Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by masvbr
Raben1 wrote:
GinBook wrote:Záleží jak je uzavírka zadána, pokud ji zadáme my přes formulář, tak tam je to natvrdo.
Dej prosím permalink a my to zkontrolujeme a případně zrušíme.

Dík

A jak to mám udělat?? Nemám s tím zkušenosti. :shock: :oops:
Tady je pripraveno male skoleni pro zacinajici editory:
https://wiki.waze.com/wiki/Czech/%C5%A0 ... ze_editory

Pokud budes mit nejake otazky, nevahej se ptat, vzdy se najde nekdo to ti bude rad napomocen. :) V _editoru si prosim nechavej zapnuty (Visible) Chat (oblacek vpravo dole)

EDIT:
Jak udelat Permalink: v editoru si vyhledej dotčené místo, případně zvol dotčené segmenty a klikni na odkaz Permalink v pravém dolním rohu. Nově vytvořený odkaz (Permalink) v adresním řádku prohlížeče zkopíruj do zprávy.
masvbr
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1243
Has thanked: 341 times
Been thanked: 187 times
Send a message
LC, [L5] CM Czech Republic, WME Beta, Android + Waze Beta Client, https://www.wazer.cz

Post by masvbr
alda81 wrote:ahoj, přes dědinu nám povede Valašská rally, tak bych se chtěl zeptat, zda-li stále platí to, o čem se tady na fóru psalo cca před půl rokem, tzn. že uzavírky vzniklé v souvislosti s pořádáním rally budou ve waze zavedené "automaticky" a nebo mám zadávat požadavky k vytvoření uzavírek? díky za info
Rally mame pripravenou a zadanou, tak nemusis delat nic :)
masvbr
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1243
Has thanked: 341 times
Been thanked: 187 times
Send a message
LC, [L5] CM Czech Republic, WME Beta, Android + Waze Beta Client, https://www.wazer.cz

Post by MatejLH
Ahojte, chcel by som vediet ako ulozit aktualnu polohu medzi oblubene polozky? Vzdy tam da len nieco co pozna a nemusi to byt zrovna blizko. Ako by som to mohol urobit?

Dakujem za odpoved.

Matej
MatejLH
Posts: 6
Send a message

Post by MatejLH
Ahojte, chcel som doplnit cisla niektorych domov v okoli. Nemozem vsak zadat cisla ale len pismena. Ako to urobit aby to islo a bolo to dobre?

Dakujem.
MatejLH
Posts: 6
Send a message

Post by MatejLH
Ahojte, v Liptovskom Hrádku na Dr. A. Škarvana 620/16 som upravil jedno číslo domu pred cca mesiacom a stále navigácia ho nevie nájsť. Urobil som nejakú chybu, keď to nejde?

Upravil som názvy ulíc v obci Bacúch, môže to niekto skontrolovať aby to bolo správne, pekne prosím.

Ďakujem.
MatejLH
Posts: 6
Send a message

Post by MatejLH
Keďže v našej štvrti nepoužívame orientačné čísla a niesú ani na domoch, tak som zadal súpisné. Všetko sú to RD, tak si myslím, že by to mohlo byť ok.

Ako by som však mohol zadať to, aby boli na jednej strane ulice čísla za sebou a na druhej strane tiež? Nemáme ich tak, že na jednej strane sú párne a na druhej nepárne.
MatejLH
Posts: 6
Send a message

Post by matkosranda
Ked viem o novej ulici a mam ju zaujem dobre zakreslit do mapy s vyuzitim GPS pointov, tak staci sa po tej ulici prejst a pockat nejaku dobu kym sa GPS pointy prejavia v mape alebo je potrebne prejst sa danou ulicou viackrat v roznych casoch?
matkosranda
Posts: 339
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times
Send a message

Post by matkosranda
vedel by mi niekto objasnit vyznam tejto cesty?
https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... lter=false
uz na prvy pohlad je tam moznost otocit sa v krizovatke naspat do ulice odkial som vysiel.
Z danej krizovatky nabada ze stvorec by mohol stacit ale dostavame sa do rovnakej situacie ze by v tak velkej krizovatke boli moznosti otocenia sa spat. preto mi pripada rozumne mat tam dve taketo krizne ulice ako som uviedol vyssie ale jednosmerne a v druhom smere aby sla cez stvorec. tak by sa dalo dosiahnut zbranit otoceniu v krizovatke.
Zatial nerozumiem zakresleniu tejto krizovatky rpeco je to tak. Suvisi to nejak s optimalizaciami? Ak ano ako?
Dakujem
M
matkosranda
Posts: 339
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times
Send a message

Post by matkosranda
vie mi niekto poradit ako rozdelit ulicu ked potrebujem vytvorit novy bod napr kvoli rychlosti alebo uzavretiu ulice (napr ked je tam prekazka a je neprechodna).
Doteraz som to robil pripojenim inej cesty, nasledne som porobil opravy a potom som tu cestu vymazal. Pripada mi to vsak ako zbytocne komplikovane. Existuje nejake elegantnejsie riesenie?
Dakujem
matkosranda
Posts: 339
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times
Send a message

Post by matkosranda
Ahojte, otazka k MPR.
Ak je cesta s viacerymi jazdnymi pruhmi a rozlicnymi MPR pre kazdy pruh ake MPR sa definuje vo vlastnostiach cesty? Navigacia nedokaze rozlisit v akom jazdnom pruhu idem.
Tipol by som ze najnizsie nakolko upozorni vodica na prekrocenie a ked je v rychlejsom pruhu tak si to vodic uz musi individualne vyhodnotit.
Ak je cesta s jednou MPR pre osobne vozidla a inou pre nakladne, uvadza sa niekde v dodatocnych podmienkach MPR pre nakladne vozidla? Nenasiel som to, v navigacii som nasiel iba definovanie vozidla osobne/taxi, takze mi pripada ze asi nie. Na druhej strane v dodatocnych podmienkach ciest su moznosti zakazu vjazdu pre nakladne vozidla, neviem vsak aky to ma vyznam cosi pre LKW uvadzat a nieco zas nie.
Dakujem
matkosranda
Posts: 339
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times
Send a message