..napadaá mě Gin, ale zatloukáfoxitrot wrote:... A v Európe vraj jedného.
PegasusCZ
Velkomoravská, I/55 je silně závislá na schopnostech řidičů co vyjíždějí .. když tam natrefíš na toho co mu ani kilometr na vyjetí nestačí, tak tvrdneš .. ano, přes brněnskou je to většinou pohodlnější a bez čekání, ale i na těch 2 semaforech můžeš pěkně zatvrdnout .. a hlavně donedávna při sjezdu z Brněnské tam nebyl tak efektní nájezd jak je konečně dnes .. možná časem WAZE přepočítá a bude při kolonách posílat sem ..CyrilKubrt wrote:Ahoj, nechci zakládat nové tema, tak se zeptám zde:
Obchvat kolem Hodonína, silnice I/55, plánovaná trasa centrum Hodonín /Nár. třída/ - Břeclav.
z ulice Velkomoravské se obočuje na I/55 doleva, v pracovní dny odpoledne typické čekání cca 10, někdy i více minut - není vyjímkou kolona k ulici bří. Čapků.
Stejná situace je např. při odjezdu z lázní na ulici Měšťanské, kdy WAZE nabízí trasu přes II/432 s následným odbočením doleva /dává se přednost i protijedoucím na 432 + oba směry hlavní/ na I/55 s čekáním v řádu minut.
co se týče cesty z lázní, ne pro každého je úplně dobré kličkovat městem .. opět jsem na dvou semaforech, co to pěkně zbrzdí - a ne, jezdit přes kasárna není úplně ready .. prostě WAZE navede na optimální "výpadovku" .. to že hotl křižovatka pánovská je děs a hrůza je věc druhá ..
https://wiki.waze.com/wiki/images/4/48/ ... Rank_2.pnghttps://wiki.waze.com/wiki/images/c/c1/ ... Tester.png
Oukitel U7 Plus @ Android 7 # silver ŠKODA Roomster
Oukitel U7 Plus @ Android 7 # silver ŠKODA Roomster
obávám se, že mnohem delší než tam vzniká .. zasvěcení snad odpoví .. otázkou je, jak jsou na tom historicky datově zmiňované trasy ..
add bří čapků - řeší se už dlouho, to jest pravda, ale snad se někam hne (problém s místem tam není, PD je zpracována), ŘSD má v plánu opravu celého průtahu I/51 městem .. otázkou je, zda semafory něco vyřeší ..
add bří čapků - řeší se už dlouho, to jest pravda, ale snad se někam hne (problém s místem tam není, PD je zpracována), ŘSD má v plánu opravu celého průtahu I/51 městem .. otázkou je, zda semafory něco vyřeší ..
https://wiki.waze.com/wiki/images/4/48/ ... Rank_2.pnghttps://wiki.waze.com/wiki/images/c/c1/ ... Tester.png
Oukitel U7 Plus @ Android 7 # silver ŠKODA Roomster
Oukitel U7 Plus @ Android 7 # silver ŠKODA Roomster
Je to Carlos a má na starosti partnerstva a marketing
Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
Ad 1. V nové verzi 4.x je nějaká zásadní chyba ve výpočtu a hlavně v nabízení tras. Máš pravdu, poslední týden to hodně sleduji a Waze opravdu nabízí na prvním místě nevýhodné trasy. Zpravidla kratší (na vzdálenost) po horší silnici, celkový čas delší, někdy i výrazně.
Jediné řešení je nainstalovat poslední starou verzi 3.9.x. Ta nabízí logické (správné) trasy, vyzkoušeno.
Momentálně se to řeší na beta fóru. Je otázka jak dlouho bude trvat než to někdo v Americe pochopí a následně opraví.
Zatím jim tam, nejen já, posíláme screenshoty a logy.
Jediné řešení je nainstalovat poslední starou verzi 3.9.x. Ta nabízí logické (správné) trasy, vyzkoušeno.
Momentálně se to řeší na beta fóru. Je otázka jak dlouho bude trvat než to někdo v Americe pochopí a následně opraví.
Zatím jim tam, nejen já, posíláme screenshoty a logy.
Samsung Galaxy A70
Izraelci nebo Američané, problém v každém případě. Nevím kde sedí, někde jsem nedávno četl že Waze sídlí v kampusu Googlu, ale víc jich asi zůstalo v Izraeli.
Samsung Galaxy A70
Omyl, jsou úplně k ničemu [emoji3]pata07 wrote:A přitom jsou více méně k ničemu
Odesláno z mého D5503 pomocí Tapatalk
[L4] Android 12 - One Plus Nord
Ahoj, nechci zakládat nové tema, tak se zeptám zde:
Obchvat kolem Hodonína, silnice I/55, plánovaná trasa centrum Hodonín /Nár. třída/ - Břeclav.
Situace:
https://mapy.cz/zakladni?x=17.1213844&y ... don%C3%ADn
z ulice Velkomoravské se obočuje na I/55 doleva, v pracovní dny odpoledne typické čekání cca 10, někdy i více minut - není vyjímkou kolona k ulici bří. Čapků.
Waze trvale naviguje /i při SPRÁVNĚ indikované koloně/ přes tuto křižovatku, přitom nájezd na I/55 z ulice Brněnské je v pohodě s minimálním nebo žádným čekáním.
Místní už to zde známe, takže přes Brněnskou, ale proč Waze tuto křižovatku na Velkomoravské nevyhodnotí jako zdržení a nenabídne alternativní trasu?
Stejná situace je např. při odjezdu z lázní na ulici Měšťanské, kdy WAZE nabízí trasu přes II/432 s následným odbočením doleva /dává se přednost i protijedoucím na 432 + oba směry hlavní/ na I/55 s čekáním v řádu minut.
Trasa Měšťanská, Marxova, U přejezdu, Žižkova, Brněnská, I/55 je sice ve směru k D2 od lázní o cca necelý 1 km delší, ale časově v 90-ti procentech času rychlejší /pouze jedny semafory a jedno BEZPROBLÉMOVÉ odbočení doleva, jinak v pohodě/.
Už jsem tento problém zmínil kdysi dávno v tematu o nesmyslné indikaci kolon.
Podobný příklad:
Trasa Hodonín - Nemocnice Kyjov, Waze nabízí přes Ratíškovice a Milotice.
V úseku u autobusového nádraží v Kyjově /Nerudova/ je kyvadlový provoz s velmi dlouhým intervalem z důvodu opravy průtahu městem, např. v úterý ráno Impuls hlásil v dopr. zpravodajství zdržení nad 20 min, v tu chvíli WAZE indikovalo "nehybnou kolonu".
Při plánování v ten okamžik Waze nabízí tuto trasu, přitom se přímo vnucuje trasa Dubňany, Mistřín-Svatobořice, která tento úsek míjí.
Další varianta by mohla být v Kyjově objet přes centrum /Palackého, Komenského/ a za žel. přejezdem odbočit na Boršovskou - Waze nenabídne ani jednu variantu, respektive nenabídne ji jako default - řidič sice vidí ve Waze kolonu, ale nemá např. možnost v provozu překlikávat variantní trasy.
Dotazy zní:
Kalkuluje Waze správně zdržení na odbočování doleva???
Do jaké vzdálenosti pracuje Waze s přepokládaným zdržením a jak reaguje přepočtem trasy?
Mám pocit, že takových příkladů by se našlo docela dost.
Obchvat kolem Hodonína, silnice I/55, plánovaná trasa centrum Hodonín /Nár. třída/ - Břeclav.
Situace:
https://mapy.cz/zakladni?x=17.1213844&y ... don%C3%ADn
z ulice Velkomoravské se obočuje na I/55 doleva, v pracovní dny odpoledne typické čekání cca 10, někdy i více minut - není vyjímkou kolona k ulici bří. Čapků.
Waze trvale naviguje /i při SPRÁVNĚ indikované koloně/ přes tuto křižovatku, přitom nájezd na I/55 z ulice Brněnské je v pohodě s minimálním nebo žádným čekáním.
Místní už to zde známe, takže přes Brněnskou, ale proč Waze tuto křižovatku na Velkomoravské nevyhodnotí jako zdržení a nenabídne alternativní trasu?
Stejná situace je např. při odjezdu z lázní na ulici Měšťanské, kdy WAZE nabízí trasu přes II/432 s následným odbočením doleva /dává se přednost i protijedoucím na 432 + oba směry hlavní/ na I/55 s čekáním v řádu minut.
Trasa Měšťanská, Marxova, U přejezdu, Žižkova, Brněnská, I/55 je sice ve směru k D2 od lázní o cca necelý 1 km delší, ale časově v 90-ti procentech času rychlejší /pouze jedny semafory a jedno BEZPROBLÉMOVÉ odbočení doleva, jinak v pohodě/.
Už jsem tento problém zmínil kdysi dávno v tematu o nesmyslné indikaci kolon.
Podobný příklad:
Trasa Hodonín - Nemocnice Kyjov, Waze nabízí přes Ratíškovice a Milotice.
V úseku u autobusového nádraží v Kyjově /Nerudova/ je kyvadlový provoz s velmi dlouhým intervalem z důvodu opravy průtahu městem, např. v úterý ráno Impuls hlásil v dopr. zpravodajství zdržení nad 20 min, v tu chvíli WAZE indikovalo "nehybnou kolonu".
Při plánování v ten okamžik Waze nabízí tuto trasu, přitom se přímo vnucuje trasa Dubňany, Mistřín-Svatobořice, která tento úsek míjí.
Další varianta by mohla být v Kyjově objet přes centrum /Palackého, Komenského/ a za žel. přejezdem odbočit na Boršovskou - Waze nenabídne ani jednu variantu, respektive nenabídne ji jako default - řidič sice vidí ve Waze kolonu, ale nemá např. možnost v provozu překlikávat variantní trasy.
Dotazy zní:
Kalkuluje Waze správně zdržení na odbočování doleva???
Do jaké vzdálenosti pracuje Waze s přepokládaným zdržením a jak reaguje přepočtem trasy?
Mám pocit, že takových příkladů by se našlo docela dost.
VetchýKmet
Hodonín
Hodonín
Ahoj Petře, souhlasím.
Ptal jsem se ale na něco jiného, zkusím to upřesnit, takže konkretně:
Když je na Vekomoravské směrem k I/55 indikována kolona a zdržení, proč WAZE nenabídne trasu přes Brněnskou?
A to samé v obecné rovině:
Jak dlouhé musí být indikované zdržení, aby Waze nabídlo alternativní, sice delší na km, ale v daný moment časově kratší trasu?
Tento problém jsme řešili na poi.cz už dávno /3-4 roky/ v souvislosti se službou LIVE TOMTOM - a nějak se to poadřilo doladit tak, že TOMTOM dokázal tato zdržení zpracovat a nabízet alternativu /GO 825 LIVE/.
Mimo tema:
přejet I/55 na Raťky je ráno kolem osmé nemožné a o půl třetí odpoledne neřešitelné - stačí jeden řidič, jedoucí doleva a 15 minut zdržení je jistých!!!
O Velkomoravské platí to samé, a odbočení z bří Čapků směrem doleva na Velkomoravskou je taky těžký boj - co vím, tak se minimálně 3 roky mluví o semaforech, ale je tam problém s prostorem pro odbočovací pruh Velkomoravská bří Čapků doleva - i když při vhodném naprogramováním senaforů by nemusel být vůbec třeba.
Ptal jsem se ale na něco jiného, zkusím to upřesnit, takže konkretně:
Když je na Vekomoravské směrem k I/55 indikována kolona a zdržení, proč WAZE nenabídne trasu přes Brněnskou?
A to samé v obecné rovině:
Jak dlouhé musí být indikované zdržení, aby Waze nabídlo alternativní, sice delší na km, ale v daný moment časově kratší trasu?
Tento problém jsme řešili na poi.cz už dávno /3-4 roky/ v souvislosti se službou LIVE TOMTOM - a nějak se to poadřilo doladit tak, že TOMTOM dokázal tato zdržení zpracovat a nabízet alternativu /GO 825 LIVE/.
Mimo tema:
přejet I/55 na Raťky je ráno kolem osmé nemožné a o půl třetí odpoledne neřešitelné - stačí jeden řidič, jedoucí doleva a 15 minut zdržení je jistých!!!
O Velkomoravské platí to samé, a odbočení z bří Čapků směrem doleva na Velkomoravskou je taky těžký boj - co vím, tak se minimálně 3 roky mluví o semaforech, ale je tam problém s prostorem pro odbočovací pruh Velkomoravská bří Čapků doleva - i když při vhodném naprogramováním senaforů by nemusel být vůbec třeba.
VetchýKmet
Hodonín
Hodonín
Asi je to pravda,
když prohlížím např. kdo zadával ceny na ČS nebo kdo hlásil kolonu, případně jiný problém, je to v Hodoníně a okolí pořád dokola cca do 10-ti nicků.
A co znám pár lidí, kteří Waze prokazatelně v mobilu mají, jejich odpověď je: Já to na cestu do práce nezapínám.
Dotyčný si neuvědomí, že právě jeho data by mohla přispět k přepsání historických, dnes nerelevantních záznamů v tabulkách a že by se indikace za cenu pouhého zapnutí Waze rapidně a rychle zlepšila.
Jenže - zvykem je v čr cokoli konzumovat, ale zásadně nespřispět do celkového balíku. Bohužel...
Na druhou stranu, buďme rádi, že se v létě nevyskytují mlhy a že se neindikuje kdejaká prasklinka v asfaltu - rozuměj rádoby výtluk.
Dost na tom, že je stále "ucpaná" Brněnská a skutečnou kolonu na Velkomoravské Waze nezná - viz nezapnuté Waze.
když prohlížím např. kdo zadával ceny na ČS nebo kdo hlásil kolonu, případně jiný problém, je to v Hodoníně a okolí pořád dokola cca do 10-ti nicků.
A co znám pár lidí, kteří Waze prokazatelně v mobilu mají, jejich odpověď je: Já to na cestu do práce nezapínám.
Dotyčný si neuvědomí, že právě jeho data by mohla přispět k přepsání historických, dnes nerelevantních záznamů v tabulkách a že by se indikace za cenu pouhého zapnutí Waze rapidně a rychle zlepšila.
Jenže - zvykem je v čr cokoli konzumovat, ale zásadně nespřispět do celkového balíku. Bohužel...
Na druhou stranu, buďme rádi, že se v létě nevyskytují mlhy a že se neindikuje kdejaká prasklinka v asfaltu - rozuměj rádoby výtluk.
Dost na tom, že je stále "ucpaná" Brněnská a skutečnou kolonu na Velkomoravské Waze nezná - viz nezapnuté Waze.
VetchýKmet
Hodonín
Hodonín
Re: Spatny vypocet trasy a zbytecne hlaseni kolon