Post by foxitrot
Pridaj prosim aj riadok
  • Symbian: /private/2001EB29/lang.slovak
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Vo Win Mobile by to malo byt nieco ako "Program Files / Waze / lang.slovak".
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Zatial som si ich vypocul z pocitaca na sluchadla a porovnal s tymi z leta 2011 a spred mesiaca. PARADA! Kvalita zvuku toho hlasu je uz rovnaka (alebo lepsia) ako tie zo zimy, ale bez toho sumu, ktory mnohe zimne obsahovali. Skopiroval som ich do mobilu, tesim sa - zajtra/pozajtra vyskusam naostro.

Co sa tyka kvality prednesu, kvitujem, ze identicke hlasky (napr. cela skupina exitov z kruhaca, cela skupina vzdialenosti pred udalostou, a pod.) su uz vyslovene s rovnakou intonaciou, ale mam dojem, ze krizom ces skupiny je ta intonacia rozdielna, takze pri miesani typu "po 400 metroch odbocte vlavo a potom na kruhovom objazde pouzite treti vyjazd" to uz bude trosku trilkovat hore-dole-hore-dole ;) Ci naozaj, to uvidime az pri realnom testovani pocas navigovania, nemam vhodny SW, kde by som tie hlasky mohol takto virtualne pospajat. Ale to je uz namet az na dalsiu major verziu (o pol roka alebo rok).
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Vidis, Media Playery a pod. maju playlisty, to ma nenapadlo (malo ich pouzivam a uz vobec nie na hudbu).

Otestovane na par kratkych tratiach - perfektne!

Jedina vytka - v "Prišli ste do Vášho ciela" mi naozaj velmi chyba "Ľ" :roll:
(Pre stredoslovakov by to mohlo zniet ako urazka nasho lubozvucneho jazyka ;) mozno som aj ja prilis zatazeny na take talafatky, ako je gramatika a vyslovnost?)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
guri211 wrote:Intonacia je (IMHO) v pohode. Ak by sme to chceli mat dokonale, musel by Waze umoznovat ucelene hlasenia a nie skladanie.
Nie, vobec to nevadi, celkom dobre to oddeluje jednotlive casti poskladanej vety.

Mal som dojem, ze obcas nepocujem nejake hlasenie, hoci ho vidim zobrazene na displeji (napr. 2 x krizom cez Vajnorsky kruhac, navest -1km, a pod.) - netusim, co by to mohlo mat spolocne s tymi zvuk. subormi. Musim sa viac sustredit na zvuk a dat si ho hlasnejsie.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
foxitrot wrote:Mal som dojem, ze obcas nepocujem nejake hlasenie, hoci ho vidim zobrazene na displeji (napr. 2 x krizom cez Vajnorsky kruhac, navest -1km, a pod.) - netusim, co by to mohlo mat spolocne s tymi zvuk. subormi. Musim sa viac sustredit na zvuk a dat si ho hlasnejsie.
Potvrdzujem. Nepocujem ziadne vzdialene navestia (pri 200m, 400m, 1km a tak) pred odboceniami.

Napada ma, ze predosle tyzdne som pocuval kombinaciu starych (z leta - duty zvuk) a novych (zo zimy - cisty zvuk + sum), preto som teraz na odporucanie zmazal vsetky stare zvukove subory... Je mozne, ze niektore hlasenia mali v mojej starej verzii (Symbian 2.1) ine nazvy suborov? Pretoze ano, ked som porovnal stary adresar a novy archiv, boli tam rozne subory, len nejako som sa nad tym nepozastavoval. (Obavam sa, ze zalohu samozrejme nemam :lol:)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Zalohu som nasiel. Boli v nej pomiesane povodne + mozno niektore premiesane s novsimi verziami zo zimy. Vymazal som vsetko, co bolo aj v novsich verziach a ostali mi jedinecne MP3 subory:
  • 200, 400, 800, 1000, 1500 - skusim ich skopirovat z 200meters, 400meters, 800meters, 1000meters, 1500meters
  • click_long; Exit, ft, m a within (v poslednych styroch je len nejake stuknutie) -
Viem si predstavit, ze ak klientovi chyba hociktory subor z poslednej sekvencie, tak ju celu odignoruje :( Keby som tak vedel zistit LastUsed cas lubovolneho suboru :cry:)).

Dam vediet po zajtrajsom testovani.

PS: V klientovi som nasiel subory 400.mp3, 1000.mp3 a 1500.mp3, datovane k 3.2.2012 16:25 - stary zvuk, identicke s tymi, ktore mam od instalacie v juli 2011 - je mozne, ze mi ich vcera poslal server pocas mojej jazdy (ktora zacala 2 minuty predtym), ked ich bolo treba? Zaujimave, pretoze jednu jazdu som mal aj doobeda, ale k tomu casu nie je datovany ziaden subor. Aj tak, nepocul som ich, ani dnes.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
V lang.slovak je riadok

Code: Select all

to =do 
ktory je myslim zodpovedny za zobrazenie navigacnych instrukcii ako "Drzte sa vlavo do Mileticova", "Odbocte vpravo do Einsteinova", ...

Navrhujem zmenit na

Code: Select all

to =na 
cim by sa navigacne instrukcie zmenili na "Drzte sa vlavo na Mileticova", "Odbocte vpravo na Einsteinova", atd.

(Super ze miestny interpret "code" nema problem odstranovat trailing medzery :evil:)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
V mojej Symbianskej verzii sa taka neprelozena veta zobrazi, ked sa ukonci valcovanie a posiela ma na web. V prekladovom subore su tri podobne, ktore sa drobne lisia (niektora dokonca tak, ze ma bud jednu, alebo dve medzery medzi slovami), ale nepasuju.

Staci drobna odchylka textu v aplikacii a preklad vyrazu je v haji.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Uz od zaciatku sa neviem stotoznit so "zjazdami" z hlavnych ciest (a nie je to preto, ze som mal plne zuby vsetkych tych XVII. zjazdov KSČ a KSS a podobnych kravin) a navrhujem zmenit

Code: Select all

Exit right=Pravý zjazd
Exit left=Ľavý zjazd
na

Code: Select all

Exit right=Pravý výjazd
Exit left=Ľavý výjazd
Je mi jasne, ze kazdemu bude nieco ine lahodit... ale asi som prilis vela rokov pocuval "...take n.th exit" a "...te Ausfahrt". Sice neviem, aka je oficialna slovenska terminologia, ale aj Wikipedia pouziva oznacenia "nájazd" a "výjazd" http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... /AB-AS.svg - tie najazdy mi vo Waze tiez chybaju.

Uvedomujem si, ze by to v buducnosti vyzadovalo aj nahratie noveho zvukoveho hlasenia.

(Nasiel som trasovanie dialnic http://www.ssc.sk/files/documents/cestn ... stopis.pdf, ale terminologia tam nie je.)
A zistil som, ze existuje dalsia kategoria ciest aj s vlastnou znackou (biele pismo na tmavomodrom pozadi, rovnako ako cesty I. a II. triedy triedy), ktore este spomenute nemame: "Dialnicny privadzac" - momentalne existuju "PD 1" - "PD 12". Doplnim neskor navrh do "Pravidiel označovania ciest na Slovensku". Ale nie je to nic svetoborne, obycajne ide o par sto metrove useky.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).