Zdarec! Na trasách, kudy jezdím, občas nesouhlasí MPR (Waze vs. dopravní značka). Četl jsem Wiki na toto téma i několik vláken ve fóru, ale nenašel jsem odpověď. Proto se zeptám tady, v příslušném topicu. Jaký je doporučený postup pro označení míst, kde je v reálu jiná MPR, než "zná" Waze? Napadlo mě zapichovat UR. Jak to řešíme? Pokud se tady někde o tom psalo, tak se omlouvám za duplicitu.
Phone: Samsung Galaxy S7 with Android 7.0 Nougat
Waze: last version
Waze: last version
Děkuji za příspěvek, ano tomu rozumím. Mi šlo o to, jak to udělat na cestách, tedy v klientovi. Teď zkouším SLB, zajímavá appka, ale zase neřeší možnost označní místa, kde je dopraní značka s MPR. Takže pravděpodobně zvolím způsob zapichování UR, s popisem.
Phone: Samsung Galaxy S7 with Android 7.0 Nougat
Waze: last version
Waze: last version
Nemyslím si...
https://www.waze.com/wiki/images/2/24/W ... 2cones.png https://www.waze.com/wiki/images/1/13/Monster.png
AndroidForum - největší fórum o Androidu v ČR
AndroidForum - největší fórum o Androidu v ČR
Ještě by bylo dobré sepsat pravidlo o souvislé zástavbě, kde není bílá značka, kde MPR = 50km/h. Prozatím jsem na to nikde nenarazil,ale jak narazím tak natavím.
LC/CM - Czech Republic
https://s.waze.tools/c5s.pnghttps://s.waze.tools/s1000.pnghttps://s.waze.tools/beta.png
https://s.waze.tools/c5s.pnghttps://s.waze.tools/s1000.pnghttps://s.waze.tools/beta.png
A ono s tím i souvisí druhá věc, musíme se domluvit jak řešit úseky, kde značka IS12a/b je, ale zástavba pokračuje i za značkou? Jestli posunu hranici města o kousek dál, nebude tím pádem odpovídat pravidlo o začátku/konece obce. A nebo ten úsek za cedulí, dám bez názvu obce, ale dám na něj MPR 50km/h. Všímám si, že v tom není jednotnost, každý to dělá po svém.bures wrote: Máš pravdu. Téměř všude na silnicích nižších než III. třída značky IS12a/b nejsou.
LC/CM - Czech Republic
https://s.waze.tools/c5s.pnghttps://s.waze.tools/s1000.pnghttps://s.waze.tools/beta.png
https://s.waze.tools/c5s.pnghttps://s.waze.tools/s1000.pnghttps://s.waze.tools/beta.png
Neboj nezamotali jsme se v tom ani jeden z nás. Mně je se jednalo o to, jak postupovat, když je cedule začátek/konec obce ještě v zástavbě. Protože občas vidím, že někdo v editoru posune konec obce až ke končící zástavbě tj. neodpovídá se značkou IS12a/b. Ale odpověděl si mi na to společně s Bures Platí značka a přes to nejede vlak.pvo11 wrote: Teď si nejsem jistý jestli ses do toho nezamotal ty při psaní nebo já při čtení , ale tam kde je značka konec obce, obec končí 50 s touto značkou i když zástavba pokračuje.
Totéž platí i pro začátek obce.
Dávat název obce mimo ohraničení značkami začátek a konec obce by snad mělo smysl, jen kvůli číslům domů a s tím souvisejícím názvem ulice, jinak ne. Ale rozhodně tam bude 90.
LC/CM - Czech Republic
https://s.waze.tools/c5s.pnghttps://s.waze.tools/s1000.pnghttps://s.waze.tools/beta.png
https://s.waze.tools/c5s.pnghttps://s.waze.tools/s1000.pnghttps://s.waze.tools/beta.png
Kluci mám dotaz, všiml jsem si, že je u jednosměrky může být zadána rychlost pro jeden směr a nebo pro oba dva. To když se vytvoří jednosměrka s ulice, která měla zadané rychlosti pro oba směry. Co s tím, mazat rychlost v opečném směru nebo to ničemu nevadí? Všiml jsem si toho, že když jsem chtěl u dvou navazujících jednosměrek umazat zbytečný uzel a nešlo mi to.
LC/CM - Czech Republic
https://s.waze.tools/c5s.pnghttps://s.waze.tools/s1000.pnghttps://s.waze.tools/beta.png
https://s.waze.tools/c5s.pnghttps://s.waze.tools/s1000.pnghttps://s.waze.tools/beta.png
Asi to bude trochu slovičkaření, ale co se schovává pod pravidlem "Nezadávat dočasná rychlostní omezení." to platí i pro dodatkové tabule např. MPR 30 km/h [Po-Pa 6:30-17:00], ptám se, že na to občas narážím a vidím, že je to zadáno pokaždé jinak. Asi to bude chtít lépe napsat. Naši východní bratři to mají v pravidlech jasně dané
LC/CM - Czech Republic
https://s.waze.tools/c5s.pnghttps://s.waze.tools/s1000.pnghttps://s.waze.tools/beta.png
https://s.waze.tools/c5s.pnghttps://s.waze.tools/s1000.pnghttps://s.waze.tools/beta.png
vzdy posuvame hranicu obce ku ZDZ.Turrican7 wrote:ak obec podľa pomenovania ulíc/hraníc na WME končí
podla predpisov by mala, ale ak vies na zaklade svojich znalosti alebo vidis ze ta tabula je zjavne ukradnuta tak nastav koniec 50tky. toto su zial situacie na zvazenie a sem tam treba pouzit sedliacky rozum.Turrican7 wrote:na konci obce chýba tabuľa o jej konci. Podľa predpisov by mala pokračovať 50tka až po ďalšie určenie rýchlosti (obec, značka..), či? Akú rýchlosť tam nastaviť?
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»
«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»
«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»
osobne by som pockal na nejake ustalenejsie a hlavne castejsie INTL updaty a potom by som si nastavil nejaku bocnu ulicku co nou bezne chodim ze co to spravi.Turrican7 wrote:Naviac teraz je mozne zadavat ulice s priznakom dirt 4x4, to je ale novinka ktoru este nemame nijak osetrenu?
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»
«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»
«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»
Re: Maximální povolená rychlost