Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by VetchyKmet
OK, opravy rychlostních limitů. Mám k tomu připomínku:

Opravil jsem Hodonín, ulice Marxova, kde je kolem křižovatky s Brandlovou ve směru přijezdu 30 z obou stran, čekám, kdy se to projeví v mapě. Editace mapy mi to umožnila.

Ale už nemohu opravit omezení na 70 kolem křižovatky u Zookoutku -I/55-, kde je nesprávně uvedeno, že omezení pokračuje i za křižovatkou ve směru jízdy.
Upraveno 30.1.2016 editorem s levelem 4. ale bohužel špatně.
Přitom úseky, tak jak jsou ve WAze založeny by umožnili indikaci správnou.
Je to detail, ale chtěl jsem to opravit, bohužel, nemám úroveň 4, aby mi to bylo umožněno.

ulice bří Čapků, Hodonín, je na ní už dlouhá léta /více než 5 roků/ povoleno 60 od Hasičské zbrojnice po křižovatku s ulicí Lipová alej v obou směrech.
Poslední editace 22.2.2016. tedy před měsícem, rychlost 50 v obou směrech, dotyčný má zřejmě level 3, který já nemám.

Mimochodem, těch 30-tek jen v Hodoníně a Kyjově chybí více, ale nemám oprávnění...

Nechce se mi teď hledat další nesmysly, ale pokud má editor vyšší level a tím i oprávnění, pak prosím aby needitoval z mapy, ale pokud možno podle skutečnosti.
Jinými slovy, přestože editor pracuje zadarmo a v podstatě nemusí, očekávám přesnost a správnost údajů. Pokud dané údaje nemá, pak raději ať nevnáší do mapy nesmysly.

Nepředpokládám, že bych někdy editacemi na potřebný level dosáhl, ani se o ten level nebudu vzhledem k pracovnímu vytížení a nedostaku času nijak extra snažit, ale není to zbytečně omezující?
Najdu si čas, chuť a energii na opravu chyby, při editaci se dozvím, že nemám oprávnění, nasraný od editace odcházím s tím, že příště asi nebudu mít ani čas, ani chuť i když mám k dispozici správná a přesná data...
Myslím si, že je dost lidí, kteří by sem tam něco opravili, ale prostě nelze...
To levelování mi v tomto případě přijde jako kontraproduktivní.

Chci vyjádřit přesvědčení, že editace ve WAZE postupně nedopadne tak, jako na jistém zájmovém serveru o zájmových bodech, kde se to stalo serverem několika málo lidí /cca do deseti/, kdy ostatní přispívatelé byli postupně vytlačeni tím, jak bylo všechno přeorganizováno a přeřízeno, a občas jsme byli s vysokou dávkou arogance poučeni, že pouze vládce náš, slunce naše jasné to zde má pod palcem.
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
K ovcím z Impulsu:
Plný souhlas! Tolik vytluku, policejních hlídek a kolon jako je od ledna nikdy nebylo! Zastavíme na červené, za 1/2 minuty jedu, ale hlášena byla střední kolona. Nedávno to bylo s mlhou...
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
Nikoho jsem nejmenoval. Další část sdělení je i mým krédem. :-)
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
ad grepa

Děkuji za obsáhlé vysvětlení. Ano, důvod, proč jsou některé údaje špatně jsi vysvětlil a já to respektuji.
Nemínil jsem hanět práci editorů, jen jsem na dvou případech popsal, že je něco špatně. Teď už vím, že je to pravděpodobně špatně z jistých důvodu.
Takže Ok, nic jsem neřekl a beru to zpět.
Co se mě editorske činnosti týká, nemám ambice. Práce, vnoučata, jine aktivity, me záliby a koníčky. Už nezbývá čas a občas ani energie.
Takže zůstanu u toho, že na fóru sem tam napíšu, kde je co jinak než ve skutečnosti.
Bohužel, v tuto chvíli je můj problém, že nemám oprávnění ani na pouhou upravu rychlosti.
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
Bohuš: Ste přeci doktorka, né??? Atd...
To, že jsem něco ještě neviděl zdaleka neznamená, že to neexistuje :-)

Mimo tema:
Při chaosu dopravních značek, kdy se v některých místech ve městech dá napočítat téměř 100 značek na kilometru se nedivím ničemu. Navzájem si odporující značky nebo v lepším případě duplicita, krátce, v ČR je přeznačkováno a i v dopravním provozu přeorganizováno. O smyluplnosti například plné čáry mimo obec by se daly vést dlouhé diskuse, často zybtečná, někde chybějící...
Nebo např spousty fotek dostupných na netu, kdy začínala a končila stezka pro cyklisty a pro chodce cca co 10 metrů.
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
GinBook wrote:kolik že to je metrů do křižovatky ta 50ka? A platí ta značka vůbec?
Jak to zakreslit? Z druhé strany je to samé.
Typický příklad nesmyslně umístěné dopravní značky. Čistě technicky vzato, tato značka platí v úseku mezi jejím umístěním a hranicí následující křižovatky, v tomto případě z obrázku nelze jednoznačně určit, ale bude to pár decimetrů, možná metr, možná nic. Boční pohled by ozřejmil více.
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by vitj
Máme potvrzeno, rychlosti jsou u nás spuštěné pro všechny nazávisle na operačním systému.
Stejně tak jsou spuštěné v následujících zemích. Díky všem, kteří se zasloužili, že jsme se přidali k dalším 21 zemím na světě, které mají upozornění zapnuté.

Austria
Belgium
Brazil
Colombia
Costa Rica
Czech Republic
El Salvador
France
Hungary
Italy
Latvia
Liechtenstein
Luxembourg
Netherlands
New Zealand
Norway
Romania
Slovakia
Sweden
Switzerland
Trinidad and Tobago
Uruguay
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vitj
Ano, implementace není úplně dokonalá, když mám možnost nastavit offset na vyšší rychlost nebo pípání úplně vypnout, tak bych chtěl, aby to pípalo pokaždé, když rychlost překročím.
Třeba se ještě dočkáme a logika fungování se ještě upraví. Prý se připravuje i možnost nastavit offset ne procentem, ale počtem kilometrů.

Já jsme došel k názoru, že je nejlepší mít pípání vypnuté a offset také nenastavovat. Obvykle vím jaká je povolená rychlost a pokud si nejsem jist, tak se můžu podívat. Pokud je rychlost omezena před křižovatkou tak je lepsi koukat na silnici a ne na display :-)
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vitj
Problém je, že tě to upozorní jen cca jednou za 2 min. Takže na podobné upozorňování je to nepoužitelné.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vitj
jardacz wrote:Ještě kdyby byly ty rychlosti taky správně zadané...
Posli, kde jsou chyby a opravime.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message