Post by paaaja13
Ahoj, ještě k cestování v zahraničí....
Když nemám v zahraničí data, navigace by mohla fungovat i bez nich, pokud si nechám navrhnout trasu ještě na funkčním datovém připojení a případně přihodím pár průjezdních bodů do oblíbených. Waze si uloží trasu a mapové podklady v (blízkém?) okolí trasy a potom za hranicemi jede i bez datového připojení. Pochopitelně s omezeními, které z toho plynou:
- nemám aktuální dopravní situaci
- zříkám se průběžné optimalizace
- nemůžu posílat a přijímat hlášení
- nemůžu sjet ani metr z trasy apod.
Funguje to takhle? Nebo si bez datového roamingu musím přibalit ještě alternativní off-line navigaci? Jo, a jestli to takhle funguje, co se stane, když sjedu kousek z trasy - třeba k benzince nebo na odpočívadlo? Nestane se to, že by se ve Waze původní naplánovaná trasa ztratila a nová se kvůli datové absenci nenačetla?
Díky za osvětu, bude to pro mě s Waze zahraniční premiéra.
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by paaaja13
Ahoj, taky přidam své postřehy...
2) Ano, z telefonu uzavírku zadáš, ale musí to být ještě před křižovatkou, za kterou uzavírka následuje. Když křižovatkou projedeš , už zpětně z telefonu nenahlásíš jako uzavírku, nanejvýš jako UR. Trvanlivost tvého ohlášení uzavírky je velmi omezená. Tuším, že jen několik hodin. Pomůže hlavně tobě při naplánování náhradní trasy když už stojíš před uzavírkou a navigace tě do ní žene.
3) S odhadem času osobně nemám problémy. Na frekventovanějších trasách se téměř shoduje s realitou. Na cestách, které nejsou příliš frekventované mi připadá, že nenatahuje z historických tabulek, ale doplňuje nějaké optimistické konstanty. na takových cestách taky obvykle nabírám zpoždění oproti odhadu.
6) Jestli Alza v Brně, nebo jakýkoli jiný cíl má vlastní parkoviště, jde cílové umístění pro navigování dát trochu sranou vlastního místa - asi do 30m vzdálenosti. To opravíš buď sám nebo přes UR nebo příspěvek ve fóru oslovíš někoho zkušenějšího. Jde to ale udělat jen přes editor map v počítači a effekt je pro všechny uživatele, ne jen pro tebe. Z klienta v telefonu platí to, co bylo psáno výše - navigování na místo nalezené v mapě.
7) Moje zkušenost s cestou do IT - s přejezdem do roamingu mi upadla data, ale navigace jela dál a normálně hlásila navigační pokyny. Ovšem jen do chvíle, než jsem kvůli tankování sjel z trasy. To už mi navigovat přestalo a už se k navigování nevrátilo ani když jsem se vrátil na původní trasu, nicméně mapové podklady už byly v telefonu nacachované až do cíle a polohu v mapě mi to zobrazovalo.
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by paaaja13
Ahoj,
máme nějaký nástroj na hromadnou změnu názvu ulice? Ve Voznici (U Dobříše) někdo pojmenoval většinu ulic jménem obce. Nebo se musí kliknout na každý segment zvlášť a smazat název jména ulice? Voznice jména ulic v reálu nemá.
Dík za osvětu.

link na jeden segment: https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... =147828622
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by paaaja13
Jojo, díky. Přesně tohle jsem měl na mysli. Ale teď koukám, že mi moje EA nepokryje všechny segmenty. Nechce se mi dělat polovičatou práci. Nechám to tedy opravit někomu jinému. Třeba si tu někdo téhle konverzace všimne a udělá si chvilku času :-)
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by paaaja13
grepa wrote:Další problém je, že někdo to udělal právě pro to, aby mohl zadat čísla popisné. A neboli teraski už nejde u očíslovaných ulic smazat název bez předcházejícího smazání čísel popisných. :?
Aha! Tohle je běžná praxe, že když chci doplnit čísla popisná (ne orientační) tam, kde nejsou názvy ulic, že se do názvu ulice dá název obce? Jestli ano, potom si konečně vyplním číslo popisné u domku svých rodičů na venkově. :-)
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by paaaja13
Ahoj, máte někdo fundovanou odpověď proč u silničního segmentu nejde nastavit (vypnout) jméno ulice. Ten segment nemá vyplněné jméno obce, ale má vyplněné jméno ulice, které nejde vypnout. Segment leží skoro mimo civilizaci a žádná obec tam fyzicky není. Místo je v mém EA a má zámek na L1. Díky za osvětu.
https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... =268438829
a
https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... =153909909
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by paaaja13
PetrJ1984 wrote:Dobrý den nevím,jestli se na to už někdo ptal.Aplikaci Waze používám už třetí den a nezobrazují se mi žádné nasbírané body,takže nevím kolik jich mám a ani ujeté kilometry se nezobrazují.
Podobný problém řeší hodně lidí. Obzvláště konec loňského roku byl bohatý na podobné zkušenosti ostatních uživatelů. Některým se dokonce body odečetly :-).
viewtopic.php?f=22&t=85745&start=40&hil ... AD+se+body
I já jsem si prošel touto zkušeností. Stav bodů se mi vrátil sám od sebe asi po 3 týdnech. Asi stačí nepropadnout panice.
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by paaaja13
majkiitelini wrote:Super, ale modrá písmenka na červeném pozadí jsou poněkud nečitelná...
... a pro toho, kdo bych chtěl výrazu "nečitelná" dát nový rozměr, doporučuji tisk na černobílé tiskárně. :-)
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by paaaja13
Ahoj,
poradíte mi někdo, proč Waze naviguje po nesmyslné trase?
Situace je taková, že má možnost volby ze 2 alternativ cesty:
1) cesta po silnici III.třídy, 380m, 5 segmentů, rychlost 50km/h na všech nebo
2) cesta po silnici přes vilovou čtvrť se zpomalovacími retardéry, 420m, 5 segmentů, rychlost 20km/h na všech.
A vybere si tu horší. Přitom nikde není hlášeno nebezpečí, kolona, hlídka, barevný podklad cesty oznamující pomalý průjezd, nic. Na té logicky vhodnější cestě jsem zkontroloval napojení segmentů na sebe i povolení pokračování na další segment. Zkrátka jsem nenašel nikde důvod, poč by navigace měla vést přes horší cestu.
Napadá vás někoho vysvětlení? A případně i nápad na spravení? napadlo mě alespoň část té "horší" cesty změnit z "ulice" na "ulička na parkovisšti".
Díky za inspiraci.
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by paaaja13
Hmmm, GPS body tam jsou, ale jak poznáme, jestli ta frekvence na té horší cestě je nepřesnost GPS, skutečný provoz záměrný nebo provoz těch, co sem byli zavedeni navigací. A k čemu nám tahle informace vlastně je?
Místo je v Dolních Břežanech, je tam na to URko s oběma trasama.
Od https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... ueFilter=0 do https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... ueFilter=0
Je na tohle nějaký obecný postup?
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message