Pozicionálás, térképre illesztés
Már egy jó ideje azzal idegesít a program, hogy nem veszi figyelembe a valós pozíciómat, helyette mindenáron a tervezett útvonalon mutatja az autót, pedig én egy a tervezettel párhuzamos úton vagyok jó 30 méterrel arrébb, de volt, hogy 50m különbségre se reagált.
Ez egyrészt idegesítő, akkor ha szándékosan bírálom felül a tervet és másfelé akarok menni, hogy nem korrigálja a valós pozíciónak megfelelően az útitervet.
Másrészt akkor sokkal aggasztóbb, ha idegen helyen (akár külföldön) járok és véletlenül elnézem a sávot és véletlen rossz felé megyek, de már nem tudok korrigálni fizikai elválasztás miatt és szépen végignézem ahogy egy másik hídon megy az az út amin lennem kéne a waze szerint azon megyek, pedig tudom és a telefon is tudja, hogy elrontottam, de amíg nem veszi észre a waze nem kapok új útitervet, amivel a valós pozíciómból tovább kéne mennem. Egészen addig nem tervez újat, amíg nagyobb távolság nem alakul ki a tényleges pozíció és a tervezett között.
Manuális megoldás, hogy megszakítom a navigálást (törlöm az utat), majd megvárom amíg észreveszi hol vagyok valójában és akkor az előzményekből újra be kell adnom az úti célomat. Na ez elég gáz.
Túl nagy a pozíció tolerancia a programban, de legalább lehetne a beállítások között erre paraméter, amit magamra hangolhatok. Ha másfelé megyek, akkor az általam küldött adatok is hamisak lesznek, mert lehet arra amerre megyek nincs lámpa stb...
Van erre valami megoldás, vagy legalább fejlesztési szánék?
Ez egyrészt idegesítő, akkor ha szándékosan bírálom felül a tervet és másfelé akarok menni, hogy nem korrigálja a valós pozíciónak megfelelően az útitervet.
Másrészt akkor sokkal aggasztóbb, ha idegen helyen (akár külföldön) járok és véletlenül elnézem a sávot és véletlen rossz felé megyek, de már nem tudok korrigálni fizikai elválasztás miatt és szépen végignézem ahogy egy másik hídon megy az az út amin lennem kéne a waze szerint azon megyek, pedig tudom és a telefon is tudja, hogy elrontottam, de amíg nem veszi észre a waze nem kapok új útitervet, amivel a valós pozíciómból tovább kéne mennem. Egészen addig nem tervez újat, amíg nagyobb távolság nem alakul ki a tényleges pozíció és a tervezett között.
Manuális megoldás, hogy megszakítom a navigálást (törlöm az utat), majd megvárom amíg észreveszi hol vagyok valójában és akkor az előzményekből újra be kell adnom az úti célomat. Na ez elég gáz.
Túl nagy a pozíció tolerancia a programban, de legalább lehetne a beállítások között erre paraméter, amit magamra hangolhatok. Ha másfelé megyek, akkor az általam küldött adatok is hamisak lesznek, mert lehet arra amerre megyek nincs lámpa stb...
Van erre valami megoldás, vagy legalább fejlesztési szánék?
Re: Pozicionálás, térképre illesztés