Post by foxitrot
duky5 wrote:Trasy sa Waze učí, jednu svetelnú križovatku obchádzam bočnou ulicou a po pár prejazdoch ma už cez Waze vedie...
Podľa doteraz dostupných info sa Waze vďaka tebe naučilo, ako dlho vtedy trvá tá obchádzka a zdá sa mu, že to tade bude rýchlejšie... Ale nezapamätáva si žiadne osobné info v súvislosti s nejakými smermi. Len koncové body, do ktorých si užívateľ žiada vypočítať trasu. Tie po nejakej dobe navrhuje ako cieľ.
duky5 wrote:no časom na ňu akoby zabudne. Neviem po akom čase, možno to súvisí s aktualizáciou aplikácie...
Nedokážem vysvetliť.
Ale zdá sa, že Waze si toho zapamätáva ešte menej, než sme roky mylne dúfali (alebo sa nám snažili nakukať).
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Problém je špecifický pre celé Waze. Ignoruje rôzne obdobia v roku a zjavne už aj rôzne dni v týždni. Vsetky dáta hádže do jedného koša, kde z nich vznikne taký guláš, ktorý už nechutí nikomu.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
GinBook wrote:28.12. Jsem jel od Otrokovic do Zlina kde je predepsana 50ka. Ale pritom mi to neustale ukazovalo kolonu ktera se pohybuje ... ano 50kou. Vyznacene to bylo oranzovou barvou.

Navic ta rychlost se tam vcelku dodrzuje. Vic jak 60km/h se nejede. [...] Tak nevim z ceho to vypocitalo zacpu.???
Na roznych usekoch Racianskej ul. v Bratislave (v smere von z mesta) byvaju takmer denne (obvykle poobede-podvecer) zobrazene zlto-oranzove zapchy cez 50 km/h (52-58, niekedy aj viac).

Na celom useku je 50-ka: v prvej tretine (po Kukuricu) sa viac ako 55 neda ist, lebo tam neexistuje zelena vlna (ale prave odtial mam par screenshotov do 90 km/h - asi zriedkava chyba), druha tretina (po Palmu) je casto max. krokom, tretia tretina (od ZST Predmestie) je jazdena 55-60 - tam su tie zlte zapchy zobrazene najcastejsie, pricom tam obvykle ziadne neexistuju (max. jedna vlna cakania na semaforoch v strede (Pekna cesta) a na konci useku).

Ci ta zapcha vznikne, ked sa nejaky ojedinely wazer snazi dodrzovat 50-ku?
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Odvazujem sa tvrdit, ze v tychto dnoch je Waze v centre mesta takmer nepouzitelne (aspon pri nastaveni "najrychlejsia trasa") - az panicky sa snazi vyhybat ludoprazdnym hlavnym tahom a vymysla vseliake nezmyselne klucky po vedlajsich ulickach :roll: ETA je prestrelena. (Nastavenie "najkratsia trasa + minimalizovanie odboceni" som neskusal.)

O nejaky tyzden zacnu bezne zapchy pracovnych dni a Waze bude par tyzdnov s usmevom na tvari posielat vsetkych jazdit cez upchate hlavne tahy (este horsie, ako pred Vianocami pisali duky5 a Max-SK), pretoze z historickych dat stihli byt zapchy vymazane...
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
petk0 wrote:V google maps je menu Doprava, kde ukazuje aktualny stav na cestach, odkial to berie info?
Okrem inych moznych zdrojov napr. aj z vacsiny armady Androidnych telefonov?

[edit] http://www.npr.org/blogs/thetwo-way/201 ... rom-phones
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
foxitrot wrote:Na roznych usekoch Racianskej ul. v Bratislave (v smere von z mesta) byvaju takmer denne (obvykle poobede-podvecer) zobrazene zlto-oranzove zapchy cez 50 km/h (52-58, niekedy aj viac).

Na celom useku je 50-ka: v prvej tretine (po Kukuricu) sa viac ako 55 neda ist, lebo tam neexistuje zelena vlna (ale prave odtial mam par screenshotov do 90 km/h - asi zriedkava chyba), ...
V tomto okamihu klient ukazuje, ze tam je "vraj" zlta zapcha, rychlost sa pred 5 minutami zmensila z 58 na 54 km/h. Ako jedina zapcha v Bratislave :roll: Este par sekund bola zobrazena oranzova zapcha na Hodoninskej, ale rovnako rychlo aj zmizla.
LiveMap teraz nezobrazuje ziadnu zapchu.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Ano, tento tyzden tam od utorka bolo relativne poloprazdno. Takze sa to asi podobalo historickym priemerom. A mal si stastie, ze si siel pozdlz celej zapchy a volnych usekov, pretoze farebna zapcha je tam vzdy zobrazena na 3 x dlhsom useku a s 2-3 x vyssou rychlostou, nez je v reale. Ak by si v polke farebneho useku odisiel alebo sa pripojil, ETU si mozes... viesco.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
duky5 wrote:Išiel som dnes z pražskej cez patrónku a takto nezmyselne ma to ťahalo...
O tom čase tam žiadna zápcha nebola, ani nebýva. Na navrhnutej trase býva naopak problém odbočiť doľava...
Myslim ze kedykolvek tade idem, tak mam navrhnutu trasu cez Pri suchom mlyne. A na 95% som tam v takom case, ze medzi mnou a krizovatkou Patronka (a.k.a. Lamacska x Brnianska x Mlynska x Limbova) je tak zo 10 aut. (Dalsie miesto vo Wazelande, nad ktorym som sa prestal zamyslat, rovnako ako 65+ km/h zapcha na Racianskej.)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
porubcan wrote:Straze nad Myjavou - routovanie cez benzinku - Service Road
[...]
menim teda SR na PR.
Ano. Definitivne musime zmenit vsetky SR na benzinkach (minimalne aspon tie, na ktorych sa stoji pocas tankovania) na PlR. (Ak je na vjazde znacka "Prejazd zakazany", tak vjazd aj na PvR.) Je uz nad slnko jasnejsie, ze pan Waze sa tymito problemami "divneho obchadzania priamej trasy" nema zaujem zaoberat a asi tak skoro ani zaoberat nebude.

(Samozrejme, nie je to riesenim obchadzania priamej trasy na zlozitejsich krizovatkach, ako napr. BA Senecka -> Roznavska cez Vajnorsku.)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Dnes rano som si musel potukat prstom po cele, pri pohlade na displej Waze - na komplet celej Racianskej hromada cervenych a oranzovych zapch, ale prvych par aut som od Peknej cesty hadam stretol az na semaforoch na Vinohradoch, naozaj som stal az pri Zvaracskom. Waze asi zase bude 2-3 tyzdne trvat, kym si vsimne, ze v nasej dedine su prazdniny:
SC20130701-0826__.png
(148.19 KiB) Downloaded 306 times
Ten komentar som cestou pisal a posielal hadam 5 krat, marne. Prvy krat chyba, zvysne razy ticha ignoracia.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).