou někde nevyskočila ikonka radaru abych ubral. Mnohem více budu rád, když mi Waze nebo cokoliv jiného daný "objekt" nahlásí a nebude "svinit" mapu ikonkama.
Kamo, ty sam sebe popiras.
Pokud sledujes hlavne cestu, nikoliv mobil, tak te urcite nejaka ta ikonka navic nerozhodi.

IMO, krom toho ze radary obecne jsou hlasene prilis pozde (a bez ohledu na rychlost). tak aktualni reseni ma 2 chyby:
- pokud nejedu dostatecne rychle (nad limit) tak hlaseni o useku nedostanu. V zapeti az info o zacatku useku, to uz ale stihnu projet 100m.
- pokud nahodou jedu dostatecne nad limit, tak sice upozorneni uslysim, ale nevim kde mereni zacina. A stalo se mi, ze jsem musel rozhodovat zda udelat na silnici manevr nebo nikoliv (protoze ho nestihnu).
Proste po hlaseni o blizicim se useku, chci se kouknout na mapu kde ono vice mene zacina, misto vyhlizet zarizeni na sloupech.

A urcite nejvetsi chyba je, ze nekdo developerum dovolil vyvinout tuto ficeru bez poradneho a premysleneho navrhu.
MaXyM_FTN
Posts: 55
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times
Send a message

Post by MaXyM_FTN
bures wrote: Více než půl minuty při jízdě v obci je krátká doba na ubrání rychlosti?
Pokud by vsichni jezdili podle pravidel, pak ficera radaru na mape by byla zbytecna. Nemyslis?
Tak neres kdo jak rychle jezdi, ale jak mu muze navigace pomoct.
bures wrote: K čemu hlášení, když jedu pomaleji, než kontroluje radar?
Aby nahodou nezrychlit (treba kvuli predjizdeni a pak razantne, jako to dela spousty debilu na silnicich) nebrzdit az si radaru vsimnes.
bures wrote: Měření začíná tam, kde z obrazovky zmizí velká zelená plocha s hlášením a zobrazí se ukazatel jízdy v měřeném úseku. Oba grafické prvky jsou větší, než ikona radaru.
bures wrote: Viz výše. Tip: Na silnici by měla být vyznačena bílá kalibrační čára v místě začátku úseku.
Jasne... a jak mi to pomuze? Mam dojem ze jsi to nepochopil: ja potrebuji vedet dopredu kde se ten bod nachazi. Uslysim zvukovou notifikaci, kouknu na tel, a vim, ze je to za zatackou, nebo nekde, a vim co si muzu na silnici a jak dlouho dovolit.

MaXyM_FTN wrote:A urcite nejvetsi chyba je, ze nekdo developerum dovolil vyvinout tuto ficeru bez poradneho a premysleneho navrhu.
Kdo by jim to měl schválit? Uliční výbor, uživatelské referendum? Developeři jsou zaměstnanci soukromé firmy, která Waze vlastní a vyvíjí. My ostatní jsme uživatelé.[/quote]

Ja nevim v jake oblasti pracujes. Ja prave sedim u vyvoje software'u. A ujistuji te, ze nez developer neco vyvine nekdo to vymysli a nekdo jiny schvali. Nevim jaka je vazba mezi tu zminenou soukromou firmou a Waze. Urcite ale na verejnost by se nemelo vypoustet veci, ktere pripominaji prototypy reseni.
MaXyM_FTN
Posts: 55
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times
Send a message

Post by MaXyM_FTN
pvo11 wrote: Má to samozřejmě své mouchy. Pokud je radar na začátku obce, tak mi hlásí vždy, i když jedu podle předpisů. Protože jedu 90 a radar je na 50.
Naopak pokud 500 m před radarem jedu podle předpisů a pár metrů poté zrychlím, tak už ho to neohlásí, což je dost nepříjemné, ale to odbočujeme od tématu úsekových radarů.
Proto nejsem si jisty (a spis proti) notifikace o radaru by mela byt zavisla na rychlosti. At bude vzdy. V idealnim pripade, at si to uzivatel muze nastavit v konfiguraci.
bures wrote: Mou pracovní náplní po mnoho let je částečně vývoj software. Vedle toho jsme také "na druhé straně barikády" jako zákazník, který poptává rozsáhlejší softwarová řešení. Mám bohatou zkušenost s tím, že se málokdy podaří dodat bezchybný software, který by fungoval podle zadání. A už vůbec aby fungoval podle potřeb zákazníka.
Tak to musis mit velkou smulu do analytickeho, devel a QA tymu. Samozrejme bezchybny soft neexistuje uz z pravidla. Neco ale jineho je vyrabet to co zakaznik neobjednal, nebo dodavat neco co je pouchym prototypem puvodnich pozadavku. Jiny extrem je dodavat presne to co si zadavatel objednal, nez by se provedlo analyzu celeho scope'u co prave casto je totozne s dodanim neceho co zadavatel nechce (jen nedokazal v zadani pokryt vsechny mozne pouziti). Tady prave skvelym prikladem jsou usekove radary. Ktere sice nejak funguji (s akcentem na "nejak") jen maji malo spolecneho s tim jak usekace funguji ve skutecnosti.
bures wrote: Vezmi si jenom to, že ty tu prskáš, ale jiným současné chování Waze nevadí. A kdo má pravdu?
Ma pravdu ten kdo prijde na nedostatky.
MaXyM_FTN
Posts: 55
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times
Send a message

Post by MaXyM_FTN
JJ. Nebavime se ale o konfliktu zajmu a o pripadech kde jeden uzivatel si vsimnul nedostatku (pro jeho use case) a jinemu je to putna (treba protoze to nepouziva nebo pouziva jinak).
MaXyM_FTN
Posts: 55
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times
Send a message

Post by MaXyM_FTN
bures wrote:Já bych netvrdil, že je daná funkcionalita 100% špatně.
Ja nikde netvrdim ze funkcionalita je 100% spatne. Jen tvrdim, ze byla vyvinuta a vydana nez by nekdo udelal radnou analyzu.
Proto nasledkem jsou necekane nezadouci ucinky, ktere my jako uzivatele musime resit. To by se nemelo stavat. A to rikam nejen jako uzivatel ale i developer.
MaXyM_FTN
Posts: 55
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times
Send a message

Post by MaXyM_FTN
Ahoj lidi, kde hlasit zavadejici hlaseni usekoveho mereni?
Kdyz najedu z Kbelske ulici na Libereckou, smerem do centra Prahy tak mi Waze ukaze "teplomer" usekoveho mereni.
Vim, ze tak se muze tento system chovat, jen u dalsiho napojeni na Libereckou (a to z Veselske) uz to nehlasi (mam za to, ze v minulosti hlasilo). Je mozne ze jen diky tomu, ze se ten druhy najezd napojuje presne na konec segmentu pro 'usekac'.
Tady perm link: https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... =142265011

Navic jsem si vsiml, ze indikace tohoto usekoveho mereni konci prilis brzy, co potvrzuje editor. Skutecne usekove mereni konci cca v pulce segmentu ID: 320240768. Na mape konci tam kde predchozi segment: ID: 142265011.

A tim se dostavame k obecnemu problemu, ktery jsem uz hlasil drive a to, ze vjezd do useku mereni prumerne rychlosti je hlaseny navigaci prilis pozde. Proste zacatky segmentu neodpovidaji pozici radaru. Priklad ( branu s radary je vided na satelitnim snimku: https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... =197304496
MaXyM_FTN
Posts: 55
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times
Send a message