Post by foxitrot
vlado_s wrote:OK, ale nechápem ak sú obe Unknown?
Mozno sa editor nevie rozhodnut, ci by taky spojeny segment bol prejazdny, tak to radsej nedovoli :D
(Ale suhlasim s tym, ze logika v tom nie je - tiez to nechapem.)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Router takto niekedy obide aj par metrov cesty po nejakej odbocke alebo cez benzinku :-(
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Napriek tomu, ze farebne znacene zapchy uz nie su ignorovane, znovu si zacinam vsimat, ze a) nesedia hodnoty ich priemernych rychlosti, alebo b) ETA na danom useku je o hodne nizsia, nez by podla tych rychlosti mala byt. (Priklad: 26.4. 8:16, D1 cez BA, usek Pri Mlyne - Pristavny most, cervena 29 km/h, ETA 14 min./9.3 km - kalkulacka tvrdi, ze vyse 19 min.)

Zbieram miesta, casy a cisla. Mozte sa aj ini sporadicky pozriet na 1-2 dlhsie zapchy denne?
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Urcite je od servera, pretoze som testoval niekolko spojenych usekov zapch po sebe a ked to stale nevychadzalo, hladal som ten "problemovy". Okrem toho vzdy robim aj zoznam alternativ a z nich vyberiem to, ktoru chcem prepcitat. Pri predoslom pokuse tesne predtym este zaciatok toho useku bol zlty - okolo 50 km/h (a ETA mi tiez nevonala), neskor scervenal.

Nevravim ze vsetky su zle - vacsina je v poriadku, len casto najdem nejaku "vynimku, ktora potvrdzuje pravidlo". Pamatas napr. tu dvojhodinovu na obchvate pred 2 tyzdnami?

Moje podozrenie vzdy bolo a je, ze pan Waze spoji niekolko zapch s roznymi priemernymi rychlostami do jedneho color-coded useku na mape, ale priradi mu nespravne vypocitanu priemernu rychlost. Niektore ciastkove useky potom su v poriadku a niektore nie su - to je logicke, nema dostatok informacii od aut. Ale mrzi ma, ze priemerna rychlost toho celeho useku nie je vypocitana spravne. A kedze to je to jedine, co ako uzivatel dokazem skontrolovat, tak to kontrolujem a stazujem sa :) Pretoze pokial ani existujuce informacie nebudu spravne vyhodnocovane, nema moc zmysel dumat nad zlepsovanim sposobu ziskavania novych udajov - nie je zaruka, ze sa spravne pouziju.

Ked uz som pri tych prikladoch - vcera 25.4. Racianska 7:48 Cernockeho-Vinohrady, cervena 11 km/h, ETA 6 min./1.8 km - moja kalkulacka tvrdi, ze 9.8 min. Na 6 min. by to chcelo 18 km/h, na 7 min. 15 km/h. Ale to je pomerne kratka, hoci stabilna a vzdy rovnako kompaktna zapcha.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Dalsi priklad zlej ETA:
  • pred chvilou, 30.4. 8:57 D2 usek Parkovisko Jarovce - Bratska, cervena 32-35 km/h (bud sa v priebehu par minut zmenila, alebo som si 32 pamatal zle), ETA 2 min./4 km, malo by to byt skoro 7 minut. (kedze predpokladam, ze to bola jednosegmentova zapcha, zaciatok a koniec som v klientovi dal na segmenty pred a za zapchou (inak by eta bola 0 minut), ale to robim vzdy.)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
:roll: ...lebo Waze!
Moj naivny dojem je, ze sa v podstate nic nezmenilo (okrem shiftnuteho Android Widgetu?). Vacsina zapch je brana do uvahy spravne, ale niektore jednoducho nie su. Tak ako doteraz uz po cele mesiace... :(

Dalsie priklady zlej ETA v Blave:
  • 4.5. 9:22, 1.6 km Brnianska (od Hrobonovej) - SAV cervena 11 km/h + 1 km SAV - Racko cervena 18 km/h, ETA 7 min./2.7 km, ma byt 8.73+3.33=12 minut. Pre povodny odhad 7 min. treba rychlost aspon 23 km/h.
  • 4.5. 9:49, D1 IKEA - Varinska, cervena 40 km/h, ETA 4 min./3.6 km, ma byt 5.4 min.
  • 4.5. 13:53, D1 Gagarinova - Pristavny most, cervena 18 km/h, ETA 3 min./3.1 km, ma byt aspon 9 min.
  • 4.5. 15:18, D1 vidlicka pti "0 km" pred Einsteinovou - koniec Prist. mosta pri Bajkalskej 14 km/h + pokracovanie az po Darex cervena 18 km/h, ETA 15 min./7 km, o chvilu (hoci sa rychlosti zapch nezmenili) 15:23 ETA 12 min./7 km!!, aj pri 18 km/h ma byt aspon 23 minut!
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
V piatok 4.5.2011 poobede som mal na displeji hlasenych do 71-77 udalosti - kruty den! Ako ich len spocitat mimo mojho displeja...

V sobotu 5.5. bola zase (nejako casto :roll: tie kontroly) bloknuta Sitina - videl som tam hlasenie radia Expres a sucasne 4 km/h zapchu cez cely tunel v smere na Lafranconi - uz som sa naivne potesil, ze miesto docasneho bloknutia segmentov sa nasim reporting aktivistom podarilo aspon vygenerovat zapchu (schvalnym pomalym pohybom reporterov) :lol: Ale o chvilu sa tam objavil nejaky (zahranicny? 112 850 b. + rank 1551 a pritom len sermiar - asi cesky) wazer "mira80" pri vstupe do tunela a stal tam velmi dlho - zazrel som ho aj dve hodiny po tom, ako zapcha zmizla.

Dnes rano o 7:00 som presiel Racianskou zapchou s celkom realistickou ETA, aj ked som tam bol len druhy za poslednych 20-30 minut a museli sme vygenerovat 11 km/h zapchu. (V suvislosti s tym ma uz dlhsie trapi - ked raz jedna taka cela ulica rano bude mat dlhodoby historicky priemer 11 km/h, je vobec sanca, aby sa tam zobrazila aspon zlta zapcha 9 km/h? :mrgreen:)

Ale dalsie priklady zlej ETA v Blave (test s LiveMap) o hodinu neskor:
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Dalsie priklady zlej ETA v Blave:
  • 11.5. 7:48, D1 Vajnorske jazero - krizovatka s Bajkalskou 22 km/h, ETA 14 min./7.5 km (test s klientom), paralelne v LiveMap dokonca ETA 7 km/5 min!!! hoci rychlost zapchy sa na mape medzi tym zvysila az na 31 km/h a "Duration=15 min" :roll:
  • 11.5. 8:00, D1 Triblavina - Vajn. jazero 20 km/h, Vajn. jazero - Domkarska 32 km/h, cele ETA 17 min./11.6 km. Ten isty usek v LiveMap ETA 11.5 km/8 min.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Dalsie priklady zlej ETA v Blave: Myslim ze sa uz na to vybodnem. Zle odhady ETA vzdy boli a asi aj vzdy budu :( hlavne ak routing servery takto zjavne ignoruju zobrazenu zapchu a pouziju len historicke data. Tu pomoze len kopat, kopat, kopat ich do .... :|
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
foxitrot wrote:Dalsie priklady zlej ETA v Blave:
  • 23.5. 8:37, Racianska Cernockeho-Palma, 29 km/h, ETA 12 min./2.6 km (test s klientom), paralelne v LiveMap ETA 2.5 km/6 min. V priebehu par minut sa hlasena rychlost v klientovi aj na LiveMap menila medzi 22 a 40 km/h, ale ETA v klientovi ostavala na 11-12 min. (nanovo som skusal nastavovat start a end a recalculate route) a v LiveMap na 6 min. Ine servery?? :?:
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).