Post Reply

Editacia zamknutych ciest

Post by
Ahojte, ako je to teraz s pravom editacie (pripojenie, atd.) zamknutych ciest, mam najvyssi level (nie AM) a su niektore cesty, ktore zamkol uzivatel s nizsim poctom bodov. Segment je v oblasti, ktoru mozem editovat, nemozem ale pripojit novu cestu lebo uzivatel s nizsim poctom bodov ju zamkol a napriek tomu, ze mam viac bodov nemozem segment odomknut a editovat.
Je pozitivne zamykat cesty proti neopravnenemu pouzivaniu, ale takto budu za chvilu vsetky cesty zamknute a bude ich moct editovat len AM a tim padom pojde urcite cely projekt do... lebo jednoducho sa nebude dat editovat.

Dik
Milo

POSTER_ID:860453

1

Send a message

Post by foxitrot
Milo,
  • musíš vysvetliť, čo vlastne rozumieš pod výrazom "najvyšší level (nie AM)",
  • počet bodov je pri zamykaní nepodstatný, dôležité je oprávnenie užívateľa na editovanie, vyjadrené ako číslo v zátvorke za menom užívateľa,
  • "nie AM" levely bežných userov sú teraz myslím (0), (3) a (4)?
  • diskusia sa zjednoduší, ak sem dáš permalink,
  • áno, zamykanie je na dlhšiu diskusiu - smažíme sa to obmedziť len na hlavné tepny.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
milo12 wrote:Ahoj, upresnujem
-body Royalty, 105 tis. bodov, level 0
Body a Royalty neznamenaju pri editovani map nic, pokial nemas aspon 100 000 "Map Updates" - vtedy sa stanes level 3 editorom.
milo12 wrote:-chcel som dokreslit parkovisko pri Tatrabanke na Černyševského, ale Černyševská je zamknuta uzivatelom s levelom 2
Ked potrebujes pomoct s nejakou konkretnou cesou, takyto Permalink https://world.waze.com/editor/?zoom=6&l ... ,149358207 je naozaj uzitocny. Usetri vela hladania na mape.

K parkovisku na Cernysevskeho - pripojil som ti ho. Osobne si myslim, ze take "vnutrozemske" cesty by nemalo byt treba zamykat (mozno autor mal iny nazor), na druhej strane ak vyvalcujes nieco, co este nie je na leteckych snimkach, velmi casto sa stava, ze nejaky "majster" tie cesty "narovna" podla fotiek... Vtedy je aj uzitocne nejakeho (2)- alebo (3)-kara poziadat o zamknutie.

Inak taketo ziadosti o odomykanie a zamykanie alebo opravy ciest riesime cez vlakno Sem uvádějte, kde je potřeba provést editaci cest.

Mimochodom - databaza tam ma sync errory: https://world.waze.com/cartouche_old/?z ... =149358163 :x
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Zoznam AM neobsahuje tych, ktori su AM, ale tych, ktori tam napisali, ze su AM.

Mne to niekedy na mape pripada, ze vlado_s ide aj cez mrtvoly.To zamykanie tomu moze zodpovedat, ale mozem mu aj krivdit - napr. spominany usek Cernysevskeho mohol kludne zamknut aj niekto pred nim.

Okrem toho sa vobec nesprava ako zodpovedny AM. Forum sice cita pravidelne, ale na priame otazky neodpoveda.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
"Last edited by" tam este pred tyzdnom a pol fungovalo, idem skusit teraz svoju "WME-extended-tools 1.3.2.2" a inak uz je aj 1.3.3, neskusal som.
---
V 1.3.2.2 to funguje. Ako priklad pohlad na tuto oblast Petrzalky: https://world.waze.com/map-editor/?zoom ... TTTFTTTTFT
WME Ext Tools - UpdatedByList-rot.png
(26.27 KiB) Downloaded 628 times
Mimochodom ak sa tam zobrazi uzivatel "undefined", to je vtedy, ak editor zobrazuje cisla mieso mien uzivatelov - treba refresh stranky, na chvilku to pomoze.
WME Ext Tools - UpdatedByList+undefined.png
(15.51 KiB) Downloaded 638 times
S toolom treba narabat velmi opatrne - da sa tam vela najst, ale s tym aj vela znicit!!!
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Waze ma velky potencial zmapovat aj poslednu dedinku, ktoru by mozno iny "velky" navigator ignoroval este aj x rokov.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
shalafi wrote:Naposledy som si vsimol, ze kusok od mojho bydliska rozdelil Jiraskovu na 2 smery...
Mozno je to nestastne, ze cela retaz stvorprudoviek len s tenkou bielou ciarou uprostred sa meni na dva protismerne tahy, s problemami, ktore vznikaju na krizovatkach :( Asi to bude trend, umozni to vernejsie namapovat zlozite krizovatky, len tie jednoduche budu zbytocne pracne.
guri211 wrote:
shalafi wrote:... a tym padom tam vznikli taketo spojky, kde nas routing Waze s oblubou otaca do protismeru.
OK, to sa mi celkom pozdava. To otacanie je v poriadku, ci?
Ved prave ze nie - ked tam nie je stredovy ostrovcek, ale biela ciara, nie je tam mozne ziadne otocenie.
shalafi wrote:Testujem tam takyto vymysel, uvidime ako sa to bude chovat (hlavne ma zaujimaju hlasove instrukcie)
Perverzaci :lol: (pssst)

Dobre, takze konecne zaciname verejne diskutovat o blokovani U-turns. Trapia ma uz odkedy som sa v lete (mozno este ako dudlikator) prvy krat dotkol Racianskej.

Na Jiraskovej som si vsimol nestandardnu situaciu - Parkong lot road od Lidla krizuje Primary street https://world.waze.com/editor/?zoom=9&l ... =148024773 - tak som vytiahol moje stare riesenie z rukava, ktore vystaci s dvoma obojsmernymi segmentami. (Kedysi som sa trapil tym, ze keby boli paralelne (a bez vnutornych uzlov) a prekryvali sa, tak ich v Cartouche vobec nie je mozne rozlisit, nastastie teraz v Papyruse to funkcia "SpreadArrows" umozni, ale asi by to nebolo stastne.)

Pre pochopenie myslienky som povodny vladov_s segment nechal sedy ParkingLot road a pouzival by sa len na odbocenie z hlavnej na parkovisko, moj novy segment som dal biely Street a pouzity je len na odbocenie z parkoviska na hlavnu. Myslim ze by to malo byt jednoduchsie na nakreslenie a nastavenie - staci povolit vsetky odbocenia v uzloch a potom pomerne jednoducho zakazat 2+2 sipky pre spojky a 1+1 pre hlavne cesty (cize 6 cervenych, 14 by malo byt zelenych). (Pre porovnanie - shalafiho verzia ma 3 prepojky (z toho 2 jednosmerne) a treba nastavit 12 cervenych sipiek, na kontrolu ostane 16 zelenych.

Davam na zvazenie a hlasovanie.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Ha! Obaja mate pravdu, to som si nevsimol :oops: vzajomne sipky medzi prepojkami musia byt samozrejme zakazane.

Takze, sumarizacia: kazda prepojka moze ist len na parkoviska, alebo len na hlavne cesty, kazda hlavna cesta moze ist len na tu parkoviskovu prepojku, parkovisko moze ist na obe prepojky. 10 cervenych a 16 zelenych.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
vlado_s wrote:Zdravím páni. Vidím, že som nechceme naštartoval novú tému :(
shalafi wrote:Naposledy som si vsimol, ze kusok od mojho bydliska rozdelil Jiraskovu na 2 smery a tym padom tam vznikli taketo spojky, kde nas routing Waze s oblubou otaca do protismeru.
Nejedná sa náhodou o otáčenie na neriadenej križovatke, kde to nie je zakázané :?:
Vitam ta v kruzku sikovnych ruk ;)
Ak ma pamat neklame, je to mozne len tam, kde je cesta rozdelena nejakym stredovym ostrovcekom (napr. trava alebo elektricka). (Ale nerucim za nu.)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by guri211
Komunikoval s niekym z vas vlado_s? Odo mna ma neprecitanu spravu od 23.1. - vtedy sa rozhodol menit vsetky krizovatky na rampy.

Davam mu tyzden na ohlasenie, inak ho lockujem.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Vdaka oolcoo :)

Vyborne, len sa do toho pusti! Dediny su rozhodne praca ktoru treba urobit, aby mohol Waze konkurovat aj navigaciam ako TomTom ci Sygic. Potom odporucam v dedine nic nezamykat (teda ak cez nu nejde nejaky dolezity cestny tah), aby sa mohli realizovat aj neAMkari.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia