Amire büszkék vagyunk, vagy csak úgy...
Post by Rapid1981
Úgy nézem, hogy ez a "Minden település felkerült a térképre" egy picit túlzás volt. :) Ma áthajtottam egy olyanon, ami nem volt rajta és nem is kicsi, meg nem is csak egy városrész.

Szóval, Darvas felkerült a térképre.

Amikkel ma találkoztam és nem voltak a térképen:
Debrecen-Bánk, Mikepércs-Bodóháza, Hortobágy-Máta, Debrecen-Kismacs, Szarvas-Ezüstszőlők, Szarvas-Érparti szőlők

Amint lesz időm ezeket is bejelölöm, ha addig nem csinálja meg más.
Rapid1981
Posts: 36
Send a message

Post by Rapid1981
Szikra wrote: Upss, tényleg :D
Mi is emberek vagyunk és néha figyelmetlenek :lol:
Amikkel ma találkoztál és nem volt a térképen: azt csinálhatod nyugodtan, sőt örülünk neki! :P
Darvas felkerült, de az utakat meg kell igazítani, mert nem fedi a valóságot! :cry:
Kicsit igazítottam rajtuk, mert valóban "meg volt csúszva" pár utca picit. :) Jónak kellene lennie.
Egyébként a Gugli térkép és a Hiszi Map féle településtérképekből együtt próbálkozom. :) Hortobágy könnyű volt, mert rendes felbontású volt alatta a Bing-es műholdkép.
Rapid1981
Posts: 36
Send a message

Post by Rapid1981
wroadd wrote: A műholdképekre igazítást felejtsük el! GPS track-re igazítsatok, mert a légi felvételek van hogy 50 métert is csalnak! (Persze más kérdés, ha még nincs meg az adott út a Waze-ben, de van légi felvétel)
Amiket én csinálok, ott a műholdképeken kívül semmi nem áll rendelkezésre. :)
Azonban ahol vannak GPS pontok, ott fedik egymást a műholdképekkel.

Amikkel szórakoztam a napokban:
- Kunhegyes, Szapárfalu, Fegyvernek, Kisújszállás, Bánhalma a friss, nagyfelbontású műholdképekhez igazítva.
- A 34es főút GPS pontokra igazítva.
- Nagyiván, Ecsegfalva, Kenderes, Kuncsorba kész.

Annyi kérdésem lenne, hogy van-e valamilyen módszer, hogy komplett településeket átnevezzünk, mert sok településrész külön településként van feltüntetve. Pl: Szapárfalu -> Fegyvernek-Szapárfalu, Bánhalma -> Kenderes-Bánhalma, Surjány -> Törökszentmiklós-Surjány, stb.
Rapid1981
Posts: 36
Send a message

Post by Rapid1981
Watt25 wrote:
Rapid81 wrote: Annyi kérdésem lenne, hogy van-e valamilyen módszer, hogy komplett településeket átnevezzünk, mert sok településrész külön településként van feltüntetve. Pl: Szapárfalu -> Fegyvernek-Szapárfalu, Bánhalma -> Kenderes-Bánhalma, Surjány -> Törökszentmiklós-Surjány, stb.
Nincs, de ha nekiállsz szegmensenként, akkor ne felejtsd a szóközt a kötőjel előtt és után! :)
Rendben. :)
Fegyvernek - Szapárfalu, Kenderes - Bánhalma, Törökszentmiklós - Surjány, Tiszaörs - Fürdő kész.

Gyomaendrőd - Nagylapos, Tiszaszentimre - Erzsébetmajor felkerült a térképre, továbbá Tiszaszőlős, Jászapáti, Tomajmonostora, Tiszakécske - Tiszabög, Tiszatenyő, Tiszaszentimre, Tiszaszentimre - Újszentgyörgy és Abádszalók kész.
Rapid1981
Posts: 36
Send a message

Post by Rapid1981
Köröstarcsa, Körösladány, Békéscsaba - Mezőmegyer kész.
Rapid1981
Posts: 36
Send a message

Post by Rapid1981
Szerda óta nem jegyzi az utakat és még múlt hét hétfői utam is hiányzik. Gondolom az már nem lesz meg. Továbbá 3 napja nem megy a road layer és az erre a hétre beígért térképfrissítés sincs sehol. Ennek így mi értelme, mondja már meg valaki. Így semmivel nem nyújt többet ez a progi, mint bármilyen másik navigációs segédprogram. Főleg, hogy a térképek még nem is teljesek és ebben az ütemben (1 hónapja nincs frissítve) nem is lesz sosem. :(
Rapid1981
Posts: 36
Send a message

Post by Rapid1981
wroadd wrote:Nem kronológia szerint töltődnek be. Ha 2 hét műlva is hiányzik, szólj!
Holnap meglesz a 2 hét. Meg a szerda-csütörtök-pénteki utak sincsenek sehol. Így elég nehéz pontokat szerezni, ha nem jegyzi az utakat a rendszer. A térképfrissítésre meg 11 napja mondtak kb. 1 hetet. Ez lassan 2 hét lesz és az ég adta világon semmi hír semmiről. Azért aranyosak az üzemeltetők, hogy ennyire semmibe veszik a közösségüket és felhasználóikat.
Rapid1981
Posts: 36
Send a message

Post by Rapid1981
Nekem hiányzik 25.-i út Körösladány-Püspökladány.
Valamint az összes 4-5-6. utam sincs sehol, pedig nem volt kevés egyik sem.

25. - ~60km
4. - ~200km
5. - ~180km
6. - ~260km
Rapid1981
Posts: 36
Send a message

Post by Rapid1981
A korábban említett települések neveit átírtam (pl.: Fegyvernek - Szapárfalu, Kenderes - Bánhalma, stb.) és most, hogy frissült a térkép, a települések nevei maradtak a régiek, pedig minden, a településekhez tartozó útnál átírtam a településnevet. Ezt légyszi valaki magyarázza el. Valahol máshol is át kell írni, nem csak az utaknál?

Valamint az újonnan felvitt települések nevei nincsenek feltüntetve.
Rapid1981
Posts: 36
Send a message

Post by retttenet
Jakabszállás, Soltvadkert
retttenet
Posts: 104
Send a message