Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by paaaja13
GinBook wrote:problémy s GPS a připojením na síť ...
Hlášky to samozřejmě říká, protože se trasa načetla na začátku a neuhnul jsem z navržené trasy.
To zní docela logicky. Zřejmě by to mohl být ten důvod. Díky
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by paaaja13
Navigování mimo hlavní tah:
Ahoj, máte někdo teorii k tomu, když městem prochází krásná, rovná a volná cesta a navigace se přesto snaží vést po nějakých vedlejších ulicích, kde asi nikdo jiný než místní nejezdí? Ty zřejmě budou pomalejší a možná i delší a navigace přes ně přesto vede. Nejen příčinu, proč navigace tudy vede, ale případně i možnost řešení situace pro editory.
Nedávno jsem jednu takovou chybu mapy "většina uživatelů se odchýlila od navržené trasy" řešil zařazením toho navigací navrhovaného segmentu do kategorie "soukromá cesta" (ve skutečnosti je na úzké 50m cestě značka průjezd zakázán a objíždí se po pohodlné široké 100m asfaltce), ale to asi nejde takhle použít obecně. Například teď je v Pískové Lhotě u Poděbrad trojice UR na opravu popsaného problému a uživatel už místo jakéhokoli komentáře UR píše jen datum, kdy se mu to stalo. (https://www.waze.com/cs/editor/?lon=15. ... 00&env=row) Navigace ho namísto přímé průjezdní cesty 611 vede po místní cestě Spojovací.
Díky za osvětu.
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by paaaja13
S dovolením se vrátím k měsíc starému tématu, doufám, že se na mě nebudete zlobit.
GinBook wrote:Co tapnout podrzet presne na segment na to misto kam chci jezdit. Objevi se spendlik a okynko. Tam tapnu na "I" a potom oblibene a ulozit jako "Práce". Po Slovensky to bude malinko jinak. ;)
Řeč je o ukládání místa v mapě v aplikaci v telefonu mezi oblíbené lokality. Tohle je moc pěkná funkcionalita, ale dělá na mě dojem, že v aplikaci nefunguje úplně dobře. Když si zadám více oblíbených lokalit, vidím je v seznamu jen po jejich zadání v rámci jednoho spuštění alikace. Při příštím spuštění aplikace a návštěvě stránky se seznamem oblíbených lokalit vždy vidím jen jednu - poslední zadanou. Ostatní se ztratí. Máte s tím někdo zkušenost? Díky.
(Waze release 3.7.8.0 pro Android, Android 4.1.2)
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by paaaja13
porubcan wrote:Pouzijes strednú ikonu favorites?
...jo, tu velkou hvezdu.
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by paaaja13
porubcan wrote: ... do oblubenych sa da vzdy ulozit iba jedna destinacia na nepomenovanom segmente (so zaskrtnutym no street). ak ich takychto ulozis viacero, tak tam vzdy zostane iba jedna. je to stary bug....
Díky, tohle bude ono. Zkusim se zamyslet nad pojmenováním segmentů. Škoda, že člověk musí vždy počítat s nedokonalostmi (čti bugy) a způsoby jejich workaroundu. :-)
Pavel.
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by paaaja13
Ahoj, byla na editoru nějaká větší změna? V průběhu dneška mi zmizely všechny silnice pro zoom 3 a nižší. Pro zoom 4 se zobrazí, ale na nižším zoomu nevidím ani dálnice, přestože při změně zoomu nebo polohy problikne "nahrávám silnice". Díky.
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by paaaja13
Ahoj,
možná blbě hledám v nápovědě, možná jde o feature... Nelíbí se mi, že když si v live-map nechám navrhnout trasu, vidím vzdálenost v mílích. V navigaci mi to ukazuje dobře evropsky, ale live-map je tvrdohlavě americká. V uživatelských preferencích (nastavení na ikonce u mého nicku v pravém horním rohu) mám nastavené km.
Jo, a když už jsme u vyhledávání tras v live-map, nevíte někdo, jak se tu dá zapnout vynechávání zpoplatněných úseků?
Díky
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by paaaja13
GinBook wrote: Jak dlouho se opravuje tato chyba s mílemi? rok, déle? ber to jako vlastnost :oops:
Nenašel jsem jak vypnout-zapnout placený úsek v live mapě, sám nevím.
Napadá mě jediné: Škoda! NIc není dokonalé.
Google map mi sice ukáže vzdálenost v km a dovolí zapnout filtrování neplacených úseků, ale zase mě vede přes místa, ve kterých vím, že je zaručeně uzavírka a Waze o ní ví. Takže mi pro mojí potřebu funguje jen Waze navigace v telefonu.
Ginbook - Díky za odpověď.
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by paaaja13
Ahoj,
je nějaké omezení na velikost landmarku? Plocha, počet nodů, apod? Je možné že jsem tu něco rozbil.
Udělal jsem jeden landmark forest velmi hrubě a začal jsem od západu ladit jeho hranice upřesňováním nodů. Strávil jsem na tom několik hodin. Až jsem se dostal do stavu, že s landmarkem nejde udělat nic: Nejde ubrat, přidat ani změnit existující nod. Při pokusu o uložení změny vždy zahlásí "Uložení se nepodařilo, zkuste to později." Možná by šel udělat úplný delete, ale to je mi líto času, který jsem s tím strávil.
A bohužel nevím, proč mi na ničem nejde udělat permalink. Vždycky když kliknu na ikonku permalinku, dostanu zprávu, že webová stránka neexistuje. Takže navedení k místu tragédie jinak:
- lesní landmark má ID: 10224121.102175676.2991923
- v okolí se nachází obce "Vítězná - Kocléřov" nebo "Ždírnice" nebo "Mostek (Trutnov)". Dají se najít přes vyhledávací políčko v editoru.
- Lesní landmark je asi to největší v okolí Hostinného v Podkrkonoší.
Díky za pomoc a/nebo osvětu.
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by paaaja13
GinBook wrote: Mne se to líbí. Ale je tam jedna chyba, měl by jsi to překreslit. :lol: :D
Hmmm, seš škdolibej víc než vstřícnej. :-( To si na tebe budu pamatovat. ;-)
Ale ono asi nic lepšho s tím vymyslet nepůjde.
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message