Post Reply

[L3] Lietava (5185)

Post by
Ahoj, poprosím odomknúť na L2 alebo správne prečíslovať:

na L2 Lietava I(5185)

na L2 Lietava II(5185)

Ďakujem,

Post by MagicOfLA
Mas L2.
MagicOfLA
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Has thanked: 82 times
Been thanked: 178 times

Post by ma5jkl
nocommenta wrote:
Turrican7 wrote:Ahoj, poprosím odomknúť na L2 alebo správne prečíslovať:

na L2 Lietava I(5185)

na L2 Lietava II(5185)
V zmysle prvého príspevku boli ukončené.
Neviem ci mam len ja taky zvyk ale zasadne zamykam az ked ten co ziadal o odomknutie povie ze to zamknut mozem...
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Has thanked: 631 times
Been thanked: 717 times
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«Samsung Note 8» «VW Golf 6 Cabrio»
https://i.ibb.co/ZNbYyt5/RIPIain.png R.I.P. Iainhouse - Oct 21st 2021

Post by ma5jkl
zaL3kovane.
Turrican7 wrote: v súlade s novým pravidlom o min dĺžke segmentov (bol tam medzisegment dĺžky 5m) - prosím o kontrolu geometrie.
toto je ale pravidlo platne v CZ, nemyslim si ze ho pouzivame v SR, velmi velka debata sa vedie na tuto temu v LC fore a ja osobne som nie uplne presvedceny.... je to ale len moj nazor. a podla mna ma zmysel len na D a RC.
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»

Post by ma5jkl
Pravidla v cz a sk su sice dost podobne ale jednoznacne NIE je to to iste. Neviem kto ti to povedal.

Odoslané z SM-G920F pomocou Tapatalku
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Post by ma5jkl
nech sa lubi
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Post by ma5jkl
vybavene, inak je lepsie (alebo si to len ja myslim?) ked chytis ten bod (ak uz je vytvoreny) a potiahnes ho kam treba, a potom upravis geometriu natiahnutych segmentov. ja to povazujem za cistejsie riesenie ako delit existujuci segment.
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Post by ma5jkl
jasne ked je to krkolomna cesta uz pekne nakreslena, tak to nebudes 10 km znova nastavovat, ale ked je to otazka len par geo bodov tak je to lepsie pretiahnut na spravne miesto.
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Post by hamilnes
ma5jkl wrote:vybavene, inak je lepsie (alebo si to len ja myslim?) ked chytis ten bod (ak uz je vytvoreny) a potiahnes ho kam treba, a potom upravis geometriu natiahnutych segmentov. ja to povazujem za cistejsie riesenie ako delit existujuci segment.
Tým, že sa naťahuje/skracuje dľžka segmentu, ktorý má uchovanú rýchlosť (vzdialenosť/čas, z jazdenia wazerov), sa táto rýchlosť deformuje. Veľké zmeny by mohli ovplyvniť časy routingu. Imho, naťahovanie je bezproblémové len pri nových segmentoch, ktoré ešte nemajú záznamy z prejazdov. Rozdelenie "starého" segmentu na dva by malo byť šetrnejšie riešenie. Aspoň tak som tomu vyrozumel z tohto: https://wiki.waze.com/wiki/Czech/Navigacni_server.
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times

Post by hamilnes
Turrican7 wrote:Ja som tomu uz davnejsie porozumel tak, ze odporucany postup je rozdelovat - to je tusim aj vo wiki. Sedliackym rozumom som usudzoval, ze ak budem segment natahovat na moc velky usek, vlastne tym "presuniem" data platne na mieste X aj na miesto Y
...
Turrican7, celkom tvojej matematike nerozumiem. Skúsim inak; už teraz neviem kde presne som o tom čítal, ale asi toto si pamätám:
Segment má presne danú dĺžku. Z historických hodnôt jazdenia po ňom sa vypočítava priemerný čas prejazdu. Dlžka/čas=rýchlosť prejazdu.
Príklad: Ak sa natiahne segment pôvodnej dľžky 1000m s časom prejazdu 40s (tj. rýchlosť prejazdu 90km/h), na dvojnásobnú veľkosť - 2000m, pričom čas prejazdu ostane zachovaný 40s, rýchlosť prejazdu sa tým zväčší na 180km/h.
Ak sa segment rozdelí, podľa nových dĺžok segmentov sa proporčne prepočíta(rozdelí) aj prejazdný čas, takže prejazdná rýchlosť ostane zachovaná. (napr. pri rozdelení na 1/2 platí 1000m/40s=500m/20s).
Dúfam, že takto je to jasnejšie povedané. :-)
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master

Post by hamilnes
Logicky pri spojení dvoch segmentov sa ich dlžky a prejazdné časy sčítajú.

Konkrétne k tej zmene konca obce. Modelová situácia:
Na začiatku máme dva segmenty, v obci krátky - 1 km s 50-kou a mimo obec dlhý - 10 km s 90-kou. Potrebujeme premiestniť hranicu obce o 100 m bližšie k centru.

1. Ak jednoducho len presunieme junktion dostaneme:
- krátky segment bude 0,9 km s prejazdnou rýchlosťou 45 km/h
- dlhý segment bude 10,1 km s prejazdnou rýchlosťou 90,9 km/h

2. Ak najskôr vytvoríme nový junktion o 100 m bližšie k centru dostaneme:
- dva krátke seg. 0,1 km a 0.9 km oba s prejazdnou rýchlosťou 50 km/h
- dlhý segment sa nezmení
a nakoniec, po vymazaním starého junktion (starej hranici obce), dostaneme:
- krátky segment 0.9 km s rýchlosťou 50 km/h
- dlhý segment 10,1 km s rýchlosťou 89.28 km/h

Iná situácia by nastala ak by sme hranicu posúvali (podľa 1.) von z obce. Vtedy by sa krátky úsek zrýchlil a dlhý spomalil. Na takom krátkom segmente by sa potom mohli prejavovať príznaky spomalenia premávky, pri extrémnom zvýšení prejazdnej rýchlosti až zápchy a to pri normálnej premávke!

Edit: Ešte sa patrí doplniť, aby bolo povedané všetko ;-), že spoločný čas prejazdu segmentov, by sa v obidvoch prípadoch nezmenil (472s). Takže celkové routingové časy by takéto zmeny neovplyvnili.
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master