Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by nocommenta
Ato190f1 wrote: Thu Jun 23, 2022 11:30 am Ahojte, mám otázku, k čomu slúži funkcia Obydlie vo WME ? Má to nejakú funkcie ako číslovanie domov alebo ako a kedy sa to používa. Všimol som si totiž, že niekde je to využívane masívne (Košice napr.) a inde len riedko alebo sem tam pri nejakom dome či bytovke... Vďaka za odpoveď.



 
Obydlie je súkromné miesto, ktoré môžeš pridať do mapy z aplikácie (oranžové koliesko vpravo dole, Miesto, Foto (nafotíš bránu, dom, vchod k bytovke...vždy len exteriér), označíš miesto ako súkromné, zadáš adresu ( názov ulice, orientačné číslo domu (súpisné/orientačné editor vykazuje ako chybu)), nastavíš špendlík na presnú pozíciu na mape, vrátane správnej strany ulice, a po odsúhlasení v editore si ho môžeš v aplikácii nastaviť ako Domov. 

Väčšina súkromných POI Obydlie bola pridaná do mapy priamo z aplikácie wazermi, takže pokiaľ ho vidíš vo WME pri dome alebo bytovke, je veľká pravdepodobnosť, že na danej adrese nejaký wazer/ka, jeho príbuzný/á, kamarát/ka, známy/a, klient/ka... a pod.  býva.

K súkromnému miestu zadanému z aplikácie Waze naviguje, a každému, kto v aplikácii zadá adresu tohto miesta, sa v aplikácii zobrazujú aj fotografie miesta. 

Na rozdiel od verejných miest sa v prípade súkromných nezobrazuje autor súkromného miesta a fotiek kvôli zachovaniu anonymity.

Vyššie uvedené platí najmä v obciach s názvami ulíc a na území Slovenska okrem Svidníka  ;)
 
 
 
 
nocommenta
Posts: 1824
Has thanked: 90 times
Been thanked: 343 times
Send a message
https://s.waze.tools/s0300.pnghttps://s.waze.tools/c4s.pnghttps://www.waze.com/forum/images/ranks/MapRaider_Badge_63px.pnghttps://s.waze.tools/beta.png

Post by nody_cz
Dobrý večer,

již před 17 dny jsem si zajistil Prvních pět Waze přátel. Prozatím se mi nenačetly body, ale když se podívám do nastavení přímo do aplikace, tak by mi měly být již přičteny.
Jeden z mích přátel je i manželka, mělo jí tedy být přičteno 200 bodů za prvního přítele (za mě)? Pokud ano, tak se jí také nepřičetly. Nevíte prosím, zda je to běžné nebo musím splnit ještě jiné podmínky? Třeba, že ti přátelé musí najet určitý počet kilometrů nebo získat určitý počet bodů?

Omlouvám se za opakovaný dotaz (na několika místech jsem našel podobný dotaz, ale doba v mém případě je delší).

Předem moc děkuji
nody_cz
Posts: 18
Has thanked: 3 times
Send a message

Post by nody_cz
Ty bonbóny máme oba (já i manželka) šedé. Já bych měl tedy získat 2000 bodů a ona 200 bodů. Bohužel ani jednomu z nás nebylo nič přičteno.
nody_cz
Posts: 18
Has thanked: 3 times
Send a message

Post by nody_cz
Tak děkuji za info. Už jsme myslel, že musím splnit ještě nějaké další podmínky.
Snad se to přičte brzy :D
nody_cz
Posts: 18
Has thanked: 3 times
Send a message

Post by nody_cz
Přeji dobrý den,
od poslední aktualizace (myslím to bylo 30.3.2016) se mi v nabídce na zadání událostí (kolony, policie, nehoda, atd.) nezobrazuje možnost na zadání cen benzínu. Nevíte prosím kde by mohl být problém?
Děkuji za pomoc.
nody_cz
Posts: 18
Has thanked: 3 times
Send a message

Post by nody_cz
Dík za info. Už jsem měl strach, že je problém pouze u mě.
nody_cz
Posts: 18
Has thanked: 3 times
Send a message

Post by nody_cz
porubcan wrote:Nesúhlasím s GB. Tento problém po aktualizácii aplikácie nie je ojedinelý. Podľa mňa nemá nič spoločné s aktuálnymi prácami na infraštruktúre. Pomôže reset apky do východzieho stavu. Do cieľa navigácie zadať ##@resetapp.
Následne je nutné sa opätovne prihlásiť.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
Tak to pomohlo :D MOOOC DĚKUJI
nody_cz
Posts: 18
Has thanked: 3 times
Send a message

Post by nody_cz
GinBook wrote:Pokud vím, tak bonbóny jsou v přivítání bodů zaseklé. Až se to odsekne, naskočí to všem.
Již podruhé se vracím ke stejnému dotazu, jelikož se od ledna nic nezměnilo:
Již na začátku ledna jsem si zajistil Prvních pět Waze přátel. Prozatím se mi nenačetly body, ale když se podívám do nastavení přímo do aplikace, tak by mi měly být již přičteny (bombónek je šedý -> body měly být tedy přičteny).
Jeden z mích přátel je i manželka, mělo jí tedy být přičteno 200 bodů za prvního přítele (za mě)? Pokud ano, tak se jí také nepřičetly. Nevíte prosím, zda je to běžné nebo musím splnit ještě jiné podmínky? Třeba, že ti přátelé musí najet určitý počet kilometrů nebo získat určitý počet bodů?

Pokud je přidělovaní pozastaveno, neměla by tato možnost být v hodnocení vůbec zobrazena. Samozřejmě, že se jedná o lehce získané body, ale když to tam je, tak by to mělo prostě fungovat.
nody_cz
Posts: 18
Has thanked: 3 times
Send a message

Post by nody_cz
Děkuji za vyjádření. Bodů už jsem pár dostal a je to podstatně vice než 2000 (právě tyto body mi teď přibližně chybí ke získaní "válečníka"). :D Snažím se poctivě aktualizovat benzínky, doplňovat a fotit nové objekty. Pravidelně si zapisuji "přírůstky", tak vím, že najednou mi nikdy 2000 bodů nepřibylo.
Lepší příklad je účet mé manželky. Ta po registraci vážně onemocněla, tak vlastně vůbec nejezdí. Dostala pouze 25 bodů za první přihlášení a za něco ještě 5 bodů, ale měla by dostat 200 bodů za prvního přítele (tento bonbonek má šedý). Ale bodů má stále pouze 30.

Samozřejmě Waze nepoužívám kvůli tomu, abych získával pouze body, ale vždy mě potěší když dostanu odměnu za pomoc při doplnění nějakých údajů. A myslím si, že bych tedy měl obdržet i těch 2000 bodů a vlastně i manželka těch 200 bodů.
nody_cz
Posts: 18
Has thanked: 3 times
Send a message

Post by nody_cz
Tak pokud to tak je, bylo by určitě správné, aby se to napravilo :D
nody_cz
Posts: 18
Has thanked: 3 times
Send a message