Post by Grepa
hamilnes wrote:Ten formulár je zatiaľ v štádiu návrhu, ešte nejde odoslať. Nikto z kompetentných sa k tomu ešte nevyjadril.
Aha, díky za info ;). A prosím Tě obecně je úvaha pro ten automatický přepis, nebo ruční s překladem. IMHO pořád máme mnoho BFU co komunikaci v angličtině nezvládnou a automat od Google není pro takové věci ideální.

Sám jsem jeden s nich ;). Když mi vijt učinně pomohl z komunikaci při opravě user. psal jsem poděkování karen za vyřešení. No prvním poděkováním jsem ji asi hodně překvapil :? a musel jsem to opravit a poslat znovu ;). Ale při popisování problému může slovosled, nebo negovaný zápor při překladu vytvořit úplně novou informaci, nebo zmatečnou => výsledkem bude, že může problém skončit v koši.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
d2-mac wrote: .... Nevím jestli máme stále posílat nové případy ...
Prosím tě a všechny kolegy také "ANO" :). Počet hlášených výpadků je poměrně velký. Cca 5 denně je od v URkách od BFU potvrzených :?. IMHO, ale BFU není sto pochopit "DEBUG MÓD" a následně ho zpracovat. Doopravdy potřebujeme v honu na tento BUG spolupráci všech kolegů.

Nezapomeňte si si zapnout "DEBUG MÓD" a při setkání s BUGem udělat screen. Na screenu jsou téměř všechny potřebné data pro následné nahlášení a odeslání LOGŮ. Vyplnění formuláře (nebo napsání reportu ZDE) je důležitá součást procesu opravy BUGU.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
Siggi79 wrote:... Zaujimave, mne sa tento problem este nestal ....
Pravdu? Překvapuje to nás všechny a to jsme netušili, že jsi připraven ;).
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
jumbo78 wrote:.... pátek odpoledne začaly výpadky spojení/plánování a dnes odpoledne .....
Taky jsem se v pátek, v sobotu a neděli dopoledne byl celý den na cestách po Opavsku a Jesenicku :). Celou tu dobu jsem se setkával se zhoršeným spojením se router server. V neděli to bylo o poznání lepší, ale zase se nedařilo ani jednou (opakované pokusy) vytvořit trasu s průjezdným bodem.
IMHO je to trochu jiný projev než výše řešené výpadky mapových čtverců. Možná to souvisí s řešením tohoto BUGU. Fakt je, že server nakonec výsledek předložil, ale na každé tříhodinové trase, aspoň třikrát vypadl a přihlásil se, až po restartu aplikace.

!!! Jumbo, odeslané LOGY musíš pro doplnit o informace přes formulář, či obeznámené kolegy. Jinak se tím nebude nikdy zabývat => zapadne to mezi tisíci jinými planě odeslanými LOGY.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
Foxo, teď tomu nerozumím. Jednak osobně mi uniklo, že Support oznámil identifikaci BUGU, pro iOS i Android.

Kde je teda podle supportu chyba, v poslední verzích aplikací a to i iOS, tak u Android? A i v produkčních, i v betách?

IMHO, pokračoval bych v shromažďování a odesílání LOGŮ. Nebo Ty si myslíš, že už to nemá smysl?
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by hamilnes
Ak má niekto obavy, že reportovanie BUGov unikne pozornosti zodpovedných, IMHO môže reportovať aj priamo cez formulár supportu, ale len anglicky - https://support.google.com/waze/answer/ ... ic=6262587

Ale dobre by bolo, aby sa o prípadných chybách dozvedela aj komunita. V diskusii sa totiž môže vyselektovať, čo je skutočná chyba a čo len neznalosť používateľa.
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message

Post by hamilnes
Nahlasovanie chýb môže fungovať podobne ako nahlasovanie uzávierok. Prostredníctvom formulára, ktorý by bol uverejnený na wiki, na fóre aj na webe a výsledok doručovaný automaticky či už na web, alebo do e-mailu. Napr. Formulár zo supportu preložený do slovenčiny: http://goo.gl/forms/BAWMeEUR6x.
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message

Post by hamilnes
Ten formulár je zatiaľ v štádiu návrhu, ešte nejde odoslať. Nikto z kompetentných sa k tomu ešte nevyjadril.
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message

Post by hamilnes
IMHO do wiki by bolo vhodné dať dva odkazy, jeden na ten originál formulár zo supportu pre anglicky hovoriacich a druhý odkaz na wazer.sk pre "neangličanov". Samozrejme výsledky z druhého sa niekde musia zhromažďovať a niekto ich musí spracovať>preložiť>odoslať. Žeby LC? ;)
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message

Post by hamilnes
jj, treba sa pripraviť. Po uvoľnení štvorky pre androidy sa dá očakávať nárast nových užívateľov aj počtu hlásení chýb.
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message