Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Radary

Post by medik
Je nejaky jednotny konsenzus ohledne toho, jake radary se budou zadavat do map? Posledni dobou se zacina mnozit upozornovani na "informacni" radary, ktere jen zobrazuji rychlost. Muj nazor je takovy, ze by tyto "radary" v mape nemely byt vubec a mely by se zaznamenavat pouze ty, ktere skutecne "foti"....

Odesláno z mého HTC Vision pomocí Tapatalk
medik
Posts: 52
Been thanked: 2 times

POSTER_ID:5027832

1

Send a message

Post by MiloshCZ
Měl bych dotaz KDO a PROČ zrušil radary na Jižní spojce v Praze? Směrem od Barandovského mostu tam jsou úsekáče a v mapě najednou nejsou. Má to nějaký účel?
MiloshCZ
Posts: 14
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by medik
edv99 wrote:Ahojte, mam dotaz, ako má byt spravne otoceny radar na mape na smer cesty?
a) sníma auto z predu
a.JPG
b) snima auto zo zadu (po prejdeni )
b.JPG
Ďakujem
"B" je spravne... Prijde mi to trosku nelogicke, ale je to opravdu "snimane zezadu"....

Tapatalk 2
medik
Posts: 52
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by medik
Suik wrote:medik, keby si mal chut, tak trochu viac toho je aj tu ;)

Topic: Radary do mapy
Diky, pekne pocteni :-) Nejak jsem nebyl schopny toto najit, tak se omlouvam za duplicitu :grin:

Odesláno z mého HTC Vision pomocí Tapatalk
medik
Posts: 52
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by Medbed49
GinBook wrote:Prosím o zakreslení do mapky kde přesně jsou. díky
Místa jsou označena zde - https://mapy.cz/s/gavebahotu - jako "START a CíL". V obou bodech jsou umístěny kamery pro oba směry. Můžu případně někam zaslat fotky i kopie Výzev k úhradě.
Jde pravděpodobně o dvě jednotlivá zařízení na měření rychlosti, ne o tzv. úsekové měření mezi oběma místy. Usuzuji tak z textu Výzvy: překročil nejvyšší povolenou rychlost v obci, rychlost naměřená 58 (60) km/h, měřící zařízení: automatizovaný technický prostředek typu SYDO Traffic Velocity GEMVEL0084 ...
Medbed49
Posts: 7
Send a message

Post by Medbed49
Zdravím,
v obci Žádovice (okr. Hodonín) jsou na silnici č. 422 na vjezdu i výjezdu obousměrné kamery s radary, a jsou již stoprocentně funkční - zatím mi přišel 2x pozdrav po 500,- Kč. Při příštím průjezdu "za bílého dne" vyfotím. Prosím o zanesení do mapy, díky!
https://www.waze.com/cs/editor?env=row& ... 341&zoom=4
Medbed49
Posts: 7
Send a message

Post by MaXyM_FTN
pvo11 wrote: Úseková radary se hlásí dopředu bez ohledu na rychlost.
Hmm Byl jsem jisty ze ano. Dokonce nekdo o tom tady psal. Mam za to ze nevzdy dostavam notifikaci o blizicim se usekovem mereni. Ale treba mas pravdu. Dam si na to pozor.
pvo11 wrote: Pokud na některém konci bude i měření okamžité rychlosti, měla by tam být i ikonka normálního radaru, otázka je jak poznat, že se tam okamžitá rychlost měří.
Konec úseku se nenotifikuje, ale vidíš na "teploměru" že se blížíš ke konci, respektive v jaké části úseku jsi.
Pro mne klicove je, po vyslehnuti zvukove notifikace o blizicim se usekovym mereni, zjistit kde ono zacina.
Dalsi vec: nezminujes mereni momentalni rychlosti na zacatku useku. Neni to mozne? Nestava se to? Nebo take by melo platit, pokud takovy bude skutecne existovat pak bude pro nej na mape i normalni radar? A pak ktera message bude prehrana? Ta o blizicim se useku nebo o mereni momentalni rychlosti?
vitj wrote: Konec useku v Liberecké jsem upravil.
Zacatek useku v Holešovičkách je přesně na kalibrační čáře https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... s=52454516
Diky moc.
U toho zacatku v Holesovickach jsem se spletl, nebo jsi opravil?
Kazdopadne diky za rychlou reakci.
MaXyM_FTN
Posts: 55
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times
Send a message

Post by MaXyM_FTN
Neni to pravda (asi). Pokud nejedu rychleji nez meri usek, nebudu o useku informovan dopredu (nez do nej najedu). Pokud zacatek useku meri i momentalni rychlost, tak notifikace o vjezdu do useku mne nezachrani. Nebo se neco v posledni dobe zmenilo?

Co myslis tim 'funguje dobre'?
MaXyM_FTN
Posts: 55
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times
Send a message

Post by MaXyM_FTN
Takze ti co hlasovali na NE, vlastne hlasovali proti upozornovani o moznosti byt vyfocen radarem. Tomu se rika vylit vanickou is ditetem. Analogicky muzeme zrusit i ostatni radary.
MaXyM_FTN
Posts: 55
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times
Send a message

Post by MaXyM_FTN
pvo11 wrote:Konečně konečné výsledky.
Vyhrává NE, takže žádné další hlasování není potřeba.
Bude system usekacu upravovan aby:
* ridic byl upozornen o blizicim se usekaci, bez ohledu na rychlost?
* ridic byl upozornen o mereni momentalni rychlosti na zacatku nebo konci useku?
MaXyM_FTN
Posts: 55
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times
Send a message