Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by hamilnes
vadox wrote: - stale mi chyba moznost zobrazit hlasenia v okoli (havaria, zapcha, policajti, prekazka, ...). Nasiel som iba zobrazenie hlaseni na zvolenej trase (Hlasenia pred vami). Nie vzdy mi vyhovuje vypocitana trasa, .
Z nových verzií (4.x) hlásenia v okolí nezmizli, len sa zobrazujú inak. Predtým to bolo okno so zoznamom hlásení, teraz sa zobrazujú graficky priamo na mape. Pri malom zoome ako ferebné body, pri priblížení balóny s ikonou hlásenia.
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message

Post by jirys
Je to pořád stejné při přidání události nebo jak chci se podívat na přátelé tak se sekne na mém tabletu :oops:
jirys
Posts: 331
Has thanked: 6 times
Been thanked: 31 times
Send a message
Tablet Samsung Galaxy 10" P5100 android 4.1.2

Post by jumbo78
Dnes cca 200km během dne a zatím vše OK... Uvidíme během týdne

Edit: plánování mi nefunguje. Hází chybu: nepodařilo se spojit s plánovacím serverem. Signál plný
jumbo78
Posts: 367
Has thanked: 288 times
Been thanked: 59 times
Send a message

Post by jumbo78
Já jsem kapku rozladěný. Zrovna jedu trasu Petrovice u Karviné -> Jindřichov.
Žene mě to přes Polsko, dojezd mi psalo 21:30.
Když ale zadám průjezdní bod na trase, kterou bych normálně jel (trasu znám...), najednou je ETA 21:15... Hodně divné

Mám nastavenou nejrychlejší trasu.

Nepomohl ani workaround s přepnutím jazyka...

[img]http://uploads.tapatalk-cdn.com/2016052 ... 47c3ce.jpg[/img]

[img]http://uploads.tapatalk-cdn.com/2016052 ... 7c1a79.jpg[/img]
jumbo78
Posts: 367
Has thanked: 288 times
Been thanked: 59 times
Send a message

Post by jumbo78
Teď jsem to zkusil v Ludgeřovicích: ETA 21:38, s průjezdním bodem 21:21. Vede mě to přes Hlučín, takže mimo Ostravu a ty uzavírky na konci.

Jsem s WAZE už rok, ale aby nejrychlejší trasa trvala o 17 minut déle než trasa, kterou běžně WAZE počítala ještě před nějakou dobou, se mi nezdá jako vlastnost...
To je něco podobného, jak jsme řešili před několika měsíci, když jsme dálnice dali na Freeway a z domu do Brna mě táhla přes Opavu, trasou o 20 minut delší... Pak se to ale srovnalo
jumbo78
Posts: 367
Has thanked: 288 times
Been thanked: 59 times
Send a message

Post by jumbo78
Teď už ten screen neudělám...
Nicméně Opavu ty trasy úplně míjely.
Ten můj průjezdní bod jsem dal na Krnovskou v Opavě a ETA ihned klesla - viz screen výše

Ano, v Opavě je uzavřen kousek Olomoucké a přejezd na Krnovské. Nicméně, obojí se dá krásně objet (na mé trase po Vrchní až na kruháč za uzavřeným přejezdem)

A ani uzavírky nevysvětlují, proč je nejrychlejší trasa o 12 - 17 minut delší, než trasa po nižších třídách - kterou za malé pomoci WAZE umí taky spočítat...

EDIT: tak jsem zkusil znovu z domu do Petrovic...

Dle WAZE:
[img]http://uploads.tapatalk-cdn.com/2016052 ... d895bd.jpg[/img]


S průjezdním bodem na Krnovské - zde se musí vyhnout minimálně uzavírce přejezdu a stejně je trasa o 5 minut rychlejší...
[img]http://uploads.tapatalk-cdn.com/2016052 ... 826740.jpg[/img]

Asi mrknu do Polska, jestli nemají dálnice jako Freeway...
jumbo78
Posts: 367
Has thanked: 288 times
Been thanked: 59 times
Send a message

Post by jumbo78
Pro Opavu-směr Krnov, Bruntál určitě existuje - ulice Vrchní a po obchvatu kolem "Sádráku"

Na Olomouc zase po obchvatu, který začíná v Komárově
jumbo78
Posts: 367
Has thanked: 288 times
Been thanked: 59 times
Send a message

Post by jumbo78
To je jižní obchvat, víceméně směr Olomouc. Mě taky tu trasu nabízí, když jedu na Krnov - velkým obloukem kolem Opavy...
Takže na obchvatu by se cesty měly povýšit, aby s nima WAZE počítala.
Ale dokud je zaseklá aktualizace INTL serveru, tak to nepomůže
jumbo78
Posts: 367
Has thanked: 288 times
Been thanked: 59 times
Send a message

Post by jumbo78
Přesně tak. Šlo o to, že Opavě se WAZE vyhýbá jak čert kříži a hrozně velkým obloukem.
Koukni na screeny Marceli...
jumbo78
Posts: 367
Has thanked: 288 times
Been thanked: 59 times
Send a message

Post by Kebb01
vitj wrote:Máme nový editor, tak se snad aktualizace brzo rozjedou. Pamatujte si to a obchvat Opavy upravíme až budou aktualizace funkční.
PegasusCZ wrote:Kolem Stříbrného jezera je Opava průjezdná jako vždy, ale tuto trasu mi nabídla Waze až u Globusu. Do té doby mě tlačila nějakou jižní trasou přes Kylešovice. To si pak člověk řekne "věřit či nevěřit"
Jumbo78 wrote:To je jižní obchvat, víceméně směr Olomouc. Mě taky tu trasu nabízí, když jedu na Krnov - velkým obloukem kolem Opavy...
Takže na obchvatu by se cesty měly povýšit, aby s nima WAZE počítala.
Výpadovka na Krnov byla uzavřena něco málo přes týden, už je otevřena. Severní "obchvat" Opavy, ulice Vrchní, Rolnická a pak kolem Sádráku je hlavně ve své východní části mizerná cesta a mizerná volba pro obchvat, určitě tam není co povyšovat, ve špičce věčně ucpaná ULIČKA, se školou, třicítkou, přechody, skrze sídliště. Jižní obchvat pod Kylešovicemi je silnice II. třídy a je skutečně projektována jako OBCHVAT, takže pokud to chvíli tahalo jižním obchvatem při průjezdu Opavou, tak to bylo jenom dobře. Ulice Krnovská, ta, která byla uzavřena na železničním přejezdu v Jaktaři, je opět průjezdná, takže sever Opavy je znova ucpaný auty jedoucími centrem města nebo severním "obchvatem".
Kebb01
Area Manager
Area Manager
Posts: 707
Has thanked: 224 times
Been thanked: 247 times
Send a message
Last edited by Kebb01 on Fri May 27, 2016 5:26 am, edited 1 time in total.
Oficiální web CZ Waze komunity

------------------------------------------------------------------------------------------------
Sleeping editor for Silesia & West of the Northen Moravia ║ Xiaomi Redmi Note 10 on the board of Renault Mégane