Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by foxitrot
rajo wrote:
guri211 wrote:Dnes som mal mrte vela routing server timeoutov.
V poslednom case ich mam stale vela... Co sa deje?
Posledny tyzden byvaju aj par minut v kuse, potom par hodin normal...
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Dnes rano je v BA mnoho zapch a v nich wazerov ako hadov. Vypichol som si dve dlhe, dal planovat plno tras pozdlz nich (+ par desiatok metrov), vysledky boli konzistentne aj navzajom, aj so zobrazenymi zapchami. Len tak dalej...
  • Racianska (zapchy: Pekna cesta - Vinohrady svetlocervena 14 km/h + Ml. Garda - Racko svetlocervena 22 km/h)
    - 19 min / 5.8 km, 18/5.8, 18/5.7, 18/5.7, 17/5.6, 18/5.8;
  • D1 (zapchy: Cierna Voda - Vajn. jazero svetlocervena 32 km/h + Vajn. jazero - Prist. most oranzova 36 km/h)
    - 23 min / 13 km, 23/13, ...., 23/13;
Kedze som testoval presne rozsah zapch, rozumne alternativne trasy neboli mozne.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Aspon si spravil nieco verejnoprospesne ;-) bez takych odvazlivcov sa ziadna (neviditelna) zapcha neda obist.

Ako zadostucinenie pre takych kamikaze wazerov som podal navrh na zvysenie bodov za jazdu v zapche, ale neviem ci sa to uchyti - asi nie.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
:) Teoreticky moze byt vyjazd zo Sitiny blokovany a cez Mlynsku to obides... Prakticky by vtedy Mlynska bola zapchata.

Uz som si davno zvykol na to, ze ked je na D1 obchvate BA (Zlate-Petrzalka-Mlynska) zapcha, tak "Alternativa" spociva v kratkej obchadzke zakruty ponad Bajkalsku cez spodny kruhac.

Odkedy pred par tyzdnami routing servery zacali komplet ignorovat farebne zapchy na vypocet ETA, tak velmi casto maju alternativy ovela mensiu ETA ako primarna trasa. Kludne aj o tych 20%.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
sunko wrote:Zial dlhodobo ignoruje moju trasu a nasledne skratku kadial chodim. Koncim pri poluse a waze ma vzdy tvrdosijne posiela cez nobelovu a vajnorsku (co je rano este vacsie zlo ako racianska) resp ma nasledne posiela este dalej (pionierska) a ignoruje skratku pri mladej garde/mc donalde ktorou sa da dostat na vajnorsku.
Posiela ta smerom od Race cez Pioniersku k Polusu? A to uz je co za zverina? :o (Alebo si tym myslel cez Jarosovu?)
sunko wrote:
Off Topic
je nejaka trasa, ktorou sa da vyhnut zapche v raci (okrem obchadzky cez vajnory), ktora by sa dala pouzit, ked je rano kolona niekam az k zitnej/puchovskej?
Rannej zapche (Zitna-)Heckova-Racianska-Vinohrady(-Palma) sa zial nevyhnes. Okrem obchadzky cez Vychodne alebo Rybnicnu existuje este trasa Cernockeho - cez zeleznicnu trat - Zabi majer - Bojnicka - Vajnorska, ale ten usek cez Zabi majer je echt Dirt 4x4 Road - tadial sa pocas dazdov ani nepokusaj ist (to je asi pekelna dan pre tych, ktori si tam nacierko v zahradkarskej osade postavili RD).

Teraz som skusil 2 x po sebe spravit trasu v LiveMap od OMV Heckova po parkovisko na Poluse vedla Kuchajdy, vzdy som dostal aj jednu alternativnu trasu. Prva dvojica bola ("tvoja" skratka) (a) Racianska-Janoskova-Kukucinova-Riazanska-Vajnorska + Racianska-Zabi majer-Bojnicka-Vajnorska, druha dvojica (b) Racianska-Nobelova-Odborarska-Vajnorska + Racianska-Zabi majer-Bojnicka-Vajnorska. Potom 10-15 x kombinaciu (a), (b) mi uz Waze neponuklo ani raz. Ktovie, podla coho routing serverom takto preskakuje :? Dalsia zvlastnost boli ETA:

Cez Zabi majer ide riadne mnozstvo GPS stop, takze uz sa tam asi nepouzivaju default rychlosti segmentov, ale priemerne rychlosti wazerov. Napriek tomu sa mi nechce verit, ze by trasa tadial bola len o minutu pomalsia (14 min, neskor 13), ako "tvoja" skratka cez Riazansku (13 min, neskor 11). Na dovazok, v tej istej chvili mi klient slubuje spravit trasu cez Riazansku len za 8 minut :? a za 13 min. cez Zabi majer + Bojnicku a 10 min. cez Nobelovu + Odborarsku. Asi tie servery este stale nie su celkm zdrave? Alebo niekto pouziva waze na Zabaku s lietadielkom?
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
guri211 wrote:Ahojte, zistil som ze v urcitych casovych slotoch s nizsim poctom wazerov (hlavne sobota a nedela dopoludnia, ale niekedy aj pracovne dni neskor vecer) by bolo treba poriadne rozjazdit hlavne tahy cez Bratislavu. Konkretne najviac Vajnorska, ciastocne Roznavska, Sancova, Prievozska, Brnianska, maju v urcitych casoch na urcitych miestach dost podhodnotene priemerne rychlosti. Tak ak pojdete z jedneho konca BA na druhy v tychto casoch, Waze vas bude tvrdohlavo hnat cez obchvat a budete mat cas, chodte prosim cez mesto.
Myslim ze to nepomoze, v tomto som skeptik. :| Samozrejme ze na cestach typu Raca-Dubravka a spat sa ma Waze snazi hlat po obchvate a nie cez mesto (kade vecer aj tak tvrdohlavo idem, dookola je to o 1/2 dalej), ked si pozriem alternativne cesty, je to po obchvate aj o chlp (ne)vyhodnejsie, ale nezabudaj na klauzulu "Doporucena (ci radsej Odporucena? ;)) trasa moze byt o malo dlhsia (alebo nebodaj aj pomalsia), ale je jednoduchsia a vedie po sirsich a prijemnejsich cestach s menej krizovatkami a odbockami"... Inymi slovami, uz je asi taka dlha, ze sa prejavuje preferovanie Highway-class ciest.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
guri211 wrote:
foxitrot wrote:uz je asi taka dlha, ze sa prejavuje preferovanie Highway-class ciest.
Toto sa pred 1 - 2 mesiacmi preberalo na champs fore a prisla jednoznacna odpoved od Waze, ze pri routach do 200 mil sa (uz) pouzivaju pri routovani vsetky (zjazdne) typy ciest.
Tak toto je konecne slovo do bitky - zase nieco prezradili? :D Doterajsie guesstimates na Wiki boli na hranici 10 km (ci mil), kedy nastane ta zmena.

Ale ako si potom mam vysvetlit, ze trasa cez mesto (Cez: Racianska;Prazska - 23 min./15.8 km) je o 11.3 km kratsia a o 2 minuty rychlejsia, nez cez obchvat (Cez: D1 - 25 min./27.1 km), napriek tomu je mi ponuknuta az medzi alternativami? :? (Vdaka ze aspon tam.)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Neviem. Priznam sa, ze uz sa mi nechce mu pisat :(
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Pred par dnami mi Waze odporucalo ist z Prazskej na Raciansku touto otockou cez elektricku pri Bernolaku. Guri ju nedavno obhajoval, povedzme ze insideri to poznaju, ale aby to navigator odporucal nebodaj turistom, to mi uz nevonia :? A v momente, ked hliadka pravidelne stoji na Radlinskeho pred Bernolakovou sochou, asi by ziadna slabsia povaha nemala chut otacat sa tam do ich narucia? Osobne by som vsetky taketo U-turny cez elektricku bez stredoveho ostrovceka blokoval - tam na to poriadne ani nie je miesto.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
oolcoo wrote:
vlado_s wrote:Mám však problém zmazať zvar na kolajniciach.
aby si mohol zmazat takyto "zvar" :) tak musis najprv umoznit prejazd segmentami. napr. , ze ich urobis obojsmerne a ked sa ti uz v danom junctione objavia sipky tak potom uz zmazat ide.
Musi existovat aspon jeden spolocny smer - but rovnako orientovane jednosmerky alebo aspon jeden segment obojsmerny. Alebo inymi slovami, zvarane kolajnice nemozu byt protismerky ani ziadna z nich Unknown. (A samozrejme musia mat zhodne nastavenie Country + City + Street.)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).