Problem z edycją mapy? Opisz go tutaj.

Post Reply

KRK, Klimeckiego

Post by AdamoSk
Witam
Czy można dodać osobny pas do skrętu w prawo w Powstańców Wielkopolskich.
Ktoś zgłosił jego brak; rzeczywiście jest on dość długi i można by go dodać, wtedy byłoby trzymaj się prawej, a nie skręć w prawo (co nie do końca jest prawdą)
https://www.waze.com/pl/editor/?env=row ... lter=false
AdamoSk
Area Manager
Area Manager
Posts: 83
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

POSTER_ID:17155056

1

Send a message

Post by FZ69617
rysal wrote:Po pierwsze, kiedy był zjazd to zdarzały się czasem jakieś dziwne routingi, że navi kazała objechać pod wiaduktem dookoła. Choć wszystkie skrzyżowania byłu OK. Ustąpił problem po zlikwidowaniu tego zjazdu.
To że problem ustąpił po zmianie, to tylko przypadek. Tego typu "objazdy" zdarzają się także w takim jak teraz układzie (i nawet łatwiej o nie, gdy segmentów objazdu jest mniej).
rysal wrote:Poza tym wydaje mi się, że w tym przypadku komunikat "skręć w prawo" jest bardziej czytelnym komunikatem niż "trzymaj się prawej", bo wcale ten zjazd nie jest taki długi.
Także uważam, że "skręć" jest w tym przypadku lepsze od "kieruj się".
Można by tu ewentualnie "skręć w prawo" dać np. 30m wcześniej. Choć myślę, że większość kierowców nie dostrzegłoby po takiej zmianie żadnej różnicy.
Waze zwykle powie tu teraz kilka razy "za XXX skręć w prawo" zanim ostatnie "skręć w prawo" padnie, co w zupełności wystarcza, aby do manewru odpowiednio wcześniej się przygotować.
Innymi słowy, uważam, że błędu mapy do poprawy tu nie mamy. :)
FZ69617
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 933
Has thanked: 36 times
Been thanked: 236 times
Send a message

Post by rysal
Ten temat też był już kiedyś próbowany.
Po pierwsze, kiedy był zjazd to zdarzały się czasem jakieś dziwne routingi, że navi kazała objechać pod wiaduktem dookoła. Choć wszystkie skrzyżowania byłu OK. Ustąpił problem po zlikwidowaniu tego zjazdu.
Poza tym wydaje mi się, że w tym przypadku komunikat "skręć w prawo" jest bardziej czytelnym komunikatem niż "trzymaj się prawej", bo wcale ten zjazd nie jest taki długi.
rysal
Area Manager
Area Manager
Posts: 349
Has thanked: 14 times
Been thanked: 39 times
Send a message
[imghttps://s.waze.tools/c3.png][/img]