Post Reply

novi beograd blokovi

Post by nkv2015
obratite paznju na Grad text field u screenshotovima ispod




Imamo ulicu milentija popovica koje su u gradovima blok 22 i blok 23.
koliko sam video skoro sporende ulice su u novobeogradskim blokovima su ovako uradjeni.
moj predlog je da se blokovi oznace kao Area Places gde je stop point mesna zajednica bloka, a da sve ulice pripadaju gradu novi beograd.
zelim da izbegnem da prepravljam i da neko onda ponovo nazad na staro prepravlja.

ja cu to rado za par meseci da popravim svuda, ima znatno starijih korisnika cije misljenje zelim da znam.
nkv2015
Posts: 7
Been thanked: 1 time

POSTER_ID:17136846

1

Send a message
°·.¸.·°¯°·.¸.·°¯°·.¸.-> nkv2015 <-.¸.·°¯°·.¸.·°¯°·.¸.·°

Post by dragstor
A što misliš da je bolje tako uraditi? (nisam arogantan, nego me stvarno zanima što :mrgreen: )
dragstor
Coordinators
Coordinators
Posts: 514
Has thanked: 131 times
Been thanked: 73 times
Send a message
GC • Coordinator • Balkans CM • Translator • Beta Tester

Wazing with Nissan Qashqai 4x4 1.6DCi

Post by dragstor
Kapiram... Ja se uvek "konsultujem" sa Mađarima, jer su fantastični Urednici. Bacite pogled na Budimpeštu - oni su grad podelili kao mi blokove - od I do XXX. Na primer, bacite pogled na ovaj blok: https://goo.gl/BMZ4iO

Nisu ih upisivali kao Oblasti, već kao grad. Da su Oblasti, mapa bi sva bila ružičasta (jer bi svaki deo grada bio Oblast, samim tim ružičast...)

Prema mom mišljenju, to je glupo (ne osuđujem ideju, nego realizaciju) i nije praktično zbog samog pretrpavanja mape (zamisli krene program da renderuje silne oblasti, pa plus ulice, pa plus događaje...) - prso bi klijent pre ili kasnije, ili bi radio sporo... :/

Inače, Waze nakon pretrage mesta (npr Blok 23, Beograd) postavlja tačku za navođenje u geometrijskom centru samog mesta (da ne kažem grada). To može lako da se vidi kada uključite sloj "Gradovi" u Uređivaču mapa i izvršite pretragu...
dragstor
Coordinators
Coordinators
Posts: 514
Has thanked: 131 times
Been thanked: 73 times
Send a message
GC • Coordinator • Balkans CM • Translator • Beta Tester

Wazing with Nissan Qashqai 4x4 1.6DCi

Post by mwolfyu
Vidi ovako, nešto razmišljam ja koji nije iz BG-a
ako moram da idem na primer na Petlovo Brdo ili recimo blok 45, logično je da ukucam Petlovo Brdo i da me odveze do MZ ili šta već imaju, e sad doduše logično je da imam ulicu i broj :), treba videti kako su uradili ovi preko bare jer ipak njihovi gradovi su mnogo veći od ovih naših i verovatno imaju više podela, pa treba videti njihova iskustva :)
iako kad na primer odem kod nas u Tržni centar koji je tako obeležen kao Area to je onda nekako ružičasto i manje pregledno, i naravno postoji mogućnost kada hoćeš da edituješ neke ulice da ti klikne na areu pre nego na neku ulicu ...
mwolfyu
Localizers
Localizers
Posts: 111
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times
Send a message
"Čuvaj se besa tihih ljudi"
"Ako misliš pobediti ne smeš izgubiti."
"Neprijatelj koga poznajete, je ujedno i onaj protiv koga se možete i braniti."

Post by nkv2015
ok ostavljam stvari kako jesu
nkv2015
Posts: 7
Been thanked: 1 time
Send a message
°·.¸.·°¯°·.¸.·°¯°·.¸.-> nkv2015 <-.¸.·°¯°·.¸.·°¯°·.¸.·°