Post by foxitrot
Mam dobru spravu. V novej verzii WME editora uz zmeny farby connectivity sipiek nie su "transparentne" - zmena sipky sa okamzite sposobi zmenu selektovaneho segmentu (ak na to editor ma pravomoci) a ulozi sa donho, kto tu zmenu sposobil.

Takze dufam ze to je uz definitivny koniec "omylom" a "utajene" sposobenych zmien konektivity. :)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Tiez som uz take par krat videl, ale nezistil som, za akych podmienok vznika. Byva to na dlhych jednosegmentovych zakrutach.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Nie naivne, ale presvedcivo a pridaj permalink. Snad sa tomu do par tyzdnov aj budu venovat.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
vlado_s wrote:Mám zlú správu. Ak je v junction jeden segment zamknutý vyšším zámkom nemôžem zmeniť žiadnu konektivitu. Každá jedna zmena k lepšiemu (waze) pokazí 1-2 veci pre aktualizáciu máp.
To by este nebolo take zle. Restriktivne opatrenie - ak je v junction niektory segment zamknuty, neda sa junction ovplyvnit.

Treba este zopakovat test, ktory som robil s biglacim. Niekto (nie AM) vyrobi a pospaja niekolko segmentov. Iny editor (s vyssim levelom) tie segmenty zamkne. Este pred par dnami bol povodny autor tych segmentov schopny menit lubovolne sipky v uzle, ak vytvoril vsetky segmenty, spojene do toho uzla.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Tiez vidim, ze sa to sprava nejako zvlastne.
  • Ak zvolim nejaky "cudzi" segment a zmenim mu niektoru sipku, cely je zrazu oranzovy. Ak zmenu ulozim, som uvedeny ako "Updated By: ". Ak ho zvolim este raz a zmenim niektoru sipku, zrazu je oranzovy len uzol!
  • Ak zvolim nejaky starsi segment, kde som uvedeny ako "Updated By: " (aspon vcera a davnejsie) a zmenim mu niektoru sipku, tiez je cely oranzovy. Ak zmenu ulozim, zvolim ho este raz a zmenim niektoru sipku, zrazu je oranzovy len uzol!
  • Ak zvolim uzol a nastavim "Allow all connections", su oranzove vsetky pripojene segmenty, ktorym sa zmenila aspon jedna sipka na zelenu.
  • Ak zvolim uzol a nastavim "Disallow all connections", su oranzove vsetky pripojene segmenty, ktorym sa zmenila aspon jedna sipka na cervenu. Ale uz sa mi aj stalo, ze jeden jednosmerny segment sa rozdvojoval do dvochjednosmernych a po zakazani celeho uzla sa zoranzoveli len odchadzajuce jednosmerne segmenty?? :o
  • A niekedy je to chaoticka kombinacia predoslych moznosti...
Ale ktorykolvek segment, ktoremu som menil sipky, ma uz uvadza ako "Updated By: ". Preto som mal nadej...
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
shalafi wrote:a nema to nieco spolocne s tym "obmedzenim cheatovania" co zaviedli? Ze ak v kratkom case zmenis ten isty objekt, nedostanes za to body .. mozno sa im to nejako bije s editorom(?)
To je dobry postreh. Ale co je "kratky cas"? To je samozrejme dalsia vec, ktoru pan Waze neprezradi, ved co ak by sme boli mudrejsi z toho, co sa deje, vsak? A nesprava sa to konzistentne. Ked niektore mnou vcera editovane segmenty upravim (myslim ich sipky), zoranzovie sa segment. Ked upravim niektore vera este davnejsie editovane, zoranzovie sa len uzol. :? Takze to nebude take jednoduche, ako som sa naivne nazdaval. Ale Supportu by sa asi naozaj nieco stalo, keby sa vymackol.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
biglaci wrote:citujem z inej temy...
foxitrot wrote: V Malackach su tam ine problemy: ... (gato-sk) total fake pripojenie na Gastanovu. :lol: Gastanova + Stromova nespojene ... (gato-sk + rajo). :| Lipova ... nepripojena na Jelsovu a Stromovu. :( Zahradna, Stromova, Dubovskeho ... (gato-sk) visia v lufte. :evil: Tam v zivote navigacia nemohla fungovat... :roll:
inac zaujimave ze gato-sk 164225 s tolkymi bodmi urobil taketo fake pripojenia..... (tieto a par dalsich som opravil)
Teoreticky to mohli byt jeho treningove zaciatky :) myslim ze tam bol vsade nejaky starsi datum. Ja som tiez nejaku tu cestu zmrsil, kym som v Cartouche zvladol spajanie (hlavne viac nez 3-4) segmentov uzlami :roll:
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
shalafi wrote:ach jaj, pan Waze by namiesto posunutych leteckych snimok mohol zobrazovat holy ... ach. ... asi si nezapinal layer GPS Points, cele je to nakreslene presne podla podkladu posunuteho o 15 metrov, aaaaaaarrrgh ... Pan Waze by aj vo WME mohol implementovat funkciu "Move multiple segments".
"Move multiple segments" by bodlo. Ale ovela jednoduchsie a uzitocnejsie by bolo "Move aerial images". Hadam vsetky OSM editory to maju implementovane. Stlacis medzeru, mysou schmatnes fotky na mape a kusok ich posunies, aby si napasoval napr. cesty na GPS stopy. A je to!
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Na problematiku mestských častí som mal nápad pred Waze meetingom v januári, ale zabudol som to vytiahnuť. Dalo by sa to vyriešiť tak, že všetky ulice by spadali pod mesto, akurát zopár segmentov na okrajoch či v rohoch oblasti (kľudne aj nejaký ten chodník) by malo názov MČ. Aj vlk by bol celý (všetky hľadané ulice by spadali pod mesto) aj ovca sýta (na mape by bolo vidieť názov MČ a okraje jej "škvrny" by sa zhodovali s realitou).
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Priznam sa, ze tiez som sa uz takto zabaval :)
Torta so svieckou.png
(11.58 KiB) Downloaded 409 times
Medzitym som uz "objekt" zmazal.

Ale ta kravicka na luke nema chybu!
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).