Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by MTB_Petik
Zde je vysvetleni. Hodil jsem to do batohu proto, ze jsem jen jel z prace a chtel jsem prispet komunite s doplnenim mapy v okoli domova. A jelikoz se da editovat jen kolem projetych tras, tak jsem jen projizdel trasu a nepotreboval jsem navigovat. Jelikoz se ale zadna trasa nezaznamenala, tak jsem to zkousel jeste asi 3x a 1x s toho se to zase nezaznamenalo. To je vysvetleni k tomu batohu. Dnes jsem ale telefon pouzival jako navigaci, ale kvuli zvyku (dalsi viz prispevek dale) jsem skoncil u Here a Waze bezelo na pozadi. Obcas jsem kouknul a Waze normalne ukazovalo polohu na mape. Takze nechapu proc zacalo zaznamenavat trasu az 70 km po navratu do CZ. Mozna kvuli tomu pripojeni na net, ale to taky rozhodne fungovalo, protoze jsem v hledal ceny PHM a daval aktualizaci cen,
Dale nechapu proc nezaznamenaji i trasu bez pripojeni na net. Prece neni problem zaznamenat trasu do souboru a pak to nahrat na web.

A ted zpet k te visualni strance Waze. Nikde netvrdim ze chci studovat podrobnosti na mape. Ale rozdil Waze oproti Here je opravdu markantni. Na mobil se divam v tomto aute z cca 1 metru a ve Waze jsou takove mrnky, ze tam na tu dalku nejde napriklad rozeznat presny tvar krizovatky (trochu prehanim, ale je to tak), u Here naprosto paradne. Pouziva totiz daleko vetsi zoom. Proto se ptam, jestli to neni jen nejakym nastavenim.
MTB_Petik
Posts: 84
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times
Send a message

Post by MTB_Petik
Tak s tim zoomem uz mozna vim, kde je zakopany pes. Jde asi o to, ze pokud mam nasledujici krizovatku kde je nejaka akce v navigaci, napriklad nekolik km, tak je zoom minimalni a na sirku displeje (poloha telefonu na vysku) se vejde odhadem pas 500 metru, mozna i vice. A az pri priblizovani se zvetsuje zoom. Viz obrazky zde: https://www.svetandroida.cz/aplikace-ve ... apy-201604

Ja jsem proste zvykly na vetsi zoom po celou dobu jizdy, co je 2 km vpredu nepotrebuji videt.

Jeste zkusim automaticke priblizeni v nastaveni (nebo tak nejak to tam je) jak se to bude chovat. Bud to bude porad male i tesne pred odbocenim a nebo naopak to bude porad vice priblizene coz by pak bylo ok. Uvidim.
MTB_Petik
Posts: 84
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times
Send a message

Post by MTB_Petik
Jj. Po precteni nekterych prispevku v diskuzi mam pocit, ze zapracovani zpetne vazby od uzivatelu a i samotny vyvoj produktu je nejslabsi strankou projektu Waze.
Stejne tak jako napriklad u Sports-trackeru pro outdoor aktivity. Taky spousta uzitecneych napadu a kde nic tu nic.

Jinak na https://support.google.com/waze/answer/ ... -658048314 pisi volby pro Auto zoom: According to speed, According to distance or No auto zoom
Ja mam ale v telefonu jen ano/ne. Tak tedy nevim.
MTB_Petik
Posts: 84
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times
Send a message

Post by MTB_Petik
Zkousel jsem to v poloze na vysku. V tom problem nebyl.
Uz jsem to vyresil vypnutim autozoomu, takto mne to vyhovuje daleko vice.

Rano jsem to po ceste do prace zkousel a vypada to, ze pri zapnutem autozoomu dnes funguji oba soucasne. Kdyz jsem zpomalil pod cca 52 km/hod, tak to zazoomovalo, kdyz jsem jel rychle a blizila se odbocovaci prizovatka, tak to taky zacalo zoomovat i pres vetsi rychlost.
MTB_Petik
Posts: 84
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times
Send a message

Post by MTB_Petik
Jake jsou podminky na postup z urovne Waze novacek? V mobilu to pise, ze nez ujedu 160 km a ze zbyva ~0 km do dalsi urovne. To uz mam davno splneno a porad novacek.
MTB_Petik
Posts: 84
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times
Send a message

Post by MTB_Petik
Mám otázku. Zadal jsem nehodu a jelikož jsem to měl kousek do cíle, tak jsem odeslaní odložil. Po zastavení jsem doplnil podrobnosti, ale při odeslání mně to hodilo chybu spojení a že to mám zkusit znova. A jak to skočilo zpět do mapy. Jak ale mám znova zadat nehodu jinde než se aktuálně nacházím?
MTB_Petik
Posts: 84
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times
Send a message

Post by MTB_Petik
Zdravim, mam dotaz jak resit v mape situaci, kdy nas naviguje Waze skrz nejakou nesmyslnou zkratku. Napriklad pri jizde po 23 od Brna a pokracovani po 401 smer Cimer to naviguje pres tento segment https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... =183541972
Je to sice sjizdna ulice, ale normalne se tudy vubec nejezdi. Da se ten segment nejak oznacit aby ho to vynechalo z normalniho navigovani. Zadny zakaz v tomto smeru tam neni.
MTB_Petik
Posts: 84
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times
Send a message

Post by MTB_Petik
Podle ceho je brana ta rychlejsi trasa? Protoze tou zkratkou to je ve skutecnosti rychlejsi. Nebo po case Waze nejak vyhodnoti, ze vsichni jezdi po te hlavni silnici a pak prestane nabizet tu zkratku?
MTB_Petik
Posts: 84
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times
Send a message

Post by MTB_Petik
vitj wrote:Vždy jde o rychlost průjezdu. V tomto případě je trasa přes zkratku o 22s rychlejší, proto je nabízena.
Tak a prave proto se na zacatku ptam, zda jde udelat, aby se tato zkratka nenabizela. Protoze se tudma opravdu nejezdi a pokud to nekomu nabidne, tak tam zbytecne brzdi, dava blinkr a pak stejne pokracuje rovne a objede to po hlavni silnici.
MTB_Petik
Posts: 84
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times
Send a message

Post by MTB_Petik
vitj wrote:
MTB_Petik wrote:
vitj wrote:Vždy jde o rychlost průjezdu. V tomto případě je trasa přes zkratku o 22s rychlejší, proto je nabízena.
Tak a prave proto se na zacatku ptam, zda jde udelat, aby se tato zkratka nenabizela. Protoze se tudma opravdu nejezdi a pokud to nekomu nabidne, tak tam zbytecne brzdi, dava blinkr a pak stejne pokracuje rovne a objede to po hlavni silnici.
Proč se tam nejezdí, když je to rychlejší?
Protoze to je mistni ulicka z kopce (kratky ale relativne prudky) do ktere se najizdu pres tereni zlom, autobus by se tam povesil na bricho. Kvuli tomu je zezdola zakaz vjezdu do jednosmerky (i kdyz zvrchu neni oznaceni jednosmerky). Protoze pokud tam nekdo jel (v minulosti), daval prednost v jizde a tudiz se musel do toho kopce rozjizdet a to vytvarelo nebezpecne situace na hlavni silnici.

to porubcan: Co je to PLR at to nemusim hledat?
MTB_Petik
Posts: 84
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times
Send a message