Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by paaaja13
OK, někdo fotku zamítnul. To se dá pochopit. Původně jsem si myslel, že spíš smazal. Ale tak nějak se mi tomu nechtělo věřit.
Myslel jsem si, že moje fotka splňovala všechny náležitosti a nebyl důvod k zamítnutí. Navíc, když jí srovnám s fotografií, která u POI zůstala, neskromně si myslím, že byla výstižnější - kromě stojanu s cenou tam byla vidět celá prázdná čerpačka a parkoviště za ní. Že se fotky schvalují vím. Sám jsem jich spoustu schválil i zamítnul, kdysi v dřevních dobách i svých. Sám jsem i spoustu fotek přidal i smazal, ale hezky dlouho už jsem se nepotkal se svojí fotkou, která by v editoru čekala na schválení. Jsem si takřka jist, že mě aplikace považuje už za důvěryhodného. A na zámek tohoto POI jsem už v editoru také na dostatečném levelu.
Ale budiž. Jsem rád, že jsem se dostal k fundované odpovědi. Nebudu pátrat dál. Díky všem, co se zapojili. Je vidět, že jsem pro toto téma zvolil správný topic. :-)
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by paaaja13
Ivannii wrote:Když se vrátíme k těm fotkám Výstaviště Praha- má smysl dávat fotku z místa, kde se nedá parkovat a možná ani legálně vystoupit? Fotku jakoby jen při průjezdu kolem? ...
Sem tam někde kousek výš psal, že jsem si jen na jiném POI chtěl vyzkoušet rychlost zavedení fotky pro porovnání s tou předchozí a když mě to napadlo, byl jsem zrovna u výstaviště (bez auta).
Fotku smažu a možná celý POI - je to celé málo relevantní. Výstaviště tam je na jiném POI líp. Jen kvůli linkům v diskusi asi ještě pár dnů počkám.
Takových duplicit jsou v mapě už mraky. Sem-tam někdo z nás nějakou odmaže, ale připadá mi to spíš jako paběrkování. Chtělo by to na to nějaký buldozer, třeba skript.
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by paaaja13
Ahoj, koukám nějak špatně nebo se v editoru u ploch/landmarků ztratily zaměřovací terče? :shock: Nějak je nemůžu najít ani u existujících ani u nově přidaných landmarků.
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by paaaja13
Aha, už to vidím. U těch, které ho mají už umístěný někam mimo střed, se zobrazuje nějaký prťavý modrý symbol. U nově vytvořených nebo u těch, kde je default ve středu, ten symbol není. Ale přibylo tam tlačítko "Add point".
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by paaaja13
Ahoj, poraďte mi někdo. Co je tohle...
Navigace mi hlásila, že na kruhovém objezdu mám použít první výjezd a přitom je v mapě zakreslená cesta, která kruhový objezd k prvnímu výjezdu podjíždí. Šel jsem se podívat, jestli tam třeba není zákaz odbočení nebo nějaké omezení a našel jsem něco, v čem se úplně nevyznám, resp. nechápu význam...
https://www.waze.com/cs/editor?env=row& ... s=90147044
Tenhle link teda vede na jiný blízký segment, ale to je to: ten segment, co jsem chtěl linkovat, nalinkovat nejde. Nezobrazují se k němu detaily v levé části editoru. A navíc zapadává do žluté oblasti, co se dává kolem větších křižovatek a tahle žlutá část není přes křižovatku, ale přes asi 1km dlouhý rovný úsek s benzínkou. A hned mam několik otázek...
- Proč se nenaviguje přes zkracovací segment mimo kruháč při cestě z Kunratické spojky na Na jelenách?
- Jaký význam tam má ta křižovatková plocha, když není přes křižovatku?
- Proč se nezobrazjí detaily toho zkracovacího segmentu v editoru? A ani toho křižovatkového elementu ani všech dalších silničních segmentů, které jsou v tom křižovatkovém elementu?
Díky za osvětu, případně i za opravu navigačních pokynů.
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by paaaja13
nocommenta wrote:Detaily segmentov uvidíš, keď vypneš vrstvu Junction boxes.
...
Vypnul jsem (v češtině mám v menu "sloučené křižovatky"), žlutá plocha zmizela, nicméně detaily zmiňovaného segmentu stále nevidím. Nevidím je u žádného segmentu, kterým se dá vjet do žluté plochy. Segmenty, které vyjíždí jednosměrně ven nebo jsou uvnitř, detaily vidět mají.

A pořád ještě nechápu proč je ta žlutá plocha (big junction) přes skoro rovný úsek bez křižovatek.
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by paaaja13
Tak jo, díky za osvětu!
Spustil jsem si editor map na Mozile a detaily segmentu už vidím. V pokusech, kde jsem detaily v editoru neviděl, jsem se pohyboval v InternetExploreru
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by paaaja13
Bew1One wrote:
Mefisto8 wrote:Mě se tedy nepřičítají :-) a to bych tam měl mýt plno bodů hlavně za editace :-(
Tím chceš říct že edituješ pro body? Hmm, to není dobrý přístup.
Ahoj, nejsou náhodou ty body zamýšlené právě jako motivace editorům, uživatelům?
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by paaaja13
Aby to nezapadlo zkusim zopakovat otázku z konce září od Ivannii. Routování. Taky se mi nedávno změnilo navigování. Nově mě to teď na adresu, která je vedle "off-road", vede po jiné cestě, která je vedená jako "street". Problém je v tom, že ta je na druhé straně potoka a navíc je od té adresy i geograficky dál. Místo znám, tak jsem se nenechal svést chybnou navigací a zamířil jsm na svojí "dirty road". Dřív se mi to nestávalo a na nezpevněnou komunikaci mě to navádělo, přestože mám ve Waze nezpevněné cesty vypnuté. Pozici adresního bodu a obou cest jsem si v editoru ověřil. Tak nevím.
A přidám ještě jeden postřeh. Nevím, jestli to upgrade hw telefonu nebo nějakým upgrade ve Waze, ale nejde mi už docela dlouho nastavovat hlasitost navigačních pokynů. Nedá se změnit ani systémovým nastavením v androidu ani v aplikaci. Systémové nastavení hlasitosti se zcela ignoruje a ať posuvník hlasitosti "media" v androidu dávám kamkoli anebo se pokouším hlasitost nastavovat hw tlačítky na boku telefonu, mám stále stejnou hlasitost. Posuvník nastavování hlasitosti navigačních pokynů ve Waze reaguje, ale jen dvoustupňově: úplně vlevo vypnuto, kdekoli jinde zapnuto naplno.
Jste v tom někdo se mnou nebo to je jen muj problém?
Díky.
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by paaaja13
Adresní bod je Kamenný Přívoz 491 (https://www.waze.com/editor?env=row&lon ... 3.21199667). Bod není přímo na segmentu. K té nezpevněné cestě to je asi 40m, k té ulici asi o 10m víc.
Špatné navigační pokyny jsem dostal na konci segmentu https://www.waze.com/editor?env=row&lon ... =319767434 někdy v polovině října.
Červené šipky nebo geometrie segmentů mě napadla taky, ale nepřipadalo mi to relevantní pro tenhle případ. S geometrií jsem nepatrně pohnul. Až tam za nějaký čas zase pojedu, vyzkouším.
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message