Post Reply

Pozicionálás, térképre illesztés

Post by nagyseb
Már egy jó ideje azzal idegesít a program, hogy nem veszi figyelembe a valós pozíciómat, helyette mindenáron a tervezett útvonalon mutatja az autót, pedig én egy a tervezettel párhuzamos úton vagyok jó 30 méterrel arrébb, de volt, hogy 50m különbségre se reagált.
Ez egyrészt idegesítő, akkor ha szándékosan bírálom felül a tervet és másfelé akarok menni, hogy nem korrigálja a valós pozíciónak megfelelően az útitervet.
Másrészt akkor sokkal aggasztóbb, ha idegen helyen (akár külföldön) járok és véletlenül elnézem a sávot és véletlen rossz felé megyek, de már nem tudok korrigálni fizikai elválasztás miatt és szépen végignézem ahogy egy másik hídon megy az az út amin lennem kéne a waze szerint azon megyek, pedig tudom és a telefon is tudja, hogy elrontottam, de amíg nem veszi észre a waze nem kapok új útitervet, amivel a valós pozíciómból tovább kéne mennem. Egészen addig nem tervez újat, amíg nagyobb távolság nem alakul ki a tényleges pozíció és a tervezett között.

Manuális megoldás, hogy megszakítom a navigálást (törlöm az utat), majd megvárom amíg észreveszi hol vagyok valójában és akkor az előzményekből újra be kell adnom az úti célomat. Na ez elég gáz.
Túl nagy a pozíció tolerancia a programban, de legalább lehetne a beállítások között erre paraméter, amit magamra hangolhatok. Ha másfelé megyek, akkor az általam küldött adatok is hamisak lesznek, mert lehet arra amerre megyek nincs lámpa stb...

Van erre valami megoldás, vagy legalább fejlesztési szánék?
nagyseb
Posts: 4
Has thanked: 1 time

POSTER_ID:17125065

1

Send a message

Post by Becq74
Ha lvétetted, akkor mielőbb fordulj le! Gyorsabban vissza tud vezetni...


Az én vasamról kínozva a Tapatalk segítségével
Becq74
Posts: 587
Has thanked: 186 times
Been thanked: 159 times
Send a message
Balesetmentes közlekedést!
Fahíd és nyitása

Post by fontixmac
Sziasztok,
Egy szakavatott ismerősöm mondta, hogy a kommunikációs adóvevők, egy telefont (bármilyen) k.b. 3 méterre (minden irányba) képes legpontosabban pozicionálni. Ezt úgy kell elképzelni, mintha egy 6 méter átmérőjű buborékban vagyunk, és az antenna a buborék közepét azonosítja, hogy azon belül hol vagyunk azt nem képes lokalizálni. És ez az ideális eset, tehát ettől csak pontatlanabb tud lenni, attól függ hogy milyen zavaró tényezők játszanak közre. Tehát egy térképre illesztés ezért tud pontatlan lenni, nem a szoftver hibája miatt.
Amit viszont én érdekesnek tálálok amit ma tapasztaltam (fotó). http://kepfeltoltes.hu/160919/IMG_0929_ ... es.hu_.png
Ami igazán zavar, hogy igen gyakran elfordul a kijelző, se kanyar, se dőlés semmi, mégis. Mi lehet a megoldás?
fontixmac
Posts: 17
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by nagyseb
És ha az alsó rakparton mennél és a program a GPS pontatlansága miatt ide-oda dobálna az alsó-felső rakpart között, az milyen lenne? Vagy az autópályán mindig lerakna a mellette futó földútra? Tudom sarkos, de elég nagy a GPS-ek szórása (autópályán 20-40 m-re is szoktak lenni GPS adatok) és pont emiatt van ez beállítva. De tapasztalat szerint 40-60 m eltéréskor már újratervez.
Azért ezt más programok intelligensebben meg tudják oldani, akár a sima google térkép is.
Legalább lenne egy opció, hogy beállíthassam a toleranciát, aminek minimum illene sebesség függőnek lennie.

Az intelligens megoldás pedig az lenne, ha a telefon a fogott jelek minősége (és műholdak száma) alapján meghatározza mekkora szórással tud pozíciót számolni, amely adatot felhasználva a waze akár automatikusan állíthatná a toleranciát, sőt ha ezt kombinálnák a sebességgel (nagyobb sebességnél nagyobb toleratncia, kisebbnél pedig kisebb), akkor ezek a problémák nem léteznének.
Egyáltalán nem olyan sarkos ez, mint ahogy írod, csak program logika kérdése. Ez nem utópia, más programok folyamatosan ki tudják írni méterben (pl: Locus pro), hogy mekkora pontossággal tudják épp a pozíciót meghatározni.
nagyseb
Posts: 4
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by vequalsdividedt
nagyseb wrote:Már egy jó ideje azzal idegesít a program, hogy nem veszi figyelembe a valós pozíciómat, helyette mindenáron a tervezett útvonalon mutatja az autót, pedig én egy a tervezettel párhuzamos úton vagyok jó 30 méterrel arrébb, de volt, hogy 50m különbségre se reagált.
Ez egyrészt idegesítő, akkor ha szándékosan bírálom felül a tervet és másfelé akarok menni, hogy nem korrigálja a valós pozíciónak megfelelően az útitervet.
Másrészt akkor sokkal aggasztóbb, ha idegen helyen (akár külföldön) járok és véletlenül elnézem a sávot és véletlen rossz felé megyek, de már nem tudok korrigálni fizikai elválasztás miatt és szépen végignézem ahogy egy másik hídon megy az az út amin lennem kéne a waze szerint azon megyek, pedig tudom és a telefon is tudja, hogy elrontottam, de amíg nem veszi észre a waze nem kapok új útitervet, amivel a valós pozíciómból tovább kéne mennem. Egészen addig nem tervez újat, amíg nagyobb távolság nem alakul ki a tényleges pozíció és a tervezett között.

Manuális megoldás, hogy megszakítom a navigálást (törlöm az utat), majd megvárom amíg észreveszi hol vagyok valójában és akkor az előzményekből újra be kell adnom az úti célomat. Na ez elég gáz.
Túl nagy a pozíció tolerancia a programban, de legalább lehetne a beállítások között erre paraméter, amit magamra hangolhatok. Ha másfelé megyek, akkor az általam küldött adatok is hamisak lesznek, mert lehet arra amerre megyek nincs lámpa stb...

Van erre valami megoldás, vagy legalább fejlesztési szánék?
És ha az alsó rakparton mennél és a program a GPS pontatlansága miatt ide-oda dobálna az alsó-felső rakpart között, az milyen lenne? Vagy az autópályán mindig lerakna a mellette futó földútra? Tudom sarkos, de elég nagy a GPS-ek szórása (autópályán 20-40 m-re is szoktak lenni GPS adatok) és pont emiatt van ez beállítva. De tapasztalat szerint 40-60 m eltéréskor már újratervez.
vequalsdividedt
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 870
Has thanked: 147 times
Been thanked: 283 times
Send a message
NOBODY KNOWS EVERYTHING. Here, we all know something and and together we will know more.
http://www.bonex.hu/12.png